Bu haber 21 Ağustos 2017 13:52:16 Tarihinde eklenmiştir.

Turan’dan manidar açıklama: ‘’ Çatışma değil, çalışma zamanı’’

İl Başkanı Karatay’ın görevi bırakmasından sonra Ak Parti Cephesi’nde siyaset bir anda ivme kazanırken, Aksaray’ın tanınmış isimlerinden Hazım Turan’dan da manidar biraçıklama geldi.

Turan’dan manidar açıklama: ‘’ Çatışma değil, çalışma zamanı’’

Aksaray’ın sevilen ve tanınmış işadamlarından olan, aynı zamanda da Ak Parti Camiası’nın yakından tanıdığı isimlerden Hazım Turan, İl Başkanı Karatay’ın ani istifasının ardından manidar bir yazılı açıklama yaptı.

Turan, yeni oluşacak teşkilatta birinci önceliğin çatışmaya değil çalışmkaya verilmesi gerektiğini belirttiği açıklamasında şunları söyledi:

“Ülkemizin ve partimizin içinden geçtiği zorlu süreçte parti teşkilatlarına ve parti tabanına düşen çatışmak değil çalışmaktır.

İl Başkanları illerine hizmet için var olmalıdır. Buna gönülden inanan bir iş adamı ve partili olarak, yaklaşan kongre sürecinde partimize ve Aksaray halkına en faylı işleri yapacak kişilerin bu iş için aday olması gerekliliği inancındayım.

Yaşamı boyunca tüm yatırımlarını Aksaray için yapmış, 30 senelik eğitimcilik ve ticaret hayatı geçmişinde hep Aksaray adına güzel işler yapmış ve güzel anılmış bir iş adamı olarak, hiçbir gruplaşmanın için de olmadığımız gibi, hizipleşme ile de işimiz olmamıştır.

Tek derdimiz Aksaray sevdamız ve parti davamızdır. Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın hep belirttiği gibi partimiz metal yorgunluğundan kurtulmalıdır. Ülkemizin ve partimizin bekası için bu şarttır.

Ben partimizin içinden geçtiği bu zor dönemde herkese eşit mesafede olan ve sırtını yalnızca Allah’a dayamış, gücünü ise yalnızca siyasi tecrübe ve senelerin vermiş olduğu iş tecrübesinden alan bir partili olarak, partim ve Aksaray için üzerime düşen her görevi sonuna kadar yapmaya hazırım. Şimdiye kadar partimiz ve ülkemiz için elinden geleni yapmış dava insanlarına teşekkür ediyor, yenilenme sürecinde halkımızın beklentisinin temiz bir geçmişe ve sadakate sahip insanların aday olması yönünde olduğunu sürekli esnaf ve vatandaşlarımızdan duymaktayım.

Yeni süreçte parti teşkilatlarında görev alacak partililerimize şimdiden başarılar diliyorum ve inanıyorum ki yenilenme sürecinde gerçekten tecrübeli ve halkın güvendiği isimler aday gösterilecektir.

Göreve gelecek kişilerin şimdiden hayırlara vesile olmasını diliyorum. Saygılarımla.”.

Yorum Yap
AKSARAY
Otobanın ardından Havaalanına da elveda
Otobanın ardından Havaalanına da elveda
Aksaraylı vekiller ahkam kesmeye devam ederken, Niğde’nin havaalanını kapmasının ardından Aksaray otobansız da kalacak. Havaalanı ve otobanın gitmesinin ardından Aksaray artık cazibe merkezi il olma konumundan cididi biçimde uzaklaşacak.
Başhekimin yapmadığını vekil yaptı
Başhekimin yapmadığını vekil yaptı
Yoğun bir hasta trafiği olan Acil Serviste vatandaşların en büyük eksikliklerini çektikleri oturma alanı eksikliğinin giderilmesi için başhekimden herhangi bir girişim gelmezken, eksikliği yerinde gören Milletvekili Serdengeçti hemen giderilmesi talimatı verdi.
Kongreden notlar
Kongreden notlar
Başbakan müjde vermedi oy istedi
Başbakan müjde vermedi oy istedi
Ak Parti Aksaray İl Kongresi’ne katılan Başbakan Binali Yıldırım, kongre salonunda yaptığı uzun konuşmada Aksaray’a yeni bir yatırım müjdesi vermezken, Aksaraylılardan Ak Parti’ye verdikleri oylarını daha da artırmalarını istedi. Hüseyin Altınsoy’un tek aday tek liste olarak çıktığı kongre salonu çok kalabalıktı. Başbakan’ın da kongreye katılacak olması nedeniyle çok sıkı güvenlik önlemleri alındı. Başbakan geldikten sonra bir helikopter sürekli Aksaray Semalarında gezdi. Ak Parti Aksaray İl Kongresi’ne Başbakan Yıldırım’ın yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte Tarım Bakanı Eşref Fakıbaba, Enerji eski Bakanı Taner Yıldız ve çok sayıda milletvekili de katıldı.
CHP de Koçak tekrar İl Başkanı
CHP de Koçak tekrar İl Başkanı
Pazar günü yapılan CHP Aksaray İl Kongresi’nde Ramazan Koçak ve listesi yeni yönetimi oluşturdu. 2 adaylı kongrede İl Başkanlığı için Ramazan Koçak ve Av. Ali Rıza Toprak yarıştı.
Kalpte ilklere devam
Kalpte ilklere devam
Özellikle kalp konusunda birkaç yılda büyük bir sıçrama gerçekleştiren AÜEAH kasıktan girerek kalp deliği kapatarak bir ilki daha gerçekleştirdi.
“Gündemim siyaset değil kitap”
“Gündemim siyaset değil kitap”
Eski vekillerden Mahmut Öztürk, son zamanlarda isminin tekrar adaylıkla ilgili anılmaya başlaması konusuna açıklık getirdi. Öztürk, Aksaray’daeki Oğuz Boyları açısından yerleşim tarihini irdeleyen bir kitap üzerinde çalıştığını ve bu kitap yayınlanmadan kesinlikle siyasi arenada yer almayacağını söyledi.
Merç Global Group’dan Aksaraylılara büyük imkan
Merç Global Group’dan Aksaraylılara büyük imkan
Aslen Aksaraylı olan ancak Ankara Merkezli Merç Global Şirketi ile uluslararası çalışmalar yapan Mehmet Ali Merç, Kuveyt de ve Irak da devam eden projeler için Aksaraylı gençlere iş imkânı sunuyor. Toplamda Aksaray lı hemşerilerden 10 kişi Kuveyt e 100 kişide Irak projesine seçilmiş durumdalar. Merç; “Aksaraylı gençlerimizin dünyaya açılmaları çok önemli” diyor.
Kaşlı; 2017 yi değerlendirdi
Kaşlı; 2017 yi değerlendirdi
Parti binasında basın mensupları ile biraraya gelen MHP İl Başkanı Kaşlı, birkaç gün sonra geride kalacak olan 2017 nin değerlendirmesini yaptı. Kaşlı; MHP nin kesinlikle baraj da dahil olmak üzere hiçbir sıkıntısı olmadığını, hiç kimse ile de parti olarak polemik arayışı içerisinde olmadıklarının özellikle altını çizdi.
“Biz huzur istiyoruz”
“Biz huzur istiyoruz”
Genel Başkanı olduğu İYİ Parti’nin İl Binası’nın açılışına katılan Meral Akşener, konuşmasında genel olarak ülke olarak huzur ihtiyacı içerisinde olunduğunun, konuşmalarda ve mesajlardaki kavga ortamından uzak durulması gerektiğinin altını çizdi. İl Binası önünde soğuğa rağmen kalabalık bir topluluğa seslenen Akşener, parti binasında yaptığı basın toplantısında da bir soru üzerine MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin son KHK lar ile ilgili açıklamalarını eleştirerek; “AKP liler onun kadar savunmuyor” dedi.
Rıza Zarrab’ın eli Aksaray’a uzandı
Rıza Zarrab’ın eli Aksaray’a uzandı
Amerika’da görülen davada önce yargılanan sonradan tanık olan Rıza Zarrab Davası’nda Aksaraylı eski bakan olan bir bürokratın da ismi geçmeye başladı. Sözcü Gazetesi Yazarı Saygı Öztürk ile eski Aksaray Milletvekili ve eski Hayali İhracat Komisyonu Başkanı Mahmut Öztürk tarafından Gümrük Müsteşarı Cenap Aşçı’da ilişkileri incelenmesi istenilen isimler arasında gösterildi.
Eğitime, Emniyet desteği
Eğitime, Emniyet desteği
İhtiyaç sahibi bir çok okula kitap bağışında bulunarak eğitime destek vermeyi amaçlayan Aksaray Emniyet Müdürlüğü sadece bununla yetinmiyor. Aksaray Eamniyeti’nin eğitim konusundaki son desteği Sultanhanı’nda yaptırılan Z-Kütüphane oldu.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
14°C / 2°C
Durum
Çok Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:56
Güneş
07:19
Öğle
13:04
İkindi
16:06
Akşam
18:38
Yatsı
19:54
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz. ?