Bu haber 07 Haziran 2018 16:59:58 Tarihinde eklenmiştir.

“Emeklilere her bayram 1 er maaş ikramiye”

Seçim çalışmalarını sürdüren CHP Milletvekili Adaylarından Ramazan Fidan Kurtuluş ve Laleli Mahallelerinde vatandaş ile buluşmasında Emeklilerin en düşüm maaşının bin 500 lira olacağını, emeklilere her bayram birer maaş vereceklerini vaadetti.

“Emeklilere her bayram 1 er maaş ikramiye”

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili adayı Ramazan Fidan, en düşük emekli maaşı 1.500 lira olacak, emeklilerimize ramazan ve kurban bayramlarında birer maaş ikramiye vereceğiz” dedi.

CHP, SÖZ VERİRSE YERİNE GELİR

CHP Milletvekili adaylarının Kurtuluş ve Laleli Mahallelerindeki seçim çalışmalarında vatandaşların adaylara ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce‘nin vaatlerine çok büyük ilgileri vardı. Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile CHP’nin adaylarının vaatlerini doğru ve yerinde bulduklarını belirten vatandaşlar, “CHP Muhalefette iken sözünü yerine getiren ilk partidir. Asgari ücret artacak dediler, CHP’nin söylediği rakamda yükseldi. CHP şimdi de emeklilere bayramlarda birer maaş ikramiye verilecek diyor,  o vaadi de yerine gelecek. Ancak, bu sözü CHP iktidarında CHP kendisi yerine getirecek.” dediler.

HALKIMIZIN TEVECCÜHÜ ÇOK İYİ

CHP Milletvekili adayı Ramazan Fidan, seçim çalışmaları hakkında yaptığı açıklamada, “Milletvekili adaylarımız ve yöneticilerimiz birlikte Kurtuluş ve Laleli Mahallelerinde kahvehane ziyaretleri ile vatandaşlarımızın dertlerini dinledik. Emekli maaşlarının düşüklüğünden, işsizlikten şikayet eden vatandaşlarımıza, 24 Haziranda iktidara geldiğimizde, en düşük emekli maaşını 1.500 TL yapacağımızın, dini bayramlarımızda emeklilerimize birer maaş ikramiye vereceğimizin sözünü verdik.” dedi.

ÜRETEREK BÜYÜYECEĞİZ, İŞSİZLİĞİ DÜŞÜRECEĞİZ

CHP Milletvekili adayı Ramazan Fidan “16 yıldır iktidarın uyguladığı inşaat sektörü ile betonlaşarak, tüketerek, borçlanarak büyüme politikalarını bırakıp, üreterek büyüyeceğiz. Tarımsal üretimi, hayvansal üretimi, teknolojik üretimi, ağır sanayi üretimini destekleyeceğiz ve kalıcı büyüme sağlayacağız, işsizliği düşüreceğiz” dedi.

 

 

“MUTFAKTAKİ YANGINI SÖNDÜRECEĞİZ”

 

CHP nin bayan adaylarından Pelinsu Yıldırım ise Çarşamba Pazarı’nda yaptığı seçim çalışmasında vatandaşlara ekonomik durgunluk ve pahalılığa çöcüm bulma, mutfaktaki yangını söndürme sözü verdi.

CHP Milletvekili adayı Pelinsu Yıldırım kadın kolları üyeleri ile birlikte Çarşamba pazarında esnaflar ve pazar alışverişi yapan vatandaşlarımız ile bir araya geldiler. “Esnaflar durgunluktan, vatandaşlar pahalılıktan şikayetçiler “ diyen CHP adayı Pelinsu Yıldırım, “İktidarın yanlış ekonomi politikaları ile kaybolan güveni yeniden tesis edeceğiz. Çok büyük borç yüküne giren çiftçilerimizin bankalara olan borçlarının faizlerini silerek borç yükünü azaltacağız. Çiftçilerimizin maliyetlerini düşürerek daha ucuza ama daha karlı üretim yapmalarını sağlayacağız. Dolayısıyla mutfaktaki yangını söndüreceğiz” dedi.

HALKIMIZ DEĞİŞİM İSTİYOR

CHP Milletvekili adayı Pelinsu Yıldırım; “ Halkımız değişim istiyor “ diyerek şunları söyledi. “ Değişim bizim seçim çalışması yaptığımız sahanın her kesiminden aldığımız ortak sonuçtur. Vatandaşlarımız Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce için, “İnce, orta Anadolu coğrafyasında sevilen bir siyasetçidir. İnce, liderlik vasıfları, kitleleri arkasından sürükleyişi, kararlılığı, bu konudaki azmi, özünün  sözünün  birliği ile insanlarımızı etkiliyor ve İnce’ yi samimi buluyorlar. Geçenlerde Tarım Bakanı mazot ucuz dedi, adayımız İnce traktöre bindi mazot almaya gitti. Muharrem İnce halkın içinde bir cumhurbaşkanı adayıdır” dedi.

 

AKSARAY’DA YAŞAYACAĞIZ

İşçilerle sabah servisinde fabrikalara gittiklerini söyleyen CHP adayı Pelinsu Yıldırım, “  İşçiler bizleri sabahın erken saatinde serviste görünce şaşırıyorlar. İşçiler aynı performansı seçildikten sonra da göstermemizi istiyorlar. Biz bunu çok normal karşılıyoruz. Milletvekili adayları seçim döneminde sahada, seçildikten sonra Ankara’da olduğu için , insanlarımızda böyle bir endişe oluşuyor. Biz hemşerilerimize şunu söylüyoruz. Seçildikten sonra Ankaralı değil Aksaraylı olmaya devam edeceğiz, Ankara’ya taşınmayacağız. Aksaray’da yaşayacağız. İşçiler ve vatandaşlarımız bundan çok memnun oluyorlar” dedi.

 

Yorum Yap
AKSARAY
“Milletimiz, 15 Temmuz’da Destan yazdı”
“Milletimiz, 15 Temmuz’da Destan yazdı”
15 Temmuz’un Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Başkan Yazgı; bu günü yaşayanların ömürleri boyunca ne unutacaklarını, ne de gelecek nesillere de unutturmayacaklarını belirterek; “Bu millet 15 Temmuz’da unutulması mümkün olmayacak bir destan yazmıştır” dedi.
Başkan Yazgı, 150 kişilik ekiple sahaya indi
Başkan Yazgı, 150 kişilik ekiple sahaya indi
Belediye Başkanı Yazgı, Aksaray’ın belediyecilik tarihinde ilkleri gerçekleştirmeyi sürdürüyor. Seçim sürecine kadar Aksaray’ın tüm mahallelerini tek tek gezmeyi taahhüt eden Başkan Yazgı, Başkan Mahallemizde Projesi’nin ilk durağı olan İstiklal Mahallesi’ne 150 kişilik bir ekip ile gitti. Yazgı tüm gününü mahallede geçirirken, ekiplerde sabah 08 den akşam 24 e kadar aralıksız çalıştı.
Tarımsal araçlara denetim
Tarımsal araçlara denetim
Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekipleri, hasat mevsiminin başlaması nedeniyle yollarda sık sık görülen tarımsal araçlar üzerinde denetim yaptı.
“Artık çok ilerileri konuşabiliyoruz”
“Artık çok ilerileri konuşabiliyoruz”
İslami İlimler Fakültesi’nin Gündem Toplantılarının konuğu Rektör Şahin: “Çok şükür artık 2053’ü, 2071’i konuşabiliyoruz.”.
“Unutmayacağız. Unutturmayacağız.”.
“Unutmayacağız. Unutturmayacağız.”.
Vali Aykut Pekmez 15 Temmuz’un Yıldönümü’nde yayınladığı mesaj ile yaşananları bir kez daha hatırlatarak; “Bu ihaneti asla unutmayacağız ve unutturmayacağız” dedi.
İYİ Parti’den Millet İftarı’na davet
İYİ Parti’den Millet İftarı’na davet
İYİ Parti’den Millet İftarı’na davet
MHP den 3 önemli hedef
MHP den 3 önemli hedef
MHP Aksaray Teşkilatı ve Milletvekili Adayları 24 Haziran Seçimleri için halkın önüne koydukları projeler içerisinde şehir için büyük önem taşıyan 3 önemli hedefi Elçibey Cafe’de düzenlediği İftar ve Basın Toplantısı’nda; “Şehir Hastanesi, Acemi Birliği Kurulması ve 100 Metrelik Çevre Yolu açılması” olarak açıkladı.
Başkan ve vekil sanayi sofrasını paylaştı
Başkan ve vekil sanayi sofrasını paylaştı
Belediyenin Ramazan Etkinliklerinden olan iftar programlarının Sanayi ayağında Milletvekili Cengiz Aydoğdu ve Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı Sanayi Esnafı ile bir araya geldi. Sohbet havasında geçen iftar programında Vekil Aydoğdu 2 yıl sonra aynı esnaf ile yeni Sanayi Sitesi’nde İftar açma temennisinde bulunurken Başkan Yazgı Sanayı Projesine desteklerinden dolayı tüm Sanayi Esnafına teşekkür etti.
“En büyük görev sandık başındakilerde”
“En büyük görev sandık başındakilerde”
24 Haziran Seçimleri için geri sayım hızla sürerken seçim çalışmalarını yoğun biçimde sürdüren, çalmadık kapı sıkmadık el bırakmamaya kararlı olan Ak Parti’nin Güleç Yüzü Muhammed Aktaş, bir araya geldiği seçim sandıklarında görev alacak sorumlu ve müşahitlere çağrıda bulunarak en büyük görevin kendilerine düştüğünü belirtti.
“16 yılda ne yapıldı?”
“16 yılda ne yapıldı?”
İYİ Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Ayhan Erel, yaptığı açıklama ile 16 Yıllık Ak Parti İktidarı süresince Aksaray’a yapıldığı söylenen hizmetleri sorguladı. Erel açıklamasında yapılması gerekenleri yapmayanların oy istemeye geldiklerinde ne gibi hizmetlere imza attıklarının sorgulanması gerektiğinin altını çizdi.
Öğrencilerin davetini geri çevirmedi
Öğrencilerin davetini geri çevirmedi
Kendisini iftara davet eden Üniversite Öğrencilerinin davetini geri çevirmeyen Başkan Yazgı belki de en keyifli iftarlarından birisini yaptı.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
31°C / 16°C
Durum
Az Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
04:16
Güneş
05:50
Öğle
12:56
İkindi
16:41
Akşam
19:49
Yatsı
21:15
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz. ?