Bu haber 21 Ağustos 2017 13:55:35 Tarihinde eklenmiştir.

Aday sayısı 20 yi geçti

İl Başkanı Abdulkadir Karatay’ın istifasının alırmasının ardından başlayan İl Başkanlığı Adaylık sürecinde temayüle girmesi kesinleşen aday sayısı 20 yi geçti. Uzun süredir isimleri adaylık için dolaşanların yanı sıra ismi hiç gündemde olmayanlar da adayım derken, temayülden ismi aday olarak geçmeyenlerden de isim çıkması bekleniyor.

Aday sayısı 20 yi geçti

Ak Parti Aksaray İl Başkanlığı için aday olanların ve gizli adayların toplamı 20 yi geçti. Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay’ın İl Başkanlığı görevinden istifasının alınmasının ardından başlayan ani süreçte 3 gün içerisinde İl Başkanı Adayı patlaması yaşandı.

Daha önce aday olarak ismi geçenlerin bir çoğu Pazar Günü görevli ve Koordinatör Milletvekilleri gözetiminde yapılan Temayül için aday olduklarını açıklarlarken, bugüne kadar adaylık konusunda ismi hiç geçmeyen isimlerin de aday olmaları dikkat çekti. İsmi açıklananların yanı sıra ismi açıklanmayan bazı kişilerin de temayül sonucunda isimlerinin temayüle katılanlarca yazılması bekleniyor.

Şu ana kadar Pazar günü yapılan temayüle aday olarak girecek isimler konusunda sızan bilgilere göre şu isimler geçiyor: Ömer Gizlenci-Hüseyin Altınsoy-Serkan Şimşek-Alper Kürşad Giray-Nadi Serinbaş-Fatih Alkan-Kazım Mutlu-Hıfsı Peker-Abdulsamet Kılıç-Latif Ağır-Ali Sözer-Hazım Turan-Muhterem Öztürk-Mehmet Derin-Bayram Ali Kalkan-Ünal Serin-Abdullah Mutlu-Mustafa çalışkan-Salim İçli.

İl Başkan Adayı olarak temayüle girecek isimler arasında en dikkat çekeni ise Abdül Samet Kılıç oldu. İki hafta önce yapılan Merkez İlçe Başkanlığı için de aday olan ve temayüle katılan Abdül Samet Kılıç’ın daha aradan 15 gün geçmeden bu kez de İl Başkanlığı için aday olması hayretle karşılandı.

Yapılan Temayüle rağmen aynen Merkez İlçe Başkanlığı’nda olduğu gibi Ak Parti Aksaray İl Başkanlığı’na yukarıda geçen isimler dışında birisinin atanma ihtimali de göz ardı edilmiyor. Özellikle İl Başkanlığı ataması konusunda Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat müdahil olacağı söylentileri grupların adayı olarak lanse edilen isimlerin şansını zayıflattığı yönünde görüşlerin ileri sürülmesine neden oluyor.

 

Yorum Yap
AKSARAY
Eğitime, Emniyet desteği
Eğitime, Emniyet desteği
İhtiyaç sahibi bir çok okula kitap bağışında bulunarak eğitime destek vermeyi amaçlayan Aksaray Emniyet Müdürlüğü sadece bununla yetinmiyor. Aksaray Eamniyeti’nin eğitim konusundaki son desteği Sultanhanı’nda yaptırılan Z-Kütüphane oldu.
Milletvekili Aydoğdu’dan kandil kutlaması
Milletvekili Aydoğdu’dan kandil kutlaması
Mevlid Kandili nedeniyle bir mesaj yayınlayan Ak Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, tüm Aksaraylıların kandilini kutladı.
Milletvekili Serdengeçti, Aksaraylıların Kandilini kutladı
Milletvekili Serdengeçti, Aksaraylıların Kandilini kutladı
Ak Parti Aksaray Milletvekili Serdengeçti, yayınladığı mesaj ile kandili kutladı.
Aktürk; Aksaraylıların Kandilini kutladı
Aktürk; Aksaraylıların Kandilini kutladı
Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk Mevlit Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı
Kadınlar, ağır işte de var
Kadınlar, ağır işte de var
Türkiye’de bir ilkokulun ısı yalıtımını yaparak bir İlk’e İmza Atan Kadınlar, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.
Emniyet, anahtarcıları uyardı
Emniyet, anahtarcıları uyardı
Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği, kayıtlı anahtarcı olan 12 kişi ile yaptığı toplantıda hırsızlıklara karşı birlikte hareket etme konusunda anahtarcıları bilgilendirdi.
Ofis, prinç satışına tekrar başladı
Ofis, prinç satışına tekrar başladı
Yeni yerine taşındıktan sonra yersizlik nedeniyle durdurulan Ofis Prinçlerinin satışı 30 Metrelik Yol üzerinde bulunan Ofis Müdürlüğü’nde tekrar başladı.
En büyük tutkusu hayvanlar
En büyük tutkusu hayvanlar
İnsanların insanları sevmekte zorlandığı bir dönemde hayvanlara karşı bitmez tükenmez sevgisi ile ön plana çıkan bir isim Metin Başpınar.
“Çalışırken öldürülmek istemiyoruz..!”
“Çalışırken öldürülmek istemiyoruz..!”
Hastanede yine bir doktora şiddet olayı yaşanırken, Acil Servis Doktoruna yapılan saldırı Türk Sağlık Sen tarafından çok sert bir dille kınandı.
Sağlıkta yeni patron Cengizhan Kılıçaslan
Sağlıkta yeni patron Cengizhan Kılıçaslan
Genel Sekreterliğin kaldırılmasının ardından Aksaray Sağlıkta en yetkili isim kim olacak sorusu cevabını buldu. Başarılı Başhekim Cengizhan Kılıçaslan Sağlık Müdürlüğü’ne atandı.
Kaşlı’dan Suriyelilere sert eleştiri
Kaşlı’dan Suriyelilere sert eleştiri
MHP İl Başkanı Ramazan Kaşlı, hükümetin Suriyeliler Politikasını çok sert bir dille eleştirdi. Kaşlı, hükümetin suriyeliler politikası nedeniyle insanların kendileri ve çocukları için sürekli korku içerisinde olduklarının altını çizdi.
İPARD II için son günler
İPARD II için son günler
TKDK “IPARD II 2. Çağrı Dönemi Hibe Başvuruları 28 Eylül 2017’de sona eriyor”
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
14°C / -1°C
Durum
Sisli
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:15
Güneş
07:45
Öğle
12:45
İkindi
15:10
Akşam
17:33
Yatsı
18:55
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz. ?