Bu haber 21 Ağustos 2017 13:55:35 Tarihinde eklenmiştir.

Aday sayısı 20 yi geçti

İl Başkanı Abdulkadir Karatay’ın istifasının alırmasının ardından başlayan İl Başkanlığı Adaylık sürecinde temayüle girmesi kesinleşen aday sayısı 20 yi geçti. Uzun süredir isimleri adaylık için dolaşanların yanı sıra ismi hiç gündemde olmayanlar da adayım derken, temayülden ismi aday olarak geçmeyenlerden de isim çıkması bekleniyor.

Aday sayısı 20 yi geçti

Ak Parti Aksaray İl Başkanlığı için aday olanların ve gizli adayların toplamı 20 yi geçti. Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay’ın İl Başkanlığı görevinden istifasının alınmasının ardından başlayan ani süreçte 3 gün içerisinde İl Başkanı Adayı patlaması yaşandı.

Daha önce aday olarak ismi geçenlerin bir çoğu Pazar Günü görevli ve Koordinatör Milletvekilleri gözetiminde yapılan Temayül için aday olduklarını açıklarlarken, bugüne kadar adaylık konusunda ismi hiç geçmeyen isimlerin de aday olmaları dikkat çekti. İsmi açıklananların yanı sıra ismi açıklanmayan bazı kişilerin de temayül sonucunda isimlerinin temayüle katılanlarca yazılması bekleniyor.

Şu ana kadar Pazar günü yapılan temayüle aday olarak girecek isimler konusunda sızan bilgilere göre şu isimler geçiyor: Ömer Gizlenci-Hüseyin Altınsoy-Serkan Şimşek-Alper Kürşad Giray-Nadi Serinbaş-Fatih Alkan-Kazım Mutlu-Hıfsı Peker-Abdulsamet Kılıç-Latif Ağır-Ali Sözer-Hazım Turan-Muhterem Öztürk-Mehmet Derin-Bayram Ali Kalkan-Ünal Serin-Abdullah Mutlu-Mustafa çalışkan-Salim İçli.

İl Başkan Adayı olarak temayüle girecek isimler arasında en dikkat çekeni ise Abdül Samet Kılıç oldu. İki hafta önce yapılan Merkez İlçe Başkanlığı için de aday olan ve temayüle katılan Abdül Samet Kılıç’ın daha aradan 15 gün geçmeden bu kez de İl Başkanlığı için aday olması hayretle karşılandı.

Yapılan Temayüle rağmen aynen Merkez İlçe Başkanlığı’nda olduğu gibi Ak Parti Aksaray İl Başkanlığı’na yukarıda geçen isimler dışında birisinin atanma ihtimali de göz ardı edilmiyor. Özellikle İl Başkanlığı ataması konusunda Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat müdahil olacağı söylentileri grupların adayı olarak lanse edilen isimlerin şansını zayıflattığı yönünde görüşlerin ileri sürülmesine neden oluyor.

 

Yorum Yap
AKSARAY
İYİ Parti’den Millet İftarı’na davet
İYİ Parti’den Millet İftarı’na davet
İYİ Parti’den Millet İftarı’na davet
MHP den 3 önemli hedef
MHP den 3 önemli hedef
MHP Aksaray Teşkilatı ve Milletvekili Adayları 24 Haziran Seçimleri için halkın önüne koydukları projeler içerisinde şehir için büyük önem taşıyan 3 önemli hedefi Elçibey Cafe’de düzenlediği İftar ve Basın Toplantısı’nda; “Şehir Hastanesi, Acemi Birliği Kurulması ve 100 Metrelik Çevre Yolu açılması” olarak açıkladı.
Başkan ve vekil sanayi sofrasını paylaştı
Başkan ve vekil sanayi sofrasını paylaştı
Belediyenin Ramazan Etkinliklerinden olan iftar programlarının Sanayi ayağında Milletvekili Cengiz Aydoğdu ve Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı Sanayi Esnafı ile bir araya geldi. Sohbet havasında geçen iftar programında Vekil Aydoğdu 2 yıl sonra aynı esnaf ile yeni Sanayi Sitesi’nde İftar açma temennisinde bulunurken Başkan Yazgı Sanayı Projesine desteklerinden dolayı tüm Sanayi Esnafına teşekkür etti.
“En büyük görev sandık başındakilerde”
“En büyük görev sandık başındakilerde”
24 Haziran Seçimleri için geri sayım hızla sürerken seçim çalışmalarını yoğun biçimde sürdüren, çalmadık kapı sıkmadık el bırakmamaya kararlı olan Ak Parti’nin Güleç Yüzü Muhammed Aktaş, bir araya geldiği seçim sandıklarında görev alacak sorumlu ve müşahitlere çağrıda bulunarak en büyük görevin kendilerine düştüğünü belirtti.
“16 yılda ne yapıldı?”
“16 yılda ne yapıldı?”
İYİ Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Ayhan Erel, yaptığı açıklama ile 16 Yıllık Ak Parti İktidarı süresince Aksaray’a yapıldığı söylenen hizmetleri sorguladı. Erel açıklamasında yapılması gerekenleri yapmayanların oy istemeye geldiklerinde ne gibi hizmetlere imza attıklarının sorgulanması gerektiğinin altını çizdi.
Öğrencilerin davetini geri çevirmedi
Öğrencilerin davetini geri çevirmedi
Kendisini iftara davet eden Üniversite Öğrencilerinin davetini geri çevirmeyen Başkan Yazgı belki de en keyifli iftarlarından birisini yaptı.
“Emeklilere her bayram 1 er maaş ikramiye”
“Emeklilere her bayram 1 er maaş ikramiye”
Seçim çalışmalarını sürdüren CHP Milletvekili Adaylarından Ramazan Fidan Kurtuluş ve Laleli Mahallelerinde vatandaş ile buluşmasında Emeklilerin en düşüm maaşının bin 500 lira olacağını, emeklilere her bayram birer maaş vereceklerini vaadetti.
“İşçi ve emekcinin herzaman yanında olduk”
“İşçi ve emekcinin herzaman yanında olduk”
24 Haziran seçim çalışmalarını Sanayi sitesi esnafını ziyaret ile devam eden AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, İşci ve Emekçinin her zaman yanında olduklarını söyledi.
Emniyetten Şehit Ailelerine iftar
Emniyetten Şehit Ailelerine iftar
Emniyet Müdürülğü, Şehit Aileleri ve Gazi yakınları için Polisevi’nde iftar verdi. Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen itra katılım çok yoğun oldu.
Vali Pekmez İftarı Polis Okuluyla yaptı
Vali Pekmez İftarı Polis Okuluyla yaptı
Vali Aykut Pekmez Şehit Önder GÜZEL Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü Çalışanlar ve Polis Adayları ile İftar Yaptı
“İyi ki böyle öğretmenlerimiz var”
“İyi ki böyle öğretmenlerimiz var”
“İyi ki böyle öğretmenlerimiz var”
BELEDİYE’YE BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA FIRSATI
BELEDİYE’YE BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA FIRSATI
Aksaray Belediyesinden Vatandaşlara Borç Yapılandırma Çağrısı!
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
27°C / 14°C
Durum
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
03:21
Güneş
05:13
Öğle
12:52
İkindi
16:45
Akşam
20:19
Yatsı
22:01
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz. ?