seks shop   seks shop  
Bu haber 13 Şubat 2019 13:46:47 Tarihinde eklenmiştir.

Kara’dan Sağlıkta KARA Tablo

Türk Sağlık Sen Aksaray Şube Başkanı Taner Kara, Aksaray’daki sağlık ve sorunları ile ilgili yaptığı açıklamada iç karartan bir tablo çizdi. Kara; sağlıkta binasından personeline kadar her şeyin sorunlu olduğunu, siyasete sırtını dayayan personelin de sorunların gitgide büyümesinde en önemli faktörlerden birisi olduğunu söyledi.

Kara’dan Sağlıkta KARA Tablo

Türk Sağlık Sen Aksaray Şube Başkanı Taner Kara son yıllarda Aksaray'da sağlık alanında yaşanan sıkıntıları dile getirdi.

Sağlık sisteminde yaşanan sorunların personel rejimi açısından çöküşe neden olduğunu anlatan Kara "Son yıllarda ilimizde sağlık alanında çok ciddi sıkıntılarımız vardır. Aksaray sağlık sistemi çevre illere bakıldığında her geçen gün kan kaybediyor. Özellikle personel rejimi açısından bir çöküş yaşanmaktadır. Tüm ilçelerimizde beldelerimizde bu sıkıntılar mevcutken özellikle sağlık sistemimizin can damarı Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bu sorunlar çeşitlilik göstermektedir. Bildiğiniz üzere büyük umutlarla geçte olsa yapılan yeni hastane binamız şehrin ihtiyacına cevap verememiş daha şimdiden yeni bir hastane binası yapılması konusu kamuoyunda konuşulmaya başlanmıştır" dedi.

"Sadece Bina Yapmak Yetmiyor"

Yeni hastane binalarının tek başına yeterli olmadığına değinen Kara; "Ancak bu süreçte görülmüştür ki yeni binalarınız da olsa bir değil on tane hastanenizde olsa sağlık çalışanı olmayan olsa da yetersiz olan, mutsuz olan değer verilmeyen sağlık çalışanları ile başarı sağlama şansınız yoktur. Mevcut haliyle sağlık çalışanları canla başla çalışmaktadır ancak ne takdir görmektedir nede maddi olarak doyum sağlamaktadır. Unutulmamalı ki bu şehir hepimizin bu çalışanlarda şehrimizin emektarları. En kötü anımızda sizlerin, bizlerin hayata tutunması için tüm olumsuzluklara rağmen özveri ile çalışmaktadırlar. Ancak hastanemizde ki personel açığı had safhaya ulaşmıştır. Mevcut personelinde yanlış personel rejimine kurban edilmesi sorunları katbekat artırmaktadır.

Liyakati olan kalifiye personelin hak ettiği yerlerde çalıştırılmaması torpili olanın yan gelip yatması diğer çalışanlarımız da huzursuz etmekte olup iş barışını zedelemektedir. Hastanemizde ciddi bir hemşire açığı varken halen il sağlık müdürlüğü gibi valilik gibi kurumlara masa başına hemşire ebe görevlendirilmesi çalışanların devlete olan güvenini yıkmakta adalet ilkesi yara almaktadır ve maalesef bu siyaset ve bürokrasi eliyle yapılmaktadır" ifadelerini kullandı.

Uyardı!

Kara; hekim yetersizliği ve uzman doktor ataması talebini de dile getirerek "Bazı branşlarda görülen hekim ihtiyacının giderilmesi için ilimiz milletvekillerinin Sağlık Bakanı ile görüşüp Aksaray’ın ihtiyacı olan uzman doktorların ve hemşire, ebe sağlık personeli eksikliğinin giderilmesi elzemdir. Çünkü çevre illerden nüfusumuz fazla olmasına rağmen sağlık personeli sayısı olarak çok gerideyiz. Lakin gün geçmiyor ki hastanemizden istifa eden, tayin zamanı tayin isteyip Aksaray dan ayrılan hekimlere ve sağlık personeline rastlamayalım. Doktoru, Hemşiresi Ebe’si neden Aksaray da çalışmak istemiyor neden tayin olup gitmek istiyor. Acaba neden? Nedenlerini araştırıp bir yolunu bulup sağlık personeline sahip çıkmak Aksaray’ın ve Aksaray’lının önceliği olmalı diye düşünüyoruz. İl Sağlık Müdürü, Hastane Başhekimi ve yönetimi ayrıca idareci olan sendikacılar, siyasiler bu sorunun nedenlerine eğildiler mi? Şayet, buna sebep olanlar tesbit edilip gereği yapılmaz ise görünen o ki istifalar, tayin istemeler ve huzursuzluk devam edecek, ne yazık ki Aksaray ve Aksaraylı kaybedecek. Hastane içerisinde devam eden huzursuzluk sendikal ayrımcılık, eşitlik ve adalet ilkesinden yoksunluk devam ettiği müddetçe bu fırtınayı durdurmak zor olacak gibi. Devlet, kesinlikle gücünü bir takım gruplarla (vakıf, dernek, sendika) paylaşmamalı. Bu tarz yapılanmaların çalışanlar üzerinde baskı oluşturup, hastane koridorlarında cirit atmasına müsaade edilmemelidir. Yeni paralel çetelere izin verilmemelidir" uyarısında bulundu.

Yorum Yap
AKSARAY
“Dolandırıcılık ağı kurmuşlar”
“Dolandırıcılık ağı kurmuşlar”
Basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelen Aksaray Baro Başkanı Toprak ve Yönetimi, Hasar Danışmanlık Şirketlerinin bir Saadet Ağı oluşturduğunu, bunun için de işleri ile ilgili kurumlar ve kendi meslektaşları içerisinde ciddi bir yasa dışı ağ oluşturduklarını belirterek Baro olarak bu kirliliğe karşı savaş açtıklarını söyledi.
Aksaray’da ilk ve tek
Aksaray’da ilk ve tek
Aksaray Halkına kazandırdığı sosyal aktivitelerle adından sık sık söz ettiren Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, şehrin ilk ve tek At Binicilik Tesisini hizmete açtı. Tesisin açılışına Ak Parti Milletvekili İlknur İnceöz’de katıldı.
“Sadece zafer değil, Kahramanlık Destanı”
“Sadece zafer değil, Kahramanlık Destanı”
18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle bir açıklama yayınlayan Aksaray Barosu Başkanı R. Erhan Toprak, Çanakkale’nin sadece zafer değil tüm Dünyayı hayran bırakan bir kahramanlık destanı olduğunu söyledi.
Aksaray Halkı zaferi ilan etti
Aksaray Halkı zaferi ilan etti
31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında çalışmalarını tevazu ile sürdüren AK Parti Belediye Başkan Adayı Evren Dinçer’i gönlüne basan Aksaray Halkı şimdiden zaferi ilan etti.
Engelli annelerinin umudu Türemiş
Engelli annelerinin umudu Türemiş
Seçim çalışmaları kapsamında Down Sendromlu Çocuklar ve ailelerini ziyaret eden Türemiş onların sıkıntılarını dinleyerek Vekilleri ile birlikte çözümler için her konuda destek olma sözü verdi. Engelli anneleri sorunlarının çözümü için Türemiş’ten destek isterken Türemiş’te engelli insanların en doğal haklarından mahrum bırakıldıklarını söyledi.
‘Bu SEFER MHP’ dediler
‘Bu SEFER MHP’ dediler
Sürdürdüğü seçim çalışmaları boyunca gittiği her yerde büyük ilgi ve alaka gören MHP Belediye Başkan Adayı Sefer Alkan, gösterilen ilgi ve alakaya bakıldığında seçim sonucunun şimdiden belli olduğunu söylüyor. Son olarak Laleli ve Bahçeli Mahallelerini ziyaret eden Alkan’a her iki mahallede de tam destek sözü verildi.
“Ortak payda Aksaray ise; üzerimize düşeni yaparız”
“Ortak payda Aksaray ise; üzerimize düşeni yaparız”
Belediye Başkanlığı konusunda ismi uzun süre gündemi meşgul eden ve başkanlık için en güçlü isim olarak görülen ancak son anda adaylık fikrinden vazgeçen Turan Yaldır ile Ak Parti Adayı Evren Dinçer Yaldır’ın bürosunda bir araya geldiler. Ak Parti Heyeti ile Yaldır’ı ziyaret eden Dinçer’e Turan Yaldır başarı dileyerek; “Ortak payda Aksaray ise üzerimize düşeni yaparız” cevabı verdi.
AK LİSTE belli gibi
AK LİSTE belli gibi
Ak Partide günlerdir merakla beklenen ve sır gibi saklanmaya çalışan İl Genel Meclis Üyeliği sıralaması ile Belediye Meclisi Üyeliği ilk 15 sırası için belirlenen isimler sızmaya başladı.
Borsa İzmir Fuarı’nda
Borsa İzmir Fuarı’nda
İzmir 14. Tarım ve Hayvancılık Fuarına katılan Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök ve bazı yöneticiler burada tarım ve hayvancılıkla ilgili son teknolojik gelişmeler konusunda bilgi sahibi oldular. Borsa Başkanı Özkök, “Tarım ve hayvancılık alanındaki tüm gelişmelerden Aksaray olarak en üst düzeyde nasıl yararlanabiliriz onun araştırmasındayız” diye konuştu.
“Ailemi ihmal ettim ama Aksaray’ı asla”
“Ailemi ihmal ettim ama Aksaray’ı asla”
Belediye Personeli, önceki gün Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya duygulandıran ve gözlerinden yaş getiren bir sürpriz yaptılar. Tekrar aday gösterilmeyen Başkan Yazgı’ya duygulandıran bir vefa örneği gösteren Belediye Personeli doğum gününde kendisine sürpriz bir kutlama yaparlarken, personelin davranışı karşısında çok duygulanan ve gözyaşlarına hakim olamayan Yazgı tüm personele teşekkür ederek; “5 yıllık görev süremiz boyunca ailemi ihmal ettim ama Aksaray’a asla ihmal etmemek için elimden gelen çabayı gösterdim. Benimle birlikte gece gündüz tüm zorluklara karşı görev yapan hepinize minnettarım. Çok teşekkür ediyorum. Sizlerle birlikte, sizlerin sayesinde birçok ilke imza attık, başardık” dedi.
CHP adaylarını tanıttı
CHP adaylarını tanıttı
Merkez hariç 3 ilçe 6 kasabada seçim yarışına giren CHP, ilçe ve kasaba belediye başkan adaylarını Ankara’da Genel Merkez Aday Tanıtım Toplantısı’nda tanıttı. Aday göstermediği yerlerde merkez dahil İYİ Parti ile İttifak yapan CHP, buralarda da İYİ Parti Adaylarına destek verecek.
Erel’den bir soru önergesi daha
Erel’den bir soru önergesi daha
Seçildiği günden bu yana TBMM de yaptığı konuşmalar ve verdiği önergeler ile sık sık kendi adından ve Aksaray’ın adından söz ettiren İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel bu kez de Sağlık Bakanı’na Sultanhanı İlçesi’nde ki sağlık ve personel sorunları ile ilgili bir soru önergesi verdi.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
0°C / -4°C
Durum
Kar Yağışlı
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:18
Güneş
06:41
Öğle
12:59
İkindi
16:21
Akşam
19:04
Yatsı
20:20
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz. ?

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   متجر الجنس اسطنبول   вибратор   фаллоимитатор   секс-игрушки   деление знакомства   секс-шоп   знакомства с иностранцами   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop