Bu haber 21 Ağustos 2017 13:55:35 Tarihinde eklenmiştir.

Aday sayısı 20 yi geçti

İl Başkanı Abdulkadir Karatay’ın istifasının alırmasının ardından başlayan İl Başkanlığı Adaylık sürecinde temayüle girmesi kesinleşen aday sayısı 20 yi geçti. Uzun süredir isimleri adaylık için dolaşanların yanı sıra ismi hiç gündemde olmayanlar da adayım derken, temayülden ismi aday olarak geçmeyenlerden de isim çıkması bekleniyor.

Aday sayısı 20 yi geçti

Ak Parti Aksaray İl Başkanlığı için aday olanların ve gizli adayların toplamı 20 yi geçti. Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay’ın İl Başkanlığı görevinden istifasının alınmasının ardından başlayan ani süreçte 3 gün içerisinde İl Başkanı Adayı patlaması yaşandı.

Daha önce aday olarak ismi geçenlerin bir çoğu Pazar Günü görevli ve Koordinatör Milletvekilleri gözetiminde yapılan Temayül için aday olduklarını açıklarlarken, bugüne kadar adaylık konusunda ismi hiç geçmeyen isimlerin de aday olmaları dikkat çekti. İsmi açıklananların yanı sıra ismi açıklanmayan bazı kişilerin de temayül sonucunda isimlerinin temayüle katılanlarca yazılması bekleniyor.

Şu ana kadar Pazar günü yapılan temayüle aday olarak girecek isimler konusunda sızan bilgilere göre şu isimler geçiyor: Ömer Gizlenci-Hüseyin Altınsoy-Serkan Şimşek-Alper Kürşad Giray-Nadi Serinbaş-Fatih Alkan-Kazım Mutlu-Hıfsı Peker-Abdulsamet Kılıç-Latif Ağır-Ali Sözer-Hazım Turan-Muhterem Öztürk-Mehmet Derin-Bayram Ali Kalkan-Ünal Serin-Abdullah Mutlu-Mustafa çalışkan-Salim İçli.

İl Başkan Adayı olarak temayüle girecek isimler arasında en dikkat çekeni ise Abdül Samet Kılıç oldu. İki hafta önce yapılan Merkez İlçe Başkanlığı için de aday olan ve temayüle katılan Abdül Samet Kılıç’ın daha aradan 15 gün geçmeden bu kez de İl Başkanlığı için aday olması hayretle karşılandı.

Yapılan Temayüle rağmen aynen Merkez İlçe Başkanlığı’nda olduğu gibi Ak Parti Aksaray İl Başkanlığı’na yukarıda geçen isimler dışında birisinin atanma ihtimali de göz ardı edilmiyor. Özellikle İl Başkanlığı ataması konusunda Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat müdahil olacağı söylentileri grupların adayı olarak lanse edilen isimlerin şansını zayıflattığı yönünde görüşlerin ileri sürülmesine neden oluyor.

 

Yorum Yap
AKSARAY
İlk kazma vuruldu. Şehre nefes pompalanacak
İlk kazma vuruldu. Şehre nefes pompalanacak
Öncelikli amacı beton yığını haline gelen şehir merkezinde nefes alınabilecek daha çok yer sağlamak olan Selçuklu Park için ilk kazma vuruldu. Selçuklu Parkın hizmete girmesi ile şehir içerisinde en önemli cazibe merkezi olacağına kesin gözüyle bakılıyor.
CHP li vekilden STK lara ziyaret
CHP li vekilden STK lara ziyaret
CHP Manisa Milletvekili Bakırlıoğlu ile birlikte STK ları ziyaret eden CHP İl Başkanı Koçak; “CHP Manisa Milletvekili, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ile birlikte sivil toplum örgütlerimizi ziyaret ettik. Ekonomik krizin ilimizi nasıl etkilediğini anlamaya çalıştık. Krizden çıkış önerilerimizi anlattık” dedi.
“Milletimiz, 15 Temmuz’da Destan yazdı”
“Milletimiz, 15 Temmuz’da Destan yazdı”
15 Temmuz’un Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Başkan Yazgı; bu günü yaşayanların ömürleri boyunca ne unutacaklarını, ne de gelecek nesillere de unutturmayacaklarını belirterek; “Bu millet 15 Temmuz’da unutulması mümkün olmayacak bir destan yazmıştır” dedi.
Başkan Yazgı, 150 kişilik ekiple sahaya indi
Başkan Yazgı, 150 kişilik ekiple sahaya indi
Belediye Başkanı Yazgı, Aksaray’ın belediyecilik tarihinde ilkleri gerçekleştirmeyi sürdürüyor. Seçim sürecine kadar Aksaray’ın tüm mahallelerini tek tek gezmeyi taahhüt eden Başkan Yazgı, Başkan Mahallemizde Projesi’nin ilk durağı olan İstiklal Mahallesi’ne 150 kişilik bir ekip ile gitti. Yazgı tüm gününü mahallede geçirirken, ekiplerde sabah 08 den akşam 24 e kadar aralıksız çalıştı.
Tarımsal araçlara denetim
Tarımsal araçlara denetim
Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekipleri, hasat mevsiminin başlaması nedeniyle yollarda sık sık görülen tarımsal araçlar üzerinde denetim yaptı.
“Artık çok ilerileri konuşabiliyoruz”
“Artık çok ilerileri konuşabiliyoruz”
İslami İlimler Fakültesi’nin Gündem Toplantılarının konuğu Rektör Şahin: “Çok şükür artık 2053’ü, 2071’i konuşabiliyoruz.”.
“Unutmayacağız. Unutturmayacağız.”.
“Unutmayacağız. Unutturmayacağız.”.
Vali Aykut Pekmez 15 Temmuz’un Yıldönümü’nde yayınladığı mesaj ile yaşananları bir kez daha hatırlatarak; “Bu ihaneti asla unutmayacağız ve unutturmayacağız” dedi.
İYİ Parti’den Millet İftarı’na davet
İYİ Parti’den Millet İftarı’na davet
İYİ Parti’den Millet İftarı’na davet
MHP den 3 önemli hedef
MHP den 3 önemli hedef
MHP Aksaray Teşkilatı ve Milletvekili Adayları 24 Haziran Seçimleri için halkın önüne koydukları projeler içerisinde şehir için büyük önem taşıyan 3 önemli hedefi Elçibey Cafe’de düzenlediği İftar ve Basın Toplantısı’nda; “Şehir Hastanesi, Acemi Birliği Kurulması ve 100 Metrelik Çevre Yolu açılması” olarak açıkladı.
Başkan ve vekil sanayi sofrasını paylaştı
Başkan ve vekil sanayi sofrasını paylaştı
Belediyenin Ramazan Etkinliklerinden olan iftar programlarının Sanayi ayağında Milletvekili Cengiz Aydoğdu ve Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı Sanayi Esnafı ile bir araya geldi. Sohbet havasında geçen iftar programında Vekil Aydoğdu 2 yıl sonra aynı esnaf ile yeni Sanayi Sitesi’nde İftar açma temennisinde bulunurken Başkan Yazgı Sanayı Projesine desteklerinden dolayı tüm Sanayi Esnafına teşekkür etti.
“En büyük görev sandık başındakilerde”
“En büyük görev sandık başındakilerde”
24 Haziran Seçimleri için geri sayım hızla sürerken seçim çalışmalarını yoğun biçimde sürdüren, çalmadık kapı sıkmadık el bırakmamaya kararlı olan Ak Parti’nin Güleç Yüzü Muhammed Aktaş, bir araya geldiği seçim sandıklarında görev alacak sorumlu ve müşahitlere çağrıda bulunarak en büyük görevin kendilerine düştüğünü belirtti.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:01
Güneş
06:24
Öğle
12:44
İkindi
16:08
Akşam
18:51
Yatsı
20:07
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz. ?