Bu haber 12 Nisan 2018 12:18:12 Tarihinde eklenmiştir.

Aksaray’a Hisarcıklıoğlu sahip çıktı

Aksaray’ın en büyük Ağır Sanayi Kuruluşu olan Mercedes Fabrikası’nın gitme olasılığını TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’da gündeme getirdi. 2 gün önce ATSO ve Borsa Başkanlarının ziyaretinde Mercedes CEO su Süer Sülün’ün açıklamalarına dikkat çekerek; “Ulaşım problemi çözülmezse Mercedes Aksaray’dan gidebilir” dedi.

Aksaray’a Hisarcıklıoğlu sahip çıktı

10 Nisan Salı Günkü gazetemizin manşetine taşıdığımız Mercedes CEO su Süer Sülün’ün Aksaray’dan gidebileceklerini ima ettiği açıklama Ankara’da TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun da gündemine girdi.

TOBB da ki Başkanlık Makamında Aksaray Milletvekilleri, Aksaray Valisi, Gümrük Bakanlığı Müsteşarı Cenap Aşçı, eski Belediye Başkanı ve Ulaştırma Bakanlığı eski Genel Müdür Yardımcısı Nevzat Palta ile ATSO ve Ticaret Borsası Başkanları ile yönetimini kabul eden TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu7nun Aksaraylılardan daha çok Aksaraylılık yaptığı öğrenildi.

Buradaki görüşmede vekiller ve yetkililerden Demiryolu sorununun bir an önce çözülmesini isteyen Hisarcıklıoğlu’nun; “Hamit Özkök Başkan sayesinde kendimi bir Aksaraylı olarak kabul ediyorum. Mercedes CEO su tarafından yapılan açıklamayı okudunuz mu ya da dikkat ettiniz mi bilmiyorum. Ama dikkat etmenizi öneririm. Böyle büyük firmalar boşa konuşmazlar. Bunlar ticaret yapıyorlar. Eğer avantajlarını yitirirlerse kimse durduramaz. O nedenle Demiryolu konusunun bir an önce çözülmesi lazım. Kağıt üzerinde değil. Hayata geçirilmesi lazım. Eğer gitmeye karar verirlerse bir daha hiçbir güç onları geri çeviremez ve Aksaray çok büyük bir kayba uğrar” diyerek orada bulunan herkesten Demiryolu için çaba sarfetmelerini istedi ve kendisinin de üzerine ne düşerse yapmaya hazır olduğunu ifade etti.

Odada bulunanları; “o kadar yatırım yaptılar. Halen de yapıyorlar. Bir yere gitmezler” şeklinde düşünceye kapılmamaları uyarısında da bulunan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun; “Ankara’da çok büyük yatırım yapan Opel Firması bir olumsuzluk nedeniyle bütün yatırımlarını kısa sürede götürdü. Vazgeçirme yönündeki bütün çabalarımız da sonuçsuz kaldı” örneği ile Mercedes konusunda duyarlı olunması için uyardı.

Yorum Yap
AKSARAY
İlk kazma vuruldu. Şehre nefes pompalanacak
İlk kazma vuruldu. Şehre nefes pompalanacak
Öncelikli amacı beton yığını haline gelen şehir merkezinde nefes alınabilecek daha çok yer sağlamak olan Selçuklu Park için ilk kazma vuruldu. Selçuklu Parkın hizmete girmesi ile şehir içerisinde en önemli cazibe merkezi olacağına kesin gözüyle bakılıyor.
CHP li vekilden STK lara ziyaret
CHP li vekilden STK lara ziyaret
CHP Manisa Milletvekili Bakırlıoğlu ile birlikte STK ları ziyaret eden CHP İl Başkanı Koçak; “CHP Manisa Milletvekili, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ile birlikte sivil toplum örgütlerimizi ziyaret ettik. Ekonomik krizin ilimizi nasıl etkilediğini anlamaya çalıştık. Krizden çıkış önerilerimizi anlattık” dedi.
“Milletimiz, 15 Temmuz’da Destan yazdı”
“Milletimiz, 15 Temmuz’da Destan yazdı”
15 Temmuz’un Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Başkan Yazgı; bu günü yaşayanların ömürleri boyunca ne unutacaklarını, ne de gelecek nesillere de unutturmayacaklarını belirterek; “Bu millet 15 Temmuz’da unutulması mümkün olmayacak bir destan yazmıştır” dedi.
Başkan Yazgı, 150 kişilik ekiple sahaya indi
Başkan Yazgı, 150 kişilik ekiple sahaya indi
Belediye Başkanı Yazgı, Aksaray’ın belediyecilik tarihinde ilkleri gerçekleştirmeyi sürdürüyor. Seçim sürecine kadar Aksaray’ın tüm mahallelerini tek tek gezmeyi taahhüt eden Başkan Yazgı, Başkan Mahallemizde Projesi’nin ilk durağı olan İstiklal Mahallesi’ne 150 kişilik bir ekip ile gitti. Yazgı tüm gününü mahallede geçirirken, ekiplerde sabah 08 den akşam 24 e kadar aralıksız çalıştı.
Tarımsal araçlara denetim
Tarımsal araçlara denetim
Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekipleri, hasat mevsiminin başlaması nedeniyle yollarda sık sık görülen tarımsal araçlar üzerinde denetim yaptı.
“Artık çok ilerileri konuşabiliyoruz”
“Artık çok ilerileri konuşabiliyoruz”
İslami İlimler Fakültesi’nin Gündem Toplantılarının konuğu Rektör Şahin: “Çok şükür artık 2053’ü, 2071’i konuşabiliyoruz.”.
“Unutmayacağız. Unutturmayacağız.”.
“Unutmayacağız. Unutturmayacağız.”.
Vali Aykut Pekmez 15 Temmuz’un Yıldönümü’nde yayınladığı mesaj ile yaşananları bir kez daha hatırlatarak; “Bu ihaneti asla unutmayacağız ve unutturmayacağız” dedi.
İYİ Parti’den Millet İftarı’na davet
İYİ Parti’den Millet İftarı’na davet
İYİ Parti’den Millet İftarı’na davet
MHP den 3 önemli hedef
MHP den 3 önemli hedef
MHP Aksaray Teşkilatı ve Milletvekili Adayları 24 Haziran Seçimleri için halkın önüne koydukları projeler içerisinde şehir için büyük önem taşıyan 3 önemli hedefi Elçibey Cafe’de düzenlediği İftar ve Basın Toplantısı’nda; “Şehir Hastanesi, Acemi Birliği Kurulması ve 100 Metrelik Çevre Yolu açılması” olarak açıkladı.
Başkan ve vekil sanayi sofrasını paylaştı
Başkan ve vekil sanayi sofrasını paylaştı
Belediyenin Ramazan Etkinliklerinden olan iftar programlarının Sanayi ayağında Milletvekili Cengiz Aydoğdu ve Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı Sanayi Esnafı ile bir araya geldi. Sohbet havasında geçen iftar programında Vekil Aydoğdu 2 yıl sonra aynı esnaf ile yeni Sanayi Sitesi’nde İftar açma temennisinde bulunurken Başkan Yazgı Sanayı Projesine desteklerinden dolayı tüm Sanayi Esnafına teşekkür etti.
“En büyük görev sandık başındakilerde”
“En büyük görev sandık başındakilerde”
24 Haziran Seçimleri için geri sayım hızla sürerken seçim çalışmalarını yoğun biçimde sürdüren, çalmadık kapı sıkmadık el bırakmamaya kararlı olan Ak Parti’nin Güleç Yüzü Muhammed Aktaş, bir araya geldiği seçim sandıklarında görev alacak sorumlu ve müşahitlere çağrıda bulunarak en büyük görevin kendilerine düştüğünü belirtti.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:01
Güneş
06:24
Öğle
12:44
İkindi
16:08
Akşam
18:51
Yatsı
20:07
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz. ?