Bu haber 26 Ağustos 2017 16:22:55 Tarihinde eklenmiştir.

Sultanhanı; O SABAH a BU SABAH uyandı

28 yıldan bu yana ilçelik için mücadele eden Sultanhanı nihayet çabalarının karşılığını aldı. Sultanhanı, Perşembe günü çıkarılan KHK ile Aksaray’ın 8. İlçesi oldu. Sultanhanı’nın ilçe olmasında Belediye Başkanı Fahri Solak ve Aksaray Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ile Mustafa Serdengeçti çok emek sarfetti.

Sultanhanı; O SABAH a BU SABAH uyandı

Sultanhanı Kasabası’nın Aksaray’ın Vilayet olduğu ilk gün başlattığı İlçelik Mücadelesi Ak Parti tarafından Perşembe Günü çıkartılan KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile nihayet mutlu son ile noktalandı.

1989 da başlayan ve tam 28 yıl süren zaman zarfında Sultanhanı Kasabası Halkı ve yöneticileri ilçe olabilmek için büyük bir mücadele verdiler. Aksaray’ın ilk vilayetliğinde tamamen siyasi nedenlerle dönemin ANAP Grup Başkanvekili Raşit Daldal’ın ve o günkü ANAP Aksaray Yönetimi’nin büyük kısmının Eskil’in ilçe yapılmasından yana uğraş vermeleri nedeniyle ilçe olamayan Sultanhanı Kasabası’nda, ilk günden bu yana ilçelik mücadelesi hiç bitmedi. 2002 ye kadar değişen tüm iktidar partilerinin milletvekillerinden ilçelik sözü alan, 2002 den sonra da bugüne kadar Ak Parti tarafından 15 yıldır ilçelik sözü verilen Sultanhanı Kasabası ilçeliğine yine Ak Parti Dönemi’nde kavuştu.

Son seçimde Ak Parti’den Belediye Başkanı olan Fahri Solak ilçelik için büyük bir uğraş verirken, gelen her hükümet yetkilisinden söz almakla yetinmedi Aksaray Milletvekilleri’ni de ilçelik için çaba göstermeye zorladı. Başkan Solak’ın çabaları Aksaray Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ve Mustafa Serdengeçti’nin çabaları ile birleşincede Sultanhanı Milletvekili Mustafa Serdengeçti’nin deyimi ile O MUTLU SABAH a uyandı.

Sultanhanı Kasabası İlçelik Haberinin açıklanmasının ardından büyük bir sevinç yaşarken, ilçelikte en çok emeği olan isimlerden birisi olan Belediye Başkanı Fahri Solak başta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere Sultanhanı’nın ilçeliği için çaba gösteren Aksaray Milletvekilleri ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Sultanhanı’nın KHK ile ilçe olması Aksaray Halkı tarafından da memnuniyetle karşılandı. Sultanhanı’nın ilçe olması konusunda yoğun uğraş veren Aksaray Milletvekillerinden Cengiz Aydoğdu Twitter hesabından memnuniyetini; “Hayırlı olsun Sultanhanı! Hayırlı olsun Aksaray! Aksaray, Selçuklu'nun yadigarı, Osmanlı'nın Canlar Ocağı, Cumhuriyetin Azm-i Milli'si..!” sözleriyle paylaşırken, diğer Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti ise yine Twitter Hesabından; “Sultanhanı ilçe oldu. "Bir sabah uyandığınızda Sultanhanı ilçe olacak" demiştim. İşte o sabah, bu sabahtır. Tüm Sultanhanılı hemşehrilerimi tebrik ediyorum. Aksarayımıza Hayırlı olsun. Bize bugünü gösteren Rabbimize Hamd olsun. Çok mutlu ve sevinçliyim. Teşekkürler Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan. Teşekkürler Sayın Başbakanım Binali Yıldırım. Teşekkürler Sayın İçişleri Bakanım Süleyman Soylu. Teşekkürler Sayın Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanım Berat Albayrak. Teşekkürler Emeği geçen herkese” paylaşımını yaptı.

Yorum Yap
AKSARAY
İlk kazma vuruldu. Şehre nefes pompalanacak
İlk kazma vuruldu. Şehre nefes pompalanacak
Öncelikli amacı beton yığını haline gelen şehir merkezinde nefes alınabilecek daha çok yer sağlamak olan Selçuklu Park için ilk kazma vuruldu. Selçuklu Parkın hizmete girmesi ile şehir içerisinde en önemli cazibe merkezi olacağına kesin gözüyle bakılıyor.
CHP li vekilden STK lara ziyaret
CHP li vekilden STK lara ziyaret
CHP Manisa Milletvekili Bakırlıoğlu ile birlikte STK ları ziyaret eden CHP İl Başkanı Koçak; “CHP Manisa Milletvekili, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ile birlikte sivil toplum örgütlerimizi ziyaret ettik. Ekonomik krizin ilimizi nasıl etkilediğini anlamaya çalıştık. Krizden çıkış önerilerimizi anlattık” dedi.
“Milletimiz, 15 Temmuz’da Destan yazdı”
“Milletimiz, 15 Temmuz’da Destan yazdı”
15 Temmuz’un Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Başkan Yazgı; bu günü yaşayanların ömürleri boyunca ne unutacaklarını, ne de gelecek nesillere de unutturmayacaklarını belirterek; “Bu millet 15 Temmuz’da unutulması mümkün olmayacak bir destan yazmıştır” dedi.
Başkan Yazgı, 150 kişilik ekiple sahaya indi
Başkan Yazgı, 150 kişilik ekiple sahaya indi
Belediye Başkanı Yazgı, Aksaray’ın belediyecilik tarihinde ilkleri gerçekleştirmeyi sürdürüyor. Seçim sürecine kadar Aksaray’ın tüm mahallelerini tek tek gezmeyi taahhüt eden Başkan Yazgı, Başkan Mahallemizde Projesi’nin ilk durağı olan İstiklal Mahallesi’ne 150 kişilik bir ekip ile gitti. Yazgı tüm gününü mahallede geçirirken, ekiplerde sabah 08 den akşam 24 e kadar aralıksız çalıştı.
Tarımsal araçlara denetim
Tarımsal araçlara denetim
Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekipleri, hasat mevsiminin başlaması nedeniyle yollarda sık sık görülen tarımsal araçlar üzerinde denetim yaptı.
“Artık çok ilerileri konuşabiliyoruz”
“Artık çok ilerileri konuşabiliyoruz”
İslami İlimler Fakültesi’nin Gündem Toplantılarının konuğu Rektör Şahin: “Çok şükür artık 2053’ü, 2071’i konuşabiliyoruz.”.
“Unutmayacağız. Unutturmayacağız.”.
“Unutmayacağız. Unutturmayacağız.”.
Vali Aykut Pekmez 15 Temmuz’un Yıldönümü’nde yayınladığı mesaj ile yaşananları bir kez daha hatırlatarak; “Bu ihaneti asla unutmayacağız ve unutturmayacağız” dedi.
İYİ Parti’den Millet İftarı’na davet
İYİ Parti’den Millet İftarı’na davet
İYİ Parti’den Millet İftarı’na davet
MHP den 3 önemli hedef
MHP den 3 önemli hedef
MHP Aksaray Teşkilatı ve Milletvekili Adayları 24 Haziran Seçimleri için halkın önüne koydukları projeler içerisinde şehir için büyük önem taşıyan 3 önemli hedefi Elçibey Cafe’de düzenlediği İftar ve Basın Toplantısı’nda; “Şehir Hastanesi, Acemi Birliği Kurulması ve 100 Metrelik Çevre Yolu açılması” olarak açıkladı.
Başkan ve vekil sanayi sofrasını paylaştı
Başkan ve vekil sanayi sofrasını paylaştı
Belediyenin Ramazan Etkinliklerinden olan iftar programlarının Sanayi ayağında Milletvekili Cengiz Aydoğdu ve Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı Sanayi Esnafı ile bir araya geldi. Sohbet havasında geçen iftar programında Vekil Aydoğdu 2 yıl sonra aynı esnaf ile yeni Sanayi Sitesi’nde İftar açma temennisinde bulunurken Başkan Yazgı Sanayı Projesine desteklerinden dolayı tüm Sanayi Esnafına teşekkür etti.
“En büyük görev sandık başındakilerde”
“En büyük görev sandık başındakilerde”
24 Haziran Seçimleri için geri sayım hızla sürerken seçim çalışmalarını yoğun biçimde sürdüren, çalmadık kapı sıkmadık el bırakmamaya kararlı olan Ak Parti’nin Güleç Yüzü Muhammed Aktaş, bir araya geldiği seçim sandıklarında görev alacak sorumlu ve müşahitlere çağrıda bulunarak en büyük görevin kendilerine düştüğünü belirtti.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:01
Güneş
06:24
Öğle
12:44
İkindi
16:08
Akşam
18:51
Yatsı
20:07
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz. ?