Bu haber -- 0  21:57:06 Tarihinde eklenmiştir.

Yönetim aday adaylarını konuştu

AKP Yönetimi, seçimi kaybetmeleri halinde Başbakan Erdoğan’a hesap verememe korkusu ile Ortaköy konusunda sıkıntı yaşıyor. Partiden ihraç edilen Mahmut Ütük’ün ilçedeki gücü AKP lileri korkuturken, yönetim Ortaköy aday adayları için özel toplantı yaptı.

Yönetim aday adaylarını konuştu

Ak Parti Aksaray Yöneticilerini Ortaköy sıkıntısı kapladı. Ortaköy Belediye Başkanı Mahmut Ütük’ü AKP den ihraç ettiren yönetici ve milletvekilleri, şimdi Ortaköy’de seçimi kaybetmeleri halinde Başbakan Ardoğan’a hesap verememekten korkuyorlar.

AKP den ihraç edilen Ortaköy Belediye Başkanı Mahmut Ütük’ün MHP den aday olacağı iddiaları AKP Aksaray Teşkilatı’na korkulu rüyalar gördürüyor. Mahmut Ütük’ün Ortaköy’de sevilen bir isim olması ve belediye başkanlığı süresince hizmetleri ile anılması AKP nin Ortaköy’de seçim kaybedilebileceği hesapları yapmasına neden oluyor.

Aksaray’ın en büyük ilçesi olan Ortaköy İlçesi’nde seçim kaybetmemek için yoğun bir çaba içerisine giren AKP Aksaray Yönetimi’nin geçtiğimiz günlerde Ortaköy Belediye Başkan Aday Adaylığı için geçen isimler konusunda bir toplantı yaptığı öğrenildi. Edinilen bilgide Ortaköy Belediye Başkanlığı için adı geçen 20 aday adayının isminden 5 ini hiç dikkate almayan yönetim kalan 15 ismi ise tek tek masaya yatırdı.

Ortaköy Belediye Başkanlığı aday adaylığı için AKP Yönetimi tarafından masaya yatırılan Halil DEMİR, Rasim GÜL, Bekir PEKCAN, Ramazan SERGİKAYA, Hilmi TEKGÖZ, Cemalettin ÖZTÜRK, Ramazan PINARDAĞ, Oğuz ŞAHİN, İzzet DEMİRYÜREK, Tahsin ŞAHİN, Memiş KÖSE, Yusuf BİLGİÇ, Yavuz IRMAK, Mehmet ŞEN ve Tuncer KURNAZ’dan oluşan 15 isim üzerinde tek tek durulduğu, eksileri ve artılarının tartışıldığı öğrenilirken, Ortaköy Belediye Başkanı olacak ismin özellikle MHP kökenli olması konusu üzerinde durulduğu iddia edildi. Ortaköy Belediye Başkanı Adayının hangi kritere göre belirleneceğinin daha tam olarak netleşmediği de yine edinilen bilgiler arasında yer alırken, AKP Yönetimi’nin Ortaköy konusunda seçim kaybetmemek için her şeyi yapmaya hazır olduğu da sızan bilgiler arasında yer aldı.

Etiketler
Yorum Yap
AKSARAY
CHP den Şevki Yılmaz’a tepki
CHP den Şevki Yılmaz’a tepki
CHP İl Başkanı Toprak yaptığı açıklama ile Şevki Yılmaz’ın Aksaray’da yaptığı konuşmayı sert dille eleştirdi. Toprak Yılmaz için” Bu adamın demokrasi savunucusu olması mümkün değil” cümlesini kullandı.
Türk Sağlık Sen’den sert uyarı
Türk Sağlık Sen’den sert uyarı
Türk Sağık Sen Başkanı Taner Kara sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile hastane yöneticilerini siyasi davranmamaya, personeli çalışmaya sevketmeye çağıran sert bir uyarı yaptı.
Darbe girişimlerine asla müsaade etmeyeceğiz
Darbe girişimlerine asla müsaade etmeyeceğiz
Ak Parti Aksaray Milletvekili ve Grup Başkanvekili İnceöz, TBMM de verdiği özel röportajda başta halk olmak üzere iktidarı ile muhalefeti ile darbe girişimlerine asla müsaade etmeyeceklerini söyledi.
Şeyma, Milli Takım Seçmelerine Çağrıldı
Şeyma, Milli Takım Seçmelerine Çağrıldı
Eskil İlçesi, içlerinden yetişen birisinin Milli Takım Seçmeleri’ne çağrılmasının gururunu yaşıyor.
Operasyon SGK ya da sıçradı
Operasyon SGK ya da sıçradı
15 Temmuz Darbe Girişimi’nin ardından FETÖ-PDY ile ilgili devam eden operasyonlar çerçevesinde SGK İl Müdürü Saffet Çalışkan’da açığa alındı. SGK da kaç kişinin açığa alındığı netlik kazanmadı.
Otobüsler aysonuna kadar belirli saatte ücretsiz
Otobüsler aysonuna kadar belirli saatte ücretsiz
“Demokrasi Nöbetine” katkı sağlamaya devam eden Aksaray Belediyesi, 18.00-24.00 saatleri arasında halk otobüsleri ile ücretsiz yolcu taşıma süresi 29 Temmuz Cuma Günü’ne kadar uzattı. Belediye servis araçları ise 24 saat ücretsiz taşımayı sürdürecek
Kapadokya'yı 36 Yıldır Kavala'da Yaşatıyorlar
Kapadokya'yı 36 Yıldır Kavala'da Yaşatıyorlar
Kapadokya'dan mübadele ile Yunanistan'a giden Rumların, Kapadokya'nın gelenek ve göreneklerini yaşatmak için düzenledikleri Uluslararası Güneş ve Taş Festivali'nin 36'ncısı bu yıl 8 ülkeden 10 ayrı folklor grubunun katılımıyla gerçekleştiriliyor.
‘Kitap Okuma Kültürü’müz yerleşiyor
‘Kitap Okuma Kültürü’müz yerleşiyor
Okuma yönünden en zayıf halkalar içerisinde yer alan Aksaray’da yapılan son istatistikler okuma açısından umut verici.
6 ayda 2 binin üzerinde konut satıldı
6 ayda 2 binin üzerinde konut satıldı
Aksaray, Orta Anadolu’da yer alan 5 il içerisinde en çok konut satışında Kırıkkale’den sonra 2. Sırayı aldı.
Şevki Yılmaz’da Demokrasi Nöbeti’ndeydi
Şevki Yılmaz’da Demokrasi Nöbeti’ndeydi
Türki Siyaseti’nin tanınmış isimlerinden Rize eski Belediye Başkanı Şevki Yılmaz Cuma Gecesi Aksaray’da ki Demokrasi Nöbeti’ne katıldı. Meydandaki kalabalığı konuşan Yılmaz; “Bizim mektebimizde Şehadet var. Şehadet olan yerde esaret olmaz” diye seslendi.
İlk dalgada 433 memur
İlk dalgada 433 memur
Darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Aksaray'da ilk dalgada 433 memurun uzaklaştırıldığı belirtildi
Emniyette operasyonlar hız kesmiyor
Emniyette operasyonlar hız kesmiyor
Aksaray'da FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında, gözaltı kararı alınan 55 emniyet mensubuna yönelik operasyon başlatıldı
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
33°C / 20°C
Durum
Az Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
03:54
Güneş
05:35
Öğle
12:57
İkindi
16:47
Akşam
20:07
Yatsı
21:40
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz. ?