Bu haber 26 Ağustos 2017 16:22:55 Tarihinde eklenmiştir.

Sultanhanı; O SABAH a BU SABAH uyandı

28 yıldan bu yana ilçelik için mücadele eden Sultanhanı nihayet çabalarının karşılığını aldı. Sultanhanı, Perşembe günü çıkarılan KHK ile Aksaray’ın 8. İlçesi oldu. Sultanhanı’nın ilçe olmasında Belediye Başkanı Fahri Solak ve Aksaray Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ile Mustafa Serdengeçti çok emek sarfetti.

Sultanhanı; O SABAH a BU SABAH uyandı

Sultanhanı Kasabası’nın Aksaray’ın Vilayet olduğu ilk gün başlattığı İlçelik Mücadelesi Ak Parti tarafından Perşembe Günü çıkartılan KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile nihayet mutlu son ile noktalandı.

1989 da başlayan ve tam 28 yıl süren zaman zarfında Sultanhanı Kasabası Halkı ve yöneticileri ilçe olabilmek için büyük bir mücadele verdiler. Aksaray’ın ilk vilayetliğinde tamamen siyasi nedenlerle dönemin ANAP Grup Başkanvekili Raşit Daldal’ın ve o günkü ANAP Aksaray Yönetimi’nin büyük kısmının Eskil’in ilçe yapılmasından yana uğraş vermeleri nedeniyle ilçe olamayan Sultanhanı Kasabası’nda, ilk günden bu yana ilçelik mücadelesi hiç bitmedi. 2002 ye kadar değişen tüm iktidar partilerinin milletvekillerinden ilçelik sözü alan, 2002 den sonra da bugüne kadar Ak Parti tarafından 15 yıldır ilçelik sözü verilen Sultanhanı Kasabası ilçeliğine yine Ak Parti Dönemi’nde kavuştu.

Son seçimde Ak Parti’den Belediye Başkanı olan Fahri Solak ilçelik için büyük bir uğraş verirken, gelen her hükümet yetkilisinden söz almakla yetinmedi Aksaray Milletvekilleri’ni de ilçelik için çaba göstermeye zorladı. Başkan Solak’ın çabaları Aksaray Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ve Mustafa Serdengeçti’nin çabaları ile birleşincede Sultanhanı Milletvekili Mustafa Serdengeçti’nin deyimi ile O MUTLU SABAH a uyandı.

Sultanhanı Kasabası İlçelik Haberinin açıklanmasının ardından büyük bir sevinç yaşarken, ilçelikte en çok emeği olan isimlerden birisi olan Belediye Başkanı Fahri Solak başta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere Sultanhanı’nın ilçeliği için çaba gösteren Aksaray Milletvekilleri ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Sultanhanı’nın KHK ile ilçe olması Aksaray Halkı tarafından da memnuniyetle karşılandı. Sultanhanı’nın ilçe olması konusunda yoğun uğraş veren Aksaray Milletvekillerinden Cengiz Aydoğdu Twitter hesabından memnuniyetini; “Hayırlı olsun Sultanhanı! Hayırlı olsun Aksaray! Aksaray, Selçuklu'nun yadigarı, Osmanlı'nın Canlar Ocağı, Cumhuriyetin Azm-i Milli'si..!” sözleriyle paylaşırken, diğer Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti ise yine Twitter Hesabından; “Sultanhanı ilçe oldu. "Bir sabah uyandığınızda Sultanhanı ilçe olacak" demiştim. İşte o sabah, bu sabahtır. Tüm Sultanhanılı hemşehrilerimi tebrik ediyorum. Aksarayımıza Hayırlı olsun. Bize bugünü gösteren Rabbimize Hamd olsun. Çok mutlu ve sevinçliyim. Teşekkürler Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan. Teşekkürler Sayın Başbakanım Binali Yıldırım. Teşekkürler Sayın İçişleri Bakanım Süleyman Soylu. Teşekkürler Sayın Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanım Berat Albayrak. Teşekkürler Emeği geçen herkese” paylaşımını yaptı.

Yorum Yap
AKSARAY
İYİ Parti’den Millet İftarı’na davet
İYİ Parti’den Millet İftarı’na davet
İYİ Parti’den Millet İftarı’na davet
MHP den 3 önemli hedef
MHP den 3 önemli hedef
MHP Aksaray Teşkilatı ve Milletvekili Adayları 24 Haziran Seçimleri için halkın önüne koydukları projeler içerisinde şehir için büyük önem taşıyan 3 önemli hedefi Elçibey Cafe’de düzenlediği İftar ve Basın Toplantısı’nda; “Şehir Hastanesi, Acemi Birliği Kurulması ve 100 Metrelik Çevre Yolu açılması” olarak açıkladı.
Başkan ve vekil sanayi sofrasını paylaştı
Başkan ve vekil sanayi sofrasını paylaştı
Belediyenin Ramazan Etkinliklerinden olan iftar programlarının Sanayi ayağında Milletvekili Cengiz Aydoğdu ve Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı Sanayi Esnafı ile bir araya geldi. Sohbet havasında geçen iftar programında Vekil Aydoğdu 2 yıl sonra aynı esnaf ile yeni Sanayi Sitesi’nde İftar açma temennisinde bulunurken Başkan Yazgı Sanayı Projesine desteklerinden dolayı tüm Sanayi Esnafına teşekkür etti.
“En büyük görev sandık başındakilerde”
“En büyük görev sandık başındakilerde”
24 Haziran Seçimleri için geri sayım hızla sürerken seçim çalışmalarını yoğun biçimde sürdüren, çalmadık kapı sıkmadık el bırakmamaya kararlı olan Ak Parti’nin Güleç Yüzü Muhammed Aktaş, bir araya geldiği seçim sandıklarında görev alacak sorumlu ve müşahitlere çağrıda bulunarak en büyük görevin kendilerine düştüğünü belirtti.
“16 yılda ne yapıldı?”
“16 yılda ne yapıldı?”
İYİ Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Ayhan Erel, yaptığı açıklama ile 16 Yıllık Ak Parti İktidarı süresince Aksaray’a yapıldığı söylenen hizmetleri sorguladı. Erel açıklamasında yapılması gerekenleri yapmayanların oy istemeye geldiklerinde ne gibi hizmetlere imza attıklarının sorgulanması gerektiğinin altını çizdi.
Öğrencilerin davetini geri çevirmedi
Öğrencilerin davetini geri çevirmedi
Kendisini iftara davet eden Üniversite Öğrencilerinin davetini geri çevirmeyen Başkan Yazgı belki de en keyifli iftarlarından birisini yaptı.
“Emeklilere her bayram 1 er maaş ikramiye”
“Emeklilere her bayram 1 er maaş ikramiye”
Seçim çalışmalarını sürdüren CHP Milletvekili Adaylarından Ramazan Fidan Kurtuluş ve Laleli Mahallelerinde vatandaş ile buluşmasında Emeklilerin en düşüm maaşının bin 500 lira olacağını, emeklilere her bayram birer maaş vereceklerini vaadetti.
“İşçi ve emekcinin herzaman yanında olduk”
“İşçi ve emekcinin herzaman yanında olduk”
24 Haziran seçim çalışmalarını Sanayi sitesi esnafını ziyaret ile devam eden AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, İşci ve Emekçinin her zaman yanında olduklarını söyledi.
Emniyetten Şehit Ailelerine iftar
Emniyetten Şehit Ailelerine iftar
Emniyet Müdürülğü, Şehit Aileleri ve Gazi yakınları için Polisevi’nde iftar verdi. Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen itra katılım çok yoğun oldu.
Vali Pekmez İftarı Polis Okuluyla yaptı
Vali Pekmez İftarı Polis Okuluyla yaptı
Vali Aykut Pekmez Şehit Önder GÜZEL Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü Çalışanlar ve Polis Adayları ile İftar Yaptı
“İyi ki böyle öğretmenlerimiz var”
“İyi ki böyle öğretmenlerimiz var”
“İyi ki böyle öğretmenlerimiz var”
BELEDİYE’YE BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA FIRSATI
BELEDİYE’YE BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA FIRSATI
Aksaray Belediyesinden Vatandaşlara Borç Yapılandırma Çağrısı!
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
27°C / 14°C
Durum
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
03:21
Güneş
05:13
Öğle
12:52
İkindi
16:45
Akşam
20:19
Yatsı
22:01
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz. ?