Bu haber 26 Ağustos 2017 16:22:55 Tarihinde eklenmiştir.

Sultanhanı; O SABAH a BU SABAH uyandı

28 yıldan bu yana ilçelik için mücadele eden Sultanhanı nihayet çabalarının karşılığını aldı. Sultanhanı, Perşembe günü çıkarılan KHK ile Aksaray’ın 8. İlçesi oldu. Sultanhanı’nın ilçe olmasında Belediye Başkanı Fahri Solak ve Aksaray Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ile Mustafa Serdengeçti çok emek sarfetti.

Sultanhanı; O SABAH a BU SABAH uyandı

Sultanhanı Kasabası’nın Aksaray’ın Vilayet olduğu ilk gün başlattığı İlçelik Mücadelesi Ak Parti tarafından Perşembe Günü çıkartılan KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile nihayet mutlu son ile noktalandı.

1989 da başlayan ve tam 28 yıl süren zaman zarfında Sultanhanı Kasabası Halkı ve yöneticileri ilçe olabilmek için büyük bir mücadele verdiler. Aksaray’ın ilk vilayetliğinde tamamen siyasi nedenlerle dönemin ANAP Grup Başkanvekili Raşit Daldal’ın ve o günkü ANAP Aksaray Yönetimi’nin büyük kısmının Eskil’in ilçe yapılmasından yana uğraş vermeleri nedeniyle ilçe olamayan Sultanhanı Kasabası’nda, ilk günden bu yana ilçelik mücadelesi hiç bitmedi. 2002 ye kadar değişen tüm iktidar partilerinin milletvekillerinden ilçelik sözü alan, 2002 den sonra da bugüne kadar Ak Parti tarafından 15 yıldır ilçelik sözü verilen Sultanhanı Kasabası ilçeliğine yine Ak Parti Dönemi’nde kavuştu.

Son seçimde Ak Parti’den Belediye Başkanı olan Fahri Solak ilçelik için büyük bir uğraş verirken, gelen her hükümet yetkilisinden söz almakla yetinmedi Aksaray Milletvekilleri’ni de ilçelik için çaba göstermeye zorladı. Başkan Solak’ın çabaları Aksaray Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ve Mustafa Serdengeçti’nin çabaları ile birleşincede Sultanhanı Milletvekili Mustafa Serdengeçti’nin deyimi ile O MUTLU SABAH a uyandı.

Sultanhanı Kasabası İlçelik Haberinin açıklanmasının ardından büyük bir sevinç yaşarken, ilçelikte en çok emeği olan isimlerden birisi olan Belediye Başkanı Fahri Solak başta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere Sultanhanı’nın ilçeliği için çaba gösteren Aksaray Milletvekilleri ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Sultanhanı’nın KHK ile ilçe olması Aksaray Halkı tarafından da memnuniyetle karşılandı. Sultanhanı’nın ilçe olması konusunda yoğun uğraş veren Aksaray Milletvekillerinden Cengiz Aydoğdu Twitter hesabından memnuniyetini; “Hayırlı olsun Sultanhanı! Hayırlı olsun Aksaray! Aksaray, Selçuklu'nun yadigarı, Osmanlı'nın Canlar Ocağı, Cumhuriyetin Azm-i Milli'si..!” sözleriyle paylaşırken, diğer Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti ise yine Twitter Hesabından; “Sultanhanı ilçe oldu. "Bir sabah uyandığınızda Sultanhanı ilçe olacak" demiştim. İşte o sabah, bu sabahtır. Tüm Sultanhanılı hemşehrilerimi tebrik ediyorum. Aksarayımıza Hayırlı olsun. Bize bugünü gösteren Rabbimize Hamd olsun. Çok mutlu ve sevinçliyim. Teşekkürler Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan. Teşekkürler Sayın Başbakanım Binali Yıldırım. Teşekkürler Sayın İçişleri Bakanım Süleyman Soylu. Teşekkürler Sayın Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanım Berat Albayrak. Teşekkürler Emeği geçen herkese” paylaşımını yaptı.

Yorum Yap
AKSARAY
Otobanın ardından Havaalanına da elveda
Otobanın ardından Havaalanına da elveda
Aksaraylı vekiller ahkam kesmeye devam ederken, Niğde’nin havaalanını kapmasının ardından Aksaray otobansız da kalacak. Havaalanı ve otobanın gitmesinin ardından Aksaray artık cazibe merkezi il olma konumundan cididi biçimde uzaklaşacak.
Başhekimin yapmadığını vekil yaptı
Başhekimin yapmadığını vekil yaptı
Yoğun bir hasta trafiği olan Acil Serviste vatandaşların en büyük eksikliklerini çektikleri oturma alanı eksikliğinin giderilmesi için başhekimden herhangi bir girişim gelmezken, eksikliği yerinde gören Milletvekili Serdengeçti hemen giderilmesi talimatı verdi.
Kongreden notlar
Kongreden notlar
Başbakan müjde vermedi oy istedi
Başbakan müjde vermedi oy istedi
Ak Parti Aksaray İl Kongresi’ne katılan Başbakan Binali Yıldırım, kongre salonunda yaptığı uzun konuşmada Aksaray’a yeni bir yatırım müjdesi vermezken, Aksaraylılardan Ak Parti’ye verdikleri oylarını daha da artırmalarını istedi. Hüseyin Altınsoy’un tek aday tek liste olarak çıktığı kongre salonu çok kalabalıktı. Başbakan’ın da kongreye katılacak olması nedeniyle çok sıkı güvenlik önlemleri alındı. Başbakan geldikten sonra bir helikopter sürekli Aksaray Semalarında gezdi. Ak Parti Aksaray İl Kongresi’ne Başbakan Yıldırım’ın yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte Tarım Bakanı Eşref Fakıbaba, Enerji eski Bakanı Taner Yıldız ve çok sayıda milletvekili de katıldı.
CHP de Koçak tekrar İl Başkanı
CHP de Koçak tekrar İl Başkanı
Pazar günü yapılan CHP Aksaray İl Kongresi’nde Ramazan Koçak ve listesi yeni yönetimi oluşturdu. 2 adaylı kongrede İl Başkanlığı için Ramazan Koçak ve Av. Ali Rıza Toprak yarıştı.
Kalpte ilklere devam
Kalpte ilklere devam
Özellikle kalp konusunda birkaç yılda büyük bir sıçrama gerçekleştiren AÜEAH kasıktan girerek kalp deliği kapatarak bir ilki daha gerçekleştirdi.
“Gündemim siyaset değil kitap”
“Gündemim siyaset değil kitap”
Eski vekillerden Mahmut Öztürk, son zamanlarda isminin tekrar adaylıkla ilgili anılmaya başlaması konusuna açıklık getirdi. Öztürk, Aksaray’daeki Oğuz Boyları açısından yerleşim tarihini irdeleyen bir kitap üzerinde çalıştığını ve bu kitap yayınlanmadan kesinlikle siyasi arenada yer almayacağını söyledi.
Merç Global Group’dan Aksaraylılara büyük imkan
Merç Global Group’dan Aksaraylılara büyük imkan
Aslen Aksaraylı olan ancak Ankara Merkezli Merç Global Şirketi ile uluslararası çalışmalar yapan Mehmet Ali Merç, Kuveyt de ve Irak da devam eden projeler için Aksaraylı gençlere iş imkânı sunuyor. Toplamda Aksaray lı hemşerilerden 10 kişi Kuveyt e 100 kişide Irak projesine seçilmiş durumdalar. Merç; “Aksaraylı gençlerimizin dünyaya açılmaları çok önemli” diyor.
Kaşlı; 2017 yi değerlendirdi
Kaşlı; 2017 yi değerlendirdi
Parti binasında basın mensupları ile biraraya gelen MHP İl Başkanı Kaşlı, birkaç gün sonra geride kalacak olan 2017 nin değerlendirmesini yaptı. Kaşlı; MHP nin kesinlikle baraj da dahil olmak üzere hiçbir sıkıntısı olmadığını, hiç kimse ile de parti olarak polemik arayışı içerisinde olmadıklarının özellikle altını çizdi.
“Biz huzur istiyoruz”
“Biz huzur istiyoruz”
Genel Başkanı olduğu İYİ Parti’nin İl Binası’nın açılışına katılan Meral Akşener, konuşmasında genel olarak ülke olarak huzur ihtiyacı içerisinde olunduğunun, konuşmalarda ve mesajlardaki kavga ortamından uzak durulması gerektiğinin altını çizdi. İl Binası önünde soğuğa rağmen kalabalık bir topluluğa seslenen Akşener, parti binasında yaptığı basın toplantısında da bir soru üzerine MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin son KHK lar ile ilgili açıklamalarını eleştirerek; “AKP liler onun kadar savunmuyor” dedi.
Rıza Zarrab’ın eli Aksaray’a uzandı
Rıza Zarrab’ın eli Aksaray’a uzandı
Amerika’da görülen davada önce yargılanan sonradan tanık olan Rıza Zarrab Davası’nda Aksaraylı eski bakan olan bir bürokratın da ismi geçmeye başladı. Sözcü Gazetesi Yazarı Saygı Öztürk ile eski Aksaray Milletvekili ve eski Hayali İhracat Komisyonu Başkanı Mahmut Öztürk tarafından Gümrük Müsteşarı Cenap Aşçı’da ilişkileri incelenmesi istenilen isimler arasında gösterildi.
Eğitime, Emniyet desteği
Eğitime, Emniyet desteği
İhtiyaç sahibi bir çok okula kitap bağışında bulunarak eğitime destek vermeyi amaçlayan Aksaray Emniyet Müdürlüğü sadece bununla yetinmiyor. Aksaray Eamniyeti’nin eğitim konusundaki son desteği Sultanhanı’nda yaptırılan Z-Kütüphane oldu.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
14°C / 2°C
Durum
Çok Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:57
Güneş
07:21
Öğle
13:05
İkindi
16:05
Akşam
18:36
Yatsı
19:53
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz. ?