seks shop   seks shop  
Bu haber 14 Şubat 2016 13:13:52 Tarihinde eklenmiştir.

Cep yakan Trafik Sigortası’nda çözüm süreci…

Başbakan Yardımcısı Şimşek,tartışmalara neden olan Trafik Sigortası sorununun çözümü için gerekli çalışmaları başlattıklarını açıkladı.

Cep  yakan Trafik Sigortası’nda çözüm süreci…

Zorunlu Trafik Sigortası ile ilgili bir açıklama yapan Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, zorunlu trafik sigortasının araç sahiplerinin üçüncü kişilere  verecekleri zararlara karşı yaptırmak zorunda oldukları bir sorumluluk sigortası  olduğuna dikkati çekti. Hak sahiplerinin zorunlu trafik sigortası  sayesinde araç sahibine başvurmadan doğrudan ilgili sigorta şirketine müracaatla  tazminatlarını talep ve tahsil edebildiğini anlatan Şimşek, zorunlu trafik  sigortasının Türkiye'nin  toplam sigorta prim üretiminde son derece önemli bir  yere sahip olduğunu vurguladı. Üretimi yoğun olan bu sigorta kolunda  hasar rakamlarının da son derece yüksek olduğuna işaret eden Şimşek, "Bu itibarla  dünya uygulamasında sektörün sınırlı bir karlılıkla veya başa baş seviyelerinde  yürütüldüğünü görmekteyiz" dedi. Şimşek, zorunlu trafik sigortası  sisteminin sürdürülebilirliğinin sigorta fiyatının, tüm taraflar için makul  olması gerekliliğine bağlı olduğunu bildirdi. Şimşek, "Primler, araç sahipleri  için ödenebilir seviyede olmalı, tazminattan sorumlu olan sigorta sektörü için de  bu yükümlülüğü karşılayacak düzeyde olmalıdır" ifadesini kullandı.  -"Kasko ile birleştirilmesi söz konusu değil"  Son dönemde zorunlu  trafik sigortalarındaki prim artışlarının eleştirilere neden olduğunu ve  vatandaşların tepkileri üzerine sorunun çözümüne yönelik bir çalışma  başlattıklarını belirten Şimşek,  zorunlu trafik sigortası ile kaskonun  birleştirilmesi talebinin incelendiğini ancak bunun mümkün olmadığının  görüldüğünü söyledi. Zorunlu trafik sigortasının araç sahiplerinin üçüncü  kişilere verecekleri zararlara karşı yaptırmak zorunda oldukları, kaskonun ise  araç sahibinin aracını koruyan bir sigorta olduğuna değinen Şimşek,zorunlu trafik  sigortasında üçüncü kişinin zararı karşılandığından primin poliçe yaptırılan  aracın değeri ile bir ilgisi bulunmadığına işaret etti.

Bakan Şimşek, “Bu  itibarla gündelik hayatta aracın değerinden hareketle getirilen eleştiriler  trafik sigortasının kapsamına ilişkin eksik bilgiden kaynaklanmaktadır" diye  konuştu. Her iki sigortanın koruma sahasının birbirinden farklı olduğunun  altını çizen Şimşek, bu sebeple zorunlu trafik sigortası ile kaskonun  birleştirilmesinin, birinin diğerinin yerine geçecek şekilde verilmesinin söz  konusu olmadığını dile getirdi. Şimşek, ancak her iki sigortanın  paket  halinde verilmesine bir engel olmadığını bildirdi. -İki tarafı da  rahatlatacak formül bulundu Başbakan Yardımcısı Şimşek, zorunlu trafik  sigortasında son dönemde görülen fiyat artışlarında, yargı uygulaması nedeniyle  oluşan belirsizliğin yanı sıra  fiyatlamada daha önce yapılan sigorta  şirketlerindeki risk ve prim hesapları temeline oturmayan düşük fiyat  seviyelerinin kısa vadede arttırılmasının da etkili olduğunu  söyledi. Bu  kapsamda yargı kaynaklı yapısal sorunun giderilmesi için yasal çalışmayı  tamamladıklarını ifade eden Şimşek, buna ilişkin taslağı en kısa sürede Meclise  sunacaklarını bildirdi. Yapılan çalışma ile Yargıtay tarafından 2011  yılında kaldırılan “kusur indirimi” uygulamasını yeniden getirerek sigorta  şirketlerini rahatlatacaklarını belirten Şimşek, aynı zamanda konuya ilişkin  hukuki altyapının netleştirileceğini söyledi. Şimşek, "Gerekli hukuki  düzenlemelerin yapılması ne kadar önemliyse sigorta sektörünün de zorunlu trafik  sigortasında prim ilkesine uygun fiyatlamaya bir an evvel dönmeleri de son derece  önemlidir" ifade etti.

Primler takip altında olacak

Hazine Müsteşarlığının sektörün  uyguladığı prim oranlarının da takipçisi olacağını belirten Şimşek, böylece  vatandaşın mağdur olmasının önüne geçeceklerini bildirdi.

Bu kapsamda vatandaşın ödeyebilme gücüne, sigorta şirketinin de uygun  fiyatlama yapmasına önem verileceğine dikkati çeken Şimşek, yaptıkları  çalışmalarla her iki tarafında zarar görmemesini amaçladıklarını söyledi.

 Şimşek ayrıca zorunlu trafik sigortasında vatandaşların aldıkları tek  bir fiyatla yetinmemesi gerektiğini belirterek, şunları kaydetti: "Sigorta Bilgi Merkezinde bu amaçla yer alan prim sorgulama ekranından  ücretsiz olarak faydalanmaları kendi yararlarına olacaktır."

 

Yorum Yap
GÜNCEL
Cumhurbaşkanı Erdoğan'danda onay aldı !
Cumhurbaşkanı Erdoğan'danda onay aldı !
Esnek çalışma yürürlüğe girdi. Sistemle, evlerinde parça başı iş yapanlar sigortalı olacak. Firmalar, daha çok uzman personel alacak.
Cep  yakan Trafik Sigortası’nda çözüm süreci…
Cep yakan Trafik Sigortası’nda çözüm süreci…
Başbakan Yardımcısı Şimşek,tartışmalara neden olan Trafik Sigortası sorununun çözümü için gerekli çalışmaları başlattıklarını açıkladı.
Danıştay Kararı’nı umursamıyorlar bile
Danıştay Kararı’nı umursamıyorlar bile
Danıştay, elektrik faturalarındaki ‘’Sayaç okuma bedelini’’usulsüz buldu ama 0.416 lira alınmaya devam ediliyor. Tahsilatın yıllık toplamı 100 milyon lirayı buluyor.
Müdahale olursa 240 bin memur iş bırakacak
Müdahale olursa 240 bin memur iş bırakacak
KESK, Gezi Parkı'na olası bir polis müdahalesinde 240 bin üyesiyle iş bırakacağını ve Türkiye genelinde meydanlara yürüyeceğini açıkladı.
Aydın’da Yılbaşı Biletleri Beklenen İlgiyi Görmedi
Aydın’da Yılbaşı Biletleri Beklenen İlgiyi Görmedi
Milli Piyango İdaresi tarafından satışa sunulan yılbaşı biletlerinde çekilişte çıkacak 40 milyon lira tutarındaki büyük ikramiye, herkesin hayallerini süslerken, Aydın’da bu yıl yılbaşı biletlerinin beklenen ilgiyi görmediği belirtildi.
Zaman Yazarı AKP'nin Ustalığına Fena Çaktı!
Zaman Yazarı AKP'nin Ustalığına Fena Çaktı!
Erdoğan'ın ustalık dönemini bırakması lazım..Çünkü...
Son Dakika! Genelkurmay'dan Açıklama!
Son Dakika! Genelkurmay'dan Açıklama!
TSK: Ateş altına alınan yer sivil yerleşim yeri olmayan Sinat-Haftanin bölgesi..
Ormanlarımızı Bozkurtlar Yakıyordu!
Ormanlarımızı Bozkurtlar Yakıyordu!
Yunanlılar şimdi de ormanlarını Bozkurtlar denilen KKTC'lilerin yaktığından şüpheleniyor.
Şamil Tayyar'dan Şok İddia!
Şamil Tayyar'dan Şok İddia!
Hürriyet yazarı Ahmet Hakan beni tehdit etti! Çünkü...
Teröristlere Komutandan BABA ŞEFKATİ! (Video)
Teröristlere Komutandan BABA ŞEFKATİ! (Video)
İşte PKK'lıların ikna edildiği görüntüler...
Yüzbaşı'ndan Dursun Çiçek itirafı
Yüzbaşı'ndan Dursun Çiçek itirafı
'İnternet andıcı'nı hazırlayan tutuksuz sanıklardan Murat Uslukılıç'tan açrpıcı açıklamalar
Erdoğan: Çevrecilik konusunda bana gelin
Erdoğan: Çevrecilik konusunda bana gelin
Erdoğan: Çevrecilik konusunda bana gelin
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
0°C / -4°C
Durum
Kar Yağışlı
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:18
Güneş
06:41
Öğle
12:59
İkindi
16:21
Akşam
19:04
Yatsı
20:20
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz. ?

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   متجر الجنس اسطنبول   вибратор   фаллоимитатор   секс-игрушки   деление знакомства   секс-шоп   знакомства с иностранцами   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop