Bu haber 07 Haziran 2018 16:59:58 Tarihinde eklenmiştir.

“Emeklilere her bayram 1 er maaş ikramiye”

Seçim çalışmalarını sürdüren CHP Milletvekili Adaylarından Ramazan Fidan Kurtuluş ve Laleli Mahallelerinde vatandaş ile buluşmasında Emeklilerin en düşüm maaşının bin 500 lira olacağını, emeklilere her bayram birer maaş vereceklerini vaadetti.

“Emeklilere her bayram 1 er maaş ikramiye”

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili adayı Ramazan Fidan, en düşük emekli maaşı 1.500 lira olacak, emeklilerimize ramazan ve kurban bayramlarında birer maaş ikramiye vereceğiz” dedi.

CHP, SÖZ VERİRSE YERİNE GELİR

CHP Milletvekili adaylarının Kurtuluş ve Laleli Mahallelerindeki seçim çalışmalarında vatandaşların adaylara ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce‘nin vaatlerine çok büyük ilgileri vardı. Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile CHP’nin adaylarının vaatlerini doğru ve yerinde bulduklarını belirten vatandaşlar, “CHP Muhalefette iken sözünü yerine getiren ilk partidir. Asgari ücret artacak dediler, CHP’nin söylediği rakamda yükseldi. CHP şimdi de emeklilere bayramlarda birer maaş ikramiye verilecek diyor,  o vaadi de yerine gelecek. Ancak, bu sözü CHP iktidarında CHP kendisi yerine getirecek.” dediler.

HALKIMIZIN TEVECCÜHÜ ÇOK İYİ

CHP Milletvekili adayı Ramazan Fidan, seçim çalışmaları hakkında yaptığı açıklamada, “Milletvekili adaylarımız ve yöneticilerimiz birlikte Kurtuluş ve Laleli Mahallelerinde kahvehane ziyaretleri ile vatandaşlarımızın dertlerini dinledik. Emekli maaşlarının düşüklüğünden, işsizlikten şikayet eden vatandaşlarımıza, 24 Haziranda iktidara geldiğimizde, en düşük emekli maaşını 1.500 TL yapacağımızın, dini bayramlarımızda emeklilerimize birer maaş ikramiye vereceğimizin sözünü verdik.” dedi.

ÜRETEREK BÜYÜYECEĞİZ, İŞSİZLİĞİ DÜŞÜRECEĞİZ

CHP Milletvekili adayı Ramazan Fidan “16 yıldır iktidarın uyguladığı inşaat sektörü ile betonlaşarak, tüketerek, borçlanarak büyüme politikalarını bırakıp, üreterek büyüyeceğiz. Tarımsal üretimi, hayvansal üretimi, teknolojik üretimi, ağır sanayi üretimini destekleyeceğiz ve kalıcı büyüme sağlayacağız, işsizliği düşüreceğiz” dedi.

 

 

“MUTFAKTAKİ YANGINI SÖNDÜRECEĞİZ”

 

CHP nin bayan adaylarından Pelinsu Yıldırım ise Çarşamba Pazarı’nda yaptığı seçim çalışmasında vatandaşlara ekonomik durgunluk ve pahalılığa çöcüm bulma, mutfaktaki yangını söndürme sözü verdi.

CHP Milletvekili adayı Pelinsu Yıldırım kadın kolları üyeleri ile birlikte Çarşamba pazarında esnaflar ve pazar alışverişi yapan vatandaşlarımız ile bir araya geldiler. “Esnaflar durgunluktan, vatandaşlar pahalılıktan şikayetçiler “ diyen CHP adayı Pelinsu Yıldırım, “İktidarın yanlış ekonomi politikaları ile kaybolan güveni yeniden tesis edeceğiz. Çok büyük borç yüküne giren çiftçilerimizin bankalara olan borçlarının faizlerini silerek borç yükünü azaltacağız. Çiftçilerimizin maliyetlerini düşürerek daha ucuza ama daha karlı üretim yapmalarını sağlayacağız. Dolayısıyla mutfaktaki yangını söndüreceğiz” dedi.

HALKIMIZ DEĞİŞİM İSTİYOR

CHP Milletvekili adayı Pelinsu Yıldırım; “ Halkımız değişim istiyor “ diyerek şunları söyledi. “ Değişim bizim seçim çalışması yaptığımız sahanın her kesiminden aldığımız ortak sonuçtur. Vatandaşlarımız Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce için, “İnce, orta Anadolu coğrafyasında sevilen bir siyasetçidir. İnce, liderlik vasıfları, kitleleri arkasından sürükleyişi, kararlılığı, bu konudaki azmi, özünün  sözünün  birliği ile insanlarımızı etkiliyor ve İnce’ yi samimi buluyorlar. Geçenlerde Tarım Bakanı mazot ucuz dedi, adayımız İnce traktöre bindi mazot almaya gitti. Muharrem İnce halkın içinde bir cumhurbaşkanı adayıdır” dedi.

 

AKSARAY’DA YAŞAYACAĞIZ

İşçilerle sabah servisinde fabrikalara gittiklerini söyleyen CHP adayı Pelinsu Yıldırım, “  İşçiler bizleri sabahın erken saatinde serviste görünce şaşırıyorlar. İşçiler aynı performansı seçildikten sonra da göstermemizi istiyorlar. Biz bunu çok normal karşılıyoruz. Milletvekili adayları seçim döneminde sahada, seçildikten sonra Ankara’da olduğu için , insanlarımızda böyle bir endişe oluşuyor. Biz hemşerilerimize şunu söylüyoruz. Seçildikten sonra Ankaralı değil Aksaraylı olmaya devam edeceğiz, Ankara’ya taşınmayacağız. Aksaray’da yaşayacağız. İşçiler ve vatandaşlarımız bundan çok memnun oluyorlar” dedi.

 

Yorum Yap
AKSARAY
AK PARTİ de TIRPAN başladı
AK PARTİ de TIRPAN başladı
Yerel Seçim ortamına girilmesi ile birlikte partilerde siyasi hamleler de başladı. Aksaray’da yerel seçimin en iddialı partisi olarak konuşulan Ak Parti’de ise en önemli siyasi hamle yönetim ile mahalle temsilcilerinden bazılarına atılan tırpan olarak dikkat çekiyor. Mülakat hesabı içerisinde olan parti içerisinde etkin bazı aday adaylarının olası muhaliflerine yakın olabileceğini düşündükleri isimlerden bazılarını görevden aldıkları, bazılarını ise istifa ettirdikleri, bazılarının ise delegeliklerini sildikleri konuşuluyor.
“Kadınlarımızın çabaları takdire şayan”
“Kadınlarımızın çabaları takdire şayan”
Vali Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez özellikle şehit aileleri ve yakınları ile girişimci kadınlara verdiği destekle dikkatleri üzerine toplamaya devam ediyor.
Hazım Turan Güzelyurt’tan Belediye Başkanlığına Aday
Hazım Turan Güzelyurt’tan Belediye Başkanlığına Aday
Aksaray’ın tanınmış işadamlarından Turan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hazım Turan, 30 Mart Yerel Seçimleri’nde memleketi Güzelyurt’tan Belediye Başkan Adayı olacağını açıkladı.
KİTAP VURGUNU na Vali el koydu
KİTAP VURGUNU na Vali el koydu
Vali Aykut Pekmez okulların açılması ile birlikte başlayan kitap vurgunu furyasına el koydu. Vali Pekmez yaptığı açıklamada; “Ders kitapları ücretsiz dağıtıldı. Kaynak kitap ve eğitim materyalleri alınmasına zorlayan veya ücret isteyenler adli, idari ve disiplin işlemi ile karşılaşacak” uyarısı yaparak vurguna müsamaha göstermeyeceklerini belirtti.
YAZGI-VATANDAŞ buluşmaları sürüyor
YAZGI-VATANDAŞ buluşmaları sürüyor
Belediye Başkanı Yazgı’nın ‘Başkan Mahallemizde’ çalışmaları hız kesmeden sürerken projenin 22. Buluşması Pamucak Mahallesi’nde oldu. Başkan Yazgı 250 kişilik ekibi ile gittiği Pamucak Mahallesi’nde de, diğer mahallelerde olduğu gibi sorunları yerinde dinledi, mümkün olanlara anında çözüm üretti.
AÜEAH yeni bir rekora imza attı: 1 yılda 17 bin il dışı sevk
AÜEAH yeni bir rekora imza attı: 1 yılda 17 bin il dışı sevk
AÜEAH son 1 yıl içerisinde 17 bine yakın hasta sevki ile kırılması zor bir rekora imza atarak hasta sevki sıralamasında 2. Sırada yer alırken, birinciliği Kilis Devlet Hastanesi’ne kaptırdı. 3. Sıradaki Bingöl D. H. 100 hasta eksiği, 4. Sıradaki Iğdır D. Hastanesi ise bin 500 hasta sevk eksiği ile Aksaray’ın gerisinde kaldılar.
Muhtarlardan Başkana teşekkür ziyareti
Muhtarlardan Başkana teşekkür ziyareti
Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Emin Tetik ve beraberindeki muhtarlarla birlikte Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı'ya teşekkür ziyaretinde bulundu.
İlk kazma vuruldu. Şehre nefes pompalanacak
İlk kazma vuruldu. Şehre nefes pompalanacak
Öncelikli amacı beton yığını haline gelen şehir merkezinde nefes alınabilecek daha çok yer sağlamak olan Selçuklu Park için ilk kazma vuruldu. Selçuklu Parkın hizmete girmesi ile şehir içerisinde en önemli cazibe merkezi olacağına kesin gözüyle bakılıyor.
CHP li vekilden STK lara ziyaret
CHP li vekilden STK lara ziyaret
CHP Manisa Milletvekili Bakırlıoğlu ile birlikte STK ları ziyaret eden CHP İl Başkanı Koçak; “CHP Manisa Milletvekili, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ile birlikte sivil toplum örgütlerimizi ziyaret ettik. Ekonomik krizin ilimizi nasıl etkilediğini anlamaya çalıştık. Krizden çıkış önerilerimizi anlattık” dedi.
“Milletimiz, 15 Temmuz’da Destan yazdı”
“Milletimiz, 15 Temmuz’da Destan yazdı”
15 Temmuz’un Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Başkan Yazgı; bu günü yaşayanların ömürleri boyunca ne unutacaklarını, ne de gelecek nesillere de unutturmayacaklarını belirterek; “Bu millet 15 Temmuz’da unutulması mümkün olmayacak bir destan yazmıştır” dedi.
Başkan Yazgı, 150 kişilik ekiple sahaya indi
Başkan Yazgı, 150 kişilik ekiple sahaya indi
Belediye Başkanı Yazgı, Aksaray’ın belediyecilik tarihinde ilkleri gerçekleştirmeyi sürdürüyor. Seçim sürecine kadar Aksaray’ın tüm mahallelerini tek tek gezmeyi taahhüt eden Başkan Yazgı, Başkan Mahallemizde Projesi’nin ilk durağı olan İstiklal Mahallesi’ne 150 kişilik bir ekip ile gitti. Yazgı tüm gününü mahallede geçirirken, ekiplerde sabah 08 den akşam 24 e kadar aralıksız çalıştı.
Tarımsal araçlara denetim
Tarımsal araçlara denetim
Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekipleri, hasat mevsiminin başlaması nedeniyle yollarda sık sık görülen tarımsal araçlar üzerinde denetim yaptı.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:27
Güneş
06:50
Öğle
12:36
İkindi
15:37
Akşam
18:09
Yatsı
19:25
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz. ?