Bu haber 22 Ağustos 2017 11:23:55 Tarihinde eklenmiştir.

Ateşten Gömleği kim giyecek

Ak Parti’de Temaülün de tamamlanmasının ardından şimdi tüm dikkatler il başkanı olarak kimin açıklanacağına çevrildi. Bu hafta sonuna kadar açıklanması beklenen il başkanlığı görevi tam bir ateşten gömlek olacak.

Ateşten Gömleği kim giyecek

Ak Parti Aksaray İl Başkanlığı için Temaül Yoklaması’nın tamamlanmasının ardından başta Ak Parti Cephesi olmak üzere tüm Aksaray Siyaseti ve Bürokrasisinde dikkatler yeni il başkanının kim olacağına çevrildi.

Geçtiğimiz Salı Günü Ak Parti Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay’ın istifasının alınması ve 2 gün sonra da bizzat İl Başkanı Karatay tarafından açıklanmasından hemen sonra çok hızlı gelişen İl Başkan Adaylığı sürecinde 20 den fazla kişinin ismi il başkanlığı için geçmeye başlamıştı. Aksaray’ın temaülünü yapmak üzere görevlendirilen eski milletvekili 1 kişi Pazar günü yapılan temaülde adı il başkan adaylığı için geçen isimlerden 10 u ile görüşmüş, görüşmesi beklenenlerden de yarısı ile görüşmüş yarısı ile görüşme gereği bile duymamıştı.

Yaşanan tüm bu gelişmeler, yaklaşık son 10 yıldır Genel Merkez’in başını en çok ağrıtan illerin başında gelen Aksaray için Genel Merkezin kafasında bir isim belirlediği ve onun dışında yaşananların da pek bir şey ifade etmediği şeklinde değerlendiriliyor. Adı geçen isimler dışında hiç umulmayan isimlerin de temaülde isimlerinin çıkması için çaba harcadığı da gelen bilgiler arasında yer alırken, bu konuda isminin yazılması için bazı kişileri arayanlardan birisinin de eski milletvekili Ahmat Yaşar olduğu öğrenildi.

Ancak tüm bu gelişmelerin yanı sıra herkesin ortak hemfikir olduğu tek nokta, il başkanı atanacak kişinin yükleneceği görevin tam bir ateşten gömlek olacağı şeklinde. Bir yanda parti içerisinde bir türlü bitmeyen kavganın sonlanması için yoğun bir çaba harcaması gerekecek olan yeni il başkanı, bir yandan da en son referandumda alınan oy oranının ilk seçimde daha üstüne çıkması gerekecek.

Bunları ve daha pek çok konuyu yan yana getiren siyasi çevreler, yeni il başkanını çok zorlu bir süreçin beklediğini söylüyorlar.

Yorum Yap
AKSARAY
İlk kazma vuruldu. Şehre nefes pompalanacak
İlk kazma vuruldu. Şehre nefes pompalanacak
Öncelikli amacı beton yığını haline gelen şehir merkezinde nefes alınabilecek daha çok yer sağlamak olan Selçuklu Park için ilk kazma vuruldu. Selçuklu Parkın hizmete girmesi ile şehir içerisinde en önemli cazibe merkezi olacağına kesin gözüyle bakılıyor.
CHP li vekilden STK lara ziyaret
CHP li vekilden STK lara ziyaret
CHP Manisa Milletvekili Bakırlıoğlu ile birlikte STK ları ziyaret eden CHP İl Başkanı Koçak; “CHP Manisa Milletvekili, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ile birlikte sivil toplum örgütlerimizi ziyaret ettik. Ekonomik krizin ilimizi nasıl etkilediğini anlamaya çalıştık. Krizden çıkış önerilerimizi anlattık” dedi.
“Milletimiz, 15 Temmuz’da Destan yazdı”
“Milletimiz, 15 Temmuz’da Destan yazdı”
15 Temmuz’un Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Başkan Yazgı; bu günü yaşayanların ömürleri boyunca ne unutacaklarını, ne de gelecek nesillere de unutturmayacaklarını belirterek; “Bu millet 15 Temmuz’da unutulması mümkün olmayacak bir destan yazmıştır” dedi.
Başkan Yazgı, 150 kişilik ekiple sahaya indi
Başkan Yazgı, 150 kişilik ekiple sahaya indi
Belediye Başkanı Yazgı, Aksaray’ın belediyecilik tarihinde ilkleri gerçekleştirmeyi sürdürüyor. Seçim sürecine kadar Aksaray’ın tüm mahallelerini tek tek gezmeyi taahhüt eden Başkan Yazgı, Başkan Mahallemizde Projesi’nin ilk durağı olan İstiklal Mahallesi’ne 150 kişilik bir ekip ile gitti. Yazgı tüm gününü mahallede geçirirken, ekiplerde sabah 08 den akşam 24 e kadar aralıksız çalıştı.
Tarımsal araçlara denetim
Tarımsal araçlara denetim
Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekipleri, hasat mevsiminin başlaması nedeniyle yollarda sık sık görülen tarımsal araçlar üzerinde denetim yaptı.
“Artık çok ilerileri konuşabiliyoruz”
“Artık çok ilerileri konuşabiliyoruz”
İslami İlimler Fakültesi’nin Gündem Toplantılarının konuğu Rektör Şahin: “Çok şükür artık 2053’ü, 2071’i konuşabiliyoruz.”.
“Unutmayacağız. Unutturmayacağız.”.
“Unutmayacağız. Unutturmayacağız.”.
Vali Aykut Pekmez 15 Temmuz’un Yıldönümü’nde yayınladığı mesaj ile yaşananları bir kez daha hatırlatarak; “Bu ihaneti asla unutmayacağız ve unutturmayacağız” dedi.
İYİ Parti’den Millet İftarı’na davet
İYİ Parti’den Millet İftarı’na davet
İYİ Parti’den Millet İftarı’na davet
MHP den 3 önemli hedef
MHP den 3 önemli hedef
MHP Aksaray Teşkilatı ve Milletvekili Adayları 24 Haziran Seçimleri için halkın önüne koydukları projeler içerisinde şehir için büyük önem taşıyan 3 önemli hedefi Elçibey Cafe’de düzenlediği İftar ve Basın Toplantısı’nda; “Şehir Hastanesi, Acemi Birliği Kurulması ve 100 Metrelik Çevre Yolu açılması” olarak açıkladı.
Başkan ve vekil sanayi sofrasını paylaştı
Başkan ve vekil sanayi sofrasını paylaştı
Belediyenin Ramazan Etkinliklerinden olan iftar programlarının Sanayi ayağında Milletvekili Cengiz Aydoğdu ve Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı Sanayi Esnafı ile bir araya geldi. Sohbet havasında geçen iftar programında Vekil Aydoğdu 2 yıl sonra aynı esnaf ile yeni Sanayi Sitesi’nde İftar açma temennisinde bulunurken Başkan Yazgı Sanayı Projesine desteklerinden dolayı tüm Sanayi Esnafına teşekkür etti.
“En büyük görev sandık başındakilerde”
“En büyük görev sandık başındakilerde”
24 Haziran Seçimleri için geri sayım hızla sürerken seçim çalışmalarını yoğun biçimde sürdüren, çalmadık kapı sıkmadık el bırakmamaya kararlı olan Ak Parti’nin Güleç Yüzü Muhammed Aktaş, bir araya geldiği seçim sandıklarında görev alacak sorumlu ve müşahitlere çağrıda bulunarak en büyük görevin kendilerine düştüğünü belirtti.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:01
Güneş
06:24
Öğle
12:44
İkindi
16:08
Akşam
18:51
Yatsı
20:07
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz. ?