Bu haber 26 Ağustos 2017 16:22:55 Tarihinde eklenmiştir.

Sultanhanı; O SABAH a BU SABAH uyandı

28 yıldan bu yana ilçelik için mücadele eden Sultanhanı nihayet çabalarının karşılığını aldı. Sultanhanı, Perşembe günü çıkarılan KHK ile Aksaray’ın 8. İlçesi oldu. Sultanhanı’nın ilçe olmasında Belediye Başkanı Fahri Solak ve Aksaray Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ile Mustafa Serdengeçti çok emek sarfetti.

Sultanhanı; O SABAH a BU SABAH uyandı

Sultanhanı Kasabası’nın Aksaray’ın Vilayet olduğu ilk gün başlattığı İlçelik Mücadelesi Ak Parti tarafından Perşembe Günü çıkartılan KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile nihayet mutlu son ile noktalandı.

1989 da başlayan ve tam 28 yıl süren zaman zarfında Sultanhanı Kasabası Halkı ve yöneticileri ilçe olabilmek için büyük bir mücadele verdiler. Aksaray’ın ilk vilayetliğinde tamamen siyasi nedenlerle dönemin ANAP Grup Başkanvekili Raşit Daldal’ın ve o günkü ANAP Aksaray Yönetimi’nin büyük kısmının Eskil’in ilçe yapılmasından yana uğraş vermeleri nedeniyle ilçe olamayan Sultanhanı Kasabası’nda, ilk günden bu yana ilçelik mücadelesi hiç bitmedi. 2002 ye kadar değişen tüm iktidar partilerinin milletvekillerinden ilçelik sözü alan, 2002 den sonra da bugüne kadar Ak Parti tarafından 15 yıldır ilçelik sözü verilen Sultanhanı Kasabası ilçeliğine yine Ak Parti Dönemi’nde kavuştu.

Son seçimde Ak Parti’den Belediye Başkanı olan Fahri Solak ilçelik için büyük bir uğraş verirken, gelen her hükümet yetkilisinden söz almakla yetinmedi Aksaray Milletvekilleri’ni de ilçelik için çaba göstermeye zorladı. Başkan Solak’ın çabaları Aksaray Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ve Mustafa Serdengeçti’nin çabaları ile birleşincede Sultanhanı Milletvekili Mustafa Serdengeçti’nin deyimi ile O MUTLU SABAH a uyandı.

Sultanhanı Kasabası İlçelik Haberinin açıklanmasının ardından büyük bir sevinç yaşarken, ilçelikte en çok emeği olan isimlerden birisi olan Belediye Başkanı Fahri Solak başta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere Sultanhanı’nın ilçeliği için çaba gösteren Aksaray Milletvekilleri ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Sultanhanı’nın KHK ile ilçe olması Aksaray Halkı tarafından da memnuniyetle karşılandı. Sultanhanı’nın ilçe olması konusunda yoğun uğraş veren Aksaray Milletvekillerinden Cengiz Aydoğdu Twitter hesabından memnuniyetini; “Hayırlı olsun Sultanhanı! Hayırlı olsun Aksaray! Aksaray, Selçuklu'nun yadigarı, Osmanlı'nın Canlar Ocağı, Cumhuriyetin Azm-i Milli'si..!” sözleriyle paylaşırken, diğer Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti ise yine Twitter Hesabından; “Sultanhanı ilçe oldu. "Bir sabah uyandığınızda Sultanhanı ilçe olacak" demiştim. İşte o sabah, bu sabahtır. Tüm Sultanhanılı hemşehrilerimi tebrik ediyorum. Aksarayımıza Hayırlı olsun. Bize bugünü gösteren Rabbimize Hamd olsun. Çok mutlu ve sevinçliyim. Teşekkürler Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan. Teşekkürler Sayın Başbakanım Binali Yıldırım. Teşekkürler Sayın İçişleri Bakanım Süleyman Soylu. Teşekkürler Sayın Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanım Berat Albayrak. Teşekkürler Emeği geçen herkese” paylaşımını yaptı.

Yorum Yap
AKSARAY
Eğitime, Emniyet desteği
Eğitime, Emniyet desteği
İhtiyaç sahibi bir çok okula kitap bağışında bulunarak eğitime destek vermeyi amaçlayan Aksaray Emniyet Müdürlüğü sadece bununla yetinmiyor. Aksaray Eamniyeti’nin eğitim konusundaki son desteği Sultanhanı’nda yaptırılan Z-Kütüphane oldu.
Milletvekili Aydoğdu’dan kandil kutlaması
Milletvekili Aydoğdu’dan kandil kutlaması
Mevlid Kandili nedeniyle bir mesaj yayınlayan Ak Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, tüm Aksaraylıların kandilini kutladı.
Milletvekili Serdengeçti, Aksaraylıların Kandilini kutladı
Milletvekili Serdengeçti, Aksaraylıların Kandilini kutladı
Ak Parti Aksaray Milletvekili Serdengeçti, yayınladığı mesaj ile kandili kutladı.
Aktürk; Aksaraylıların Kandilini kutladı
Aktürk; Aksaraylıların Kandilini kutladı
Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk Mevlit Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı
Kadınlar, ağır işte de var
Kadınlar, ağır işte de var
Türkiye’de bir ilkokulun ısı yalıtımını yaparak bir İlk’e İmza Atan Kadınlar, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.
Emniyet, anahtarcıları uyardı
Emniyet, anahtarcıları uyardı
Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği, kayıtlı anahtarcı olan 12 kişi ile yaptığı toplantıda hırsızlıklara karşı birlikte hareket etme konusunda anahtarcıları bilgilendirdi.
Ofis, prinç satışına tekrar başladı
Ofis, prinç satışına tekrar başladı
Yeni yerine taşındıktan sonra yersizlik nedeniyle durdurulan Ofis Prinçlerinin satışı 30 Metrelik Yol üzerinde bulunan Ofis Müdürlüğü’nde tekrar başladı.
En büyük tutkusu hayvanlar
En büyük tutkusu hayvanlar
İnsanların insanları sevmekte zorlandığı bir dönemde hayvanlara karşı bitmez tükenmez sevgisi ile ön plana çıkan bir isim Metin Başpınar.
“Çalışırken öldürülmek istemiyoruz..!”
“Çalışırken öldürülmek istemiyoruz..!”
Hastanede yine bir doktora şiddet olayı yaşanırken, Acil Servis Doktoruna yapılan saldırı Türk Sağlık Sen tarafından çok sert bir dille kınandı.
Sağlıkta yeni patron Cengizhan Kılıçaslan
Sağlıkta yeni patron Cengizhan Kılıçaslan
Genel Sekreterliğin kaldırılmasının ardından Aksaray Sağlıkta en yetkili isim kim olacak sorusu cevabını buldu. Başarılı Başhekim Cengizhan Kılıçaslan Sağlık Müdürlüğü’ne atandı.
Kaşlı’dan Suriyelilere sert eleştiri
Kaşlı’dan Suriyelilere sert eleştiri
MHP İl Başkanı Ramazan Kaşlı, hükümetin Suriyeliler Politikasını çok sert bir dille eleştirdi. Kaşlı, hükümetin suriyeliler politikası nedeniyle insanların kendileri ve çocukları için sürekli korku içerisinde olduklarının altını çizdi.
İPARD II için son günler
İPARD II için son günler
TKDK “IPARD II 2. Çağrı Dönemi Hibe Başvuruları 28 Eylül 2017’de sona eriyor”
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
14°C / -1°C
Durum
Sisli
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:15
Güneş
07:45
Öğle
12:45
İkindi
15:10
Akşam
17:33
Yatsı
18:55
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz. ?