Bu haber 22 Ağustos 2017 11:23:55 Tarihinde eklenmiştir.

Ateşten Gömleği kim giyecek

Ak Parti’de Temaülün de tamamlanmasının ardından şimdi tüm dikkatler il başkanı olarak kimin açıklanacağına çevrildi. Bu hafta sonuna kadar açıklanması beklenen il başkanlığı görevi tam bir ateşten gömlek olacak.

Ateşten Gömleği kim giyecek

Ak Parti Aksaray İl Başkanlığı için Temaül Yoklaması’nın tamamlanmasının ardından başta Ak Parti Cephesi olmak üzere tüm Aksaray Siyaseti ve Bürokrasisinde dikkatler yeni il başkanının kim olacağına çevrildi.

Geçtiğimiz Salı Günü Ak Parti Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay’ın istifasının alınması ve 2 gün sonra da bizzat İl Başkanı Karatay tarafından açıklanmasından hemen sonra çok hızlı gelişen İl Başkan Adaylığı sürecinde 20 den fazla kişinin ismi il başkanlığı için geçmeye başlamıştı. Aksaray’ın temaülünü yapmak üzere görevlendirilen eski milletvekili 1 kişi Pazar günü yapılan temaülde adı il başkan adaylığı için geçen isimlerden 10 u ile görüşmüş, görüşmesi beklenenlerden de yarısı ile görüşmüş yarısı ile görüşme gereği bile duymamıştı.

Yaşanan tüm bu gelişmeler, yaklaşık son 10 yıldır Genel Merkez’in başını en çok ağrıtan illerin başında gelen Aksaray için Genel Merkezin kafasında bir isim belirlediği ve onun dışında yaşananların da pek bir şey ifade etmediği şeklinde değerlendiriliyor. Adı geçen isimler dışında hiç umulmayan isimlerin de temaülde isimlerinin çıkması için çaba harcadığı da gelen bilgiler arasında yer alırken, bu konuda isminin yazılması için bazı kişileri arayanlardan birisinin de eski milletvekili Ahmat Yaşar olduğu öğrenildi.

Ancak tüm bu gelişmelerin yanı sıra herkesin ortak hemfikir olduğu tek nokta, il başkanı atanacak kişinin yükleneceği görevin tam bir ateşten gömlek olacağı şeklinde. Bir yanda parti içerisinde bir türlü bitmeyen kavganın sonlanması için yoğun bir çaba harcaması gerekecek olan yeni il başkanı, bir yandan da en son referandumda alınan oy oranının ilk seçimde daha üstüne çıkması gerekecek.

Bunları ve daha pek çok konuyu yan yana getiren siyasi çevreler, yeni il başkanını çok zorlu bir süreçin beklediğini söylüyorlar.

Yorum Yap
AKSARAY
İYİ Parti’den Millet İftarı’na davet
İYİ Parti’den Millet İftarı’na davet
İYİ Parti’den Millet İftarı’na davet
MHP den 3 önemli hedef
MHP den 3 önemli hedef
MHP Aksaray Teşkilatı ve Milletvekili Adayları 24 Haziran Seçimleri için halkın önüne koydukları projeler içerisinde şehir için büyük önem taşıyan 3 önemli hedefi Elçibey Cafe’de düzenlediği İftar ve Basın Toplantısı’nda; “Şehir Hastanesi, Acemi Birliği Kurulması ve 100 Metrelik Çevre Yolu açılması” olarak açıkladı.
Başkan ve vekil sanayi sofrasını paylaştı
Başkan ve vekil sanayi sofrasını paylaştı
Belediyenin Ramazan Etkinliklerinden olan iftar programlarının Sanayi ayağında Milletvekili Cengiz Aydoğdu ve Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı Sanayi Esnafı ile bir araya geldi. Sohbet havasında geçen iftar programında Vekil Aydoğdu 2 yıl sonra aynı esnaf ile yeni Sanayi Sitesi’nde İftar açma temennisinde bulunurken Başkan Yazgı Sanayı Projesine desteklerinden dolayı tüm Sanayi Esnafına teşekkür etti.
“En büyük görev sandık başındakilerde”
“En büyük görev sandık başındakilerde”
24 Haziran Seçimleri için geri sayım hızla sürerken seçim çalışmalarını yoğun biçimde sürdüren, çalmadık kapı sıkmadık el bırakmamaya kararlı olan Ak Parti’nin Güleç Yüzü Muhammed Aktaş, bir araya geldiği seçim sandıklarında görev alacak sorumlu ve müşahitlere çağrıda bulunarak en büyük görevin kendilerine düştüğünü belirtti.
“16 yılda ne yapıldı?”
“16 yılda ne yapıldı?”
İYİ Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Ayhan Erel, yaptığı açıklama ile 16 Yıllık Ak Parti İktidarı süresince Aksaray’a yapıldığı söylenen hizmetleri sorguladı. Erel açıklamasında yapılması gerekenleri yapmayanların oy istemeye geldiklerinde ne gibi hizmetlere imza attıklarının sorgulanması gerektiğinin altını çizdi.
Öğrencilerin davetini geri çevirmedi
Öğrencilerin davetini geri çevirmedi
Kendisini iftara davet eden Üniversite Öğrencilerinin davetini geri çevirmeyen Başkan Yazgı belki de en keyifli iftarlarından birisini yaptı.
“Emeklilere her bayram 1 er maaş ikramiye”
“Emeklilere her bayram 1 er maaş ikramiye”
Seçim çalışmalarını sürdüren CHP Milletvekili Adaylarından Ramazan Fidan Kurtuluş ve Laleli Mahallelerinde vatandaş ile buluşmasında Emeklilerin en düşüm maaşının bin 500 lira olacağını, emeklilere her bayram birer maaş vereceklerini vaadetti.
“İşçi ve emekcinin herzaman yanında olduk”
“İşçi ve emekcinin herzaman yanında olduk”
24 Haziran seçim çalışmalarını Sanayi sitesi esnafını ziyaret ile devam eden AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, İşci ve Emekçinin her zaman yanında olduklarını söyledi.
Emniyetten Şehit Ailelerine iftar
Emniyetten Şehit Ailelerine iftar
Emniyet Müdürülğü, Şehit Aileleri ve Gazi yakınları için Polisevi’nde iftar verdi. Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen itra katılım çok yoğun oldu.
Vali Pekmez İftarı Polis Okuluyla yaptı
Vali Pekmez İftarı Polis Okuluyla yaptı
Vali Aykut Pekmez Şehit Önder GÜZEL Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü Çalışanlar ve Polis Adayları ile İftar Yaptı
“İyi ki böyle öğretmenlerimiz var”
“İyi ki böyle öğretmenlerimiz var”
“İyi ki böyle öğretmenlerimiz var”
BELEDİYE’YE BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA FIRSATI
BELEDİYE’YE BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA FIRSATI
Aksaray Belediyesinden Vatandaşlara Borç Yapılandırma Çağrısı!
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
27°C / 14°C
Durum
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
03:21
Güneş
05:13
Öğle
12:52
İkindi
16:45
Akşam
20:19
Yatsı
22:01
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz. ?