Bu haber 06 Ağustos 2017 13:51:28 Tarihinde eklenmiştir.

Manita, Meliha oldu

Güzelyurt’ta yaşayan Hollanda Vatandaşı Manita isimli kadın, Müslümanlığı seçerek Meliha ismini aldı.

Manita, Meliha oldu

 

                                                                                                          Haber : Yakup İren

Güzelyurt’ta Hollanda vatandaşı olan Manita isimli bir vatandaş müslümanlığa geçti.

Güzelyurtlu Sadık Sümerle evli olan Manita, yaklaşık iki yıldır burada ikamet etmekte idi. Burada insanlarla dostluğu, hoşgörüsü, herkesle sanki kendi memleketinde gibi anlaşması, herkesle samimiyeti, görülmemiş bir ilgi ile karşılaşması Manita’nın Müslümanlığı seçmesinde önemli etkenlerden oldu.

Dinini değiştirerek müslüman olan Manita; “Kendi iradem ile bu yolu seçtim. Buranın insanlarından gördüğüm ilgi, insanca yaklaşımlar ve gösterilen samimiyet böyle bir karar almama neden oldu. Bundan sonrada öyle kalacam. Allah'ın yolundan şaşmayacağım” diye konuştu.

İlçe Müftülüğünde yapılan müslümanlığa geçiş töreninde İlçe Müftüsü A. Osman Bayrak bir konuşma yaptı. Hollanda doğumlu Manita’nın müslümanlığa geçiş töreninde İlçe Müftüsü Bayrak; “İnsanın özgür iradesiyle iman edip Allah'a kulluk yolunu seçmesi çok güzel ve takdir edilecek bir şey. Müslüman olarak Meliha adını alan hanımefendiyi tebrik ediyorum. Yüce Allah bundan sonra kendisine sırat  müstakim üzerine bir hayat yaşamayı nasip etsin. Kendisine de Peygamberimiz Hazreti Muhammet A.S. önderliğinde bir ömür diliyorum” dedi.

Güzelyurt İlçe Müftüsü A. Osman Bayrak’ın Kuran-ı Kerim hediye ettiği Meliha (Manita) nın sevinci görülmeye değerdi.

Yorum Yap
AKSARAY
Vatandaşın güvenini kazandı
Vatandaşın güvenini kazandı
MHP nin genç ve en çok ses getiren aday adaylarından birisi olan Aysun Hızlı Okur, gittiği her yerde gördüğü ilgi ile vatandaşın güvenini kazandığını ortaya koyuyor.
“Amacım, yararlı olabilmek”
“Amacım, yararlı olabilmek”
MHP den Milletvekili Aday Adayı olan ve listeye girme ihtimali yüksek görülen Psikolog Aysun Hızlı Okur, bu yola sadece ve sadece yararlı olabilmek amacıyla çıktığını söylüyor.
Murat Altındal adından söz ettiriyor
Murat Altındal adından söz ettiriyor
24 Haziran Milletvekilliği seçimleri için Ak Parti’den Aday Adayı olan Murat Altındal hizmet konusunda oldukça iddialı.
ESOB Ceylan ile bir dönem daha
ESOB Ceylan ile bir dönem daha
Tek aday ve tek liste ile dün yapılan ESOB Seçiminde üyeler Doğan Ceylan ile bir dönem daha devam dedi. Ceylan tüm üyelere teşekkür ettiği konuşmasında yaptıklarını ve bundan sonra yapmayı hedeflediklerini anlattı.
Borsadan Ortaköy’e büyük destek
Borsadan Ortaköy’e büyük destek
Aksaray Ticaret Borsası, Ortaköy Ticareti’ne daha çok ivme kazandırmak ve caziba merkezi haline getirmek amacıyla kazandırdığı Tarım Ticaret Merkezi’nde kuralar çekilerek işyerleri sahiplerini buldu.
CHP 1 Mayıs’ta meydandaydı
CHP 1 Mayıs’ta meydandaydı
CHP Aksaray Teşkilatı 1 Mayıs’ı kutlamak için Valilik önündeki Hükümet Meydanı’na indi. CHP liler 1 Mayıs’ı coşkulu biçimde kutlarken İl Başkanı Koçak bir basın açıklaması yaptı.
KESK ten coşkulu 1 Mayıs Kutlaması
KESK ten coşkulu 1 Mayıs Kutlaması
KESK ve Eğitim Bir Sen Üyeleri 1 Mayıs’ı Hükümet Meydanı’nda coşkulu biçimde kutladılar. Halay çeken ve açıklama yapan grup daha sonra olaysız şekilde dağıldı.
“Ülkemizin dinamizme ihtiyacı var”
“Ülkemizin dinamizme ihtiyacı var”
Gazetemizi ziyaret eden Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Murat Altındal, ülkenin genç ve dinamik insanalara ihtiyacı olduğunu söyledi.
“Sözüm; KAŞLI SÖZÜ”
“Sözüm; KAŞLI SÖZÜ”
Dün parti binasında çok kalabalık bir partili grubu eşliğinde aday adaylığı ile ilgili bir basın açıklaması yapan Ramazan Kaşlı, Aksaray’dan Milletvekili seçilmesi halinde 1 ayağının Ankara’da, 1 ayağının ise sürekli Aksaray’da olacağına dair KAŞLI SÖZÜ verdi.
MHP de Kaşlı’da aday
MHP de Kaşlı’da aday
MHP İl Başkanı Ramazan Kaşlı, Ankara’da yaptığı görüşmeler sonrasında aday adaylığını açıkladı. Kaşlı’nın aday adaylığını açıklaması ile MHP de 1. Sırada aşağı yukarı belli oldu.
Mehmet Derin; “Bu kez ben de varım” dedi.
Mehmet Derin; “Bu kez ben de varım” dedi.
Son birkaç seçimdir ismi aday adaylığı konusunda sürekli gündeme gelen ancak hiçbirinde aday adayı olmayan Eğitimci Mehmet Derin 24 Haziran Seçimleri için aday adayı olmaya karar verdi.
İYİ Parti’de MENKİ sesleri
İYİ Parti’de MENKİ sesleri
Aksaray’da en az 1 milletvekilliği için iddialı partilerden birisi olan İYİ Parti’de Avukat Davut Menki’de aday adayı oluyor.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
27°C / 14°C
Durum
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
03:30
Güneş
05:17
Öğle
12:48
İkindi
16:39
Akşam
20:07
Yatsı
21:44
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz. ?