Bu haber 22 Ağustos 2017 11:23:55 Tarihinde eklenmiştir.

Ateşten Gömleği kim giyecek

Ak Parti’de Temaülün de tamamlanmasının ardından şimdi tüm dikkatler il başkanı olarak kimin açıklanacağına çevrildi. Bu hafta sonuna kadar açıklanması beklenen il başkanlığı görevi tam bir ateşten gömlek olacak.

Ateşten Gömleği kim giyecek

Ak Parti Aksaray İl Başkanlığı için Temaül Yoklaması’nın tamamlanmasının ardından başta Ak Parti Cephesi olmak üzere tüm Aksaray Siyaseti ve Bürokrasisinde dikkatler yeni il başkanının kim olacağına çevrildi.

Geçtiğimiz Salı Günü Ak Parti Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay’ın istifasının alınması ve 2 gün sonra da bizzat İl Başkanı Karatay tarafından açıklanmasından hemen sonra çok hızlı gelişen İl Başkan Adaylığı sürecinde 20 den fazla kişinin ismi il başkanlığı için geçmeye başlamıştı. Aksaray’ın temaülünü yapmak üzere görevlendirilen eski milletvekili 1 kişi Pazar günü yapılan temaülde adı il başkan adaylığı için geçen isimlerden 10 u ile görüşmüş, görüşmesi beklenenlerden de yarısı ile görüşmüş yarısı ile görüşme gereği bile duymamıştı.

Yaşanan tüm bu gelişmeler, yaklaşık son 10 yıldır Genel Merkez’in başını en çok ağrıtan illerin başında gelen Aksaray için Genel Merkezin kafasında bir isim belirlediği ve onun dışında yaşananların da pek bir şey ifade etmediği şeklinde değerlendiriliyor. Adı geçen isimler dışında hiç umulmayan isimlerin de temaülde isimlerinin çıkması için çaba harcadığı da gelen bilgiler arasında yer alırken, bu konuda isminin yazılması için bazı kişileri arayanlardan birisinin de eski milletvekili Ahmat Yaşar olduğu öğrenildi.

Ancak tüm bu gelişmelerin yanı sıra herkesin ortak hemfikir olduğu tek nokta, il başkanı atanacak kişinin yükleneceği görevin tam bir ateşten gömlek olacağı şeklinde. Bir yanda parti içerisinde bir türlü bitmeyen kavganın sonlanması için yoğun bir çaba harcaması gerekecek olan yeni il başkanı, bir yandan da en son referandumda alınan oy oranının ilk seçimde daha üstüne çıkması gerekecek.

Bunları ve daha pek çok konuyu yan yana getiren siyasi çevreler, yeni il başkanını çok zorlu bir süreçin beklediğini söylüyorlar.

Yorum Yap
AKSARAY
Eğitime, Emniyet desteği
Eğitime, Emniyet desteği
İhtiyaç sahibi bir çok okula kitap bağışında bulunarak eğitime destek vermeyi amaçlayan Aksaray Emniyet Müdürlüğü sadece bununla yetinmiyor. Aksaray Eamniyeti’nin eğitim konusundaki son desteği Sultanhanı’nda yaptırılan Z-Kütüphane oldu.
Milletvekili Aydoğdu’dan kandil kutlaması
Milletvekili Aydoğdu’dan kandil kutlaması
Mevlid Kandili nedeniyle bir mesaj yayınlayan Ak Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, tüm Aksaraylıların kandilini kutladı.
Milletvekili Serdengeçti, Aksaraylıların Kandilini kutladı
Milletvekili Serdengeçti, Aksaraylıların Kandilini kutladı
Ak Parti Aksaray Milletvekili Serdengeçti, yayınladığı mesaj ile kandili kutladı.
Aktürk; Aksaraylıların Kandilini kutladı
Aktürk; Aksaraylıların Kandilini kutladı
Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk Mevlit Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı
Kadınlar, ağır işte de var
Kadınlar, ağır işte de var
Türkiye’de bir ilkokulun ısı yalıtımını yaparak bir İlk’e İmza Atan Kadınlar, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.
Emniyet, anahtarcıları uyardı
Emniyet, anahtarcıları uyardı
Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği, kayıtlı anahtarcı olan 12 kişi ile yaptığı toplantıda hırsızlıklara karşı birlikte hareket etme konusunda anahtarcıları bilgilendirdi.
Ofis, prinç satışına tekrar başladı
Ofis, prinç satışına tekrar başladı
Yeni yerine taşındıktan sonra yersizlik nedeniyle durdurulan Ofis Prinçlerinin satışı 30 Metrelik Yol üzerinde bulunan Ofis Müdürlüğü’nde tekrar başladı.
En büyük tutkusu hayvanlar
En büyük tutkusu hayvanlar
İnsanların insanları sevmekte zorlandığı bir dönemde hayvanlara karşı bitmez tükenmez sevgisi ile ön plana çıkan bir isim Metin Başpınar.
“Çalışırken öldürülmek istemiyoruz..!”
“Çalışırken öldürülmek istemiyoruz..!”
Hastanede yine bir doktora şiddet olayı yaşanırken, Acil Servis Doktoruna yapılan saldırı Türk Sağlık Sen tarafından çok sert bir dille kınandı.
Sağlıkta yeni patron Cengizhan Kılıçaslan
Sağlıkta yeni patron Cengizhan Kılıçaslan
Genel Sekreterliğin kaldırılmasının ardından Aksaray Sağlıkta en yetkili isim kim olacak sorusu cevabını buldu. Başarılı Başhekim Cengizhan Kılıçaslan Sağlık Müdürlüğü’ne atandı.
Kaşlı’dan Suriyelilere sert eleştiri
Kaşlı’dan Suriyelilere sert eleştiri
MHP İl Başkanı Ramazan Kaşlı, hükümetin Suriyeliler Politikasını çok sert bir dille eleştirdi. Kaşlı, hükümetin suriyeliler politikası nedeniyle insanların kendileri ve çocukları için sürekli korku içerisinde olduklarının altını çizdi.
İPARD II için son günler
İPARD II için son günler
TKDK “IPARD II 2. Çağrı Dönemi Hibe Başvuruları 28 Eylül 2017’de sona eriyor”
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
14°C / -1°C
Durum
Sisli
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:15
Güneş
07:45
Öğle
12:45
İkindi
15:10
Akşam
17:33
Yatsı
18:55
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz. ?