Bu haber -- 0  21:57:06 Tarihinde eklenmiştir.

Yönetim aday adaylarını konuştu

AKP Yönetimi, seçimi kaybetmeleri halinde Başbakan Erdoğan’a hesap verememe korkusu ile Ortaköy konusunda sıkıntı yaşıyor. Partiden ihraç edilen Mahmut Ütük’ün ilçedeki gücü AKP lileri korkuturken, yönetim Ortaköy aday adayları için özel toplantı yaptı.

Yönetim aday adaylarını konuştu

Ak Parti Aksaray Yöneticilerini Ortaköy sıkıntısı kapladı. Ortaköy Belediye Başkanı Mahmut Ütük’ü AKP den ihraç ettiren yönetici ve milletvekilleri, şimdi Ortaköy’de seçimi kaybetmeleri halinde Başbakan Ardoğan’a hesap verememekten korkuyorlar.

AKP den ihraç edilen Ortaköy Belediye Başkanı Mahmut Ütük’ün MHP den aday olacağı iddiaları AKP Aksaray Teşkilatı’na korkulu rüyalar gördürüyor. Mahmut Ütük’ün Ortaköy’de sevilen bir isim olması ve belediye başkanlığı süresince hizmetleri ile anılması AKP nin Ortaköy’de seçim kaybedilebileceği hesapları yapmasına neden oluyor.

Aksaray’ın en büyük ilçesi olan Ortaköy İlçesi’nde seçim kaybetmemek için yoğun bir çaba içerisine giren AKP Aksaray Yönetimi’nin geçtiğimiz günlerde Ortaköy Belediye Başkan Aday Adaylığı için geçen isimler konusunda bir toplantı yaptığı öğrenildi. Edinilen bilgide Ortaköy Belediye Başkanlığı için adı geçen 20 aday adayının isminden 5 ini hiç dikkate almayan yönetim kalan 15 ismi ise tek tek masaya yatırdı.

Ortaköy Belediye Başkanlığı aday adaylığı için AKP Yönetimi tarafından masaya yatırılan Halil DEMİR, Rasim GÜL, Bekir PEKCAN, Ramazan SERGİKAYA, Hilmi TEKGÖZ, Cemalettin ÖZTÜRK, Ramazan PINARDAĞ, Oğuz ŞAHİN, İzzet DEMİRYÜREK, Tahsin ŞAHİN, Memiş KÖSE, Yusuf BİLGİÇ, Yavuz IRMAK, Mehmet ŞEN ve Tuncer KURNAZ’dan oluşan 15 isim üzerinde tek tek durulduğu, eksileri ve artılarının tartışıldığı öğrenilirken, Ortaköy Belediye Başkanı olacak ismin özellikle MHP kökenli olması konusu üzerinde durulduğu iddia edildi. Ortaköy Belediye Başkanı Adayının hangi kritere göre belirleneceğinin daha tam olarak netleşmediği de yine edinilen bilgiler arasında yer alırken, AKP Yönetimi’nin Ortaköy konusunda seçim kaybetmemek için her şeyi yapmaya hazır olduğu da sızan bilgiler arasında yer aldı.

Etiketler
Yorum Yap
AKSARAY
Yüksek gelen elektrik faturasına tedbir kararı
Yüksek gelen elektrik faturasına tedbir kararı
Vatandaşın kabusu haline gelen yüksek elektrik faturalarına yargı yolu açıldı. Üstelik te önce ödeyip sonra kesintiye uğramadan.
ATSO, Meclis Toplantısı’nı yaptı
ATSO, Meclis Toplantısı’nı yaptı
ATSO’nun Ekim Ayı Meclis Toplantısı’nda; Defterdar Uğur Arslan Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile ilgili detaylı bir anlatım gerçekleştirdi.
İnşaatçılardan ‘BİN AH’ döküldü
İnşaatçılardan ‘BİN AH’ döküldü
İnşaat Sektörü Komite Toplantısı’nda bir araya gelen inşaatçılar, sektörün sorunlarını masaya yatırdılar. Toplantıda inşaatçıların sektör konusunda oldukça sıkıntılı oldukları ortaya çıktı.
Ortaköy Kaymakamı’ndan muhtarlara yemek
Ortaköy Kaymakamı’ndan muhtarlara yemek
Ortaköy Kaymakamı Mustafa Can, Muhtarlar Haftası münasebetiyle 50 civarında muhtara yemek verdi.
PKK lılara geçiş yok
PKK lılara geçiş yok
Aksaray Emniyeti Tem Ekipleri Doğu’dan gelen ya da Doğu’ya giden PKK üyeleri ve yandaşlarına geçit vermiyor.
Aksaray ne zaman Kaçak Saraya oy vermezse bu millet kurtulur
Aksaray ne zaman Kaçak Saraya oy vermezse bu millet kurtulur
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, beraberindeki milletvekilleri ile birlikte dün Aksaray Teşkilat Binası’nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ak Parti’ye çok sert sözlerle yüklendi. CHP Milletvekili İnce; “Bu millet ne zaman mı kurtulur? Aksaray, ne zaman Kaçaksaray’a oy vermezse bu millet o zaman kurtulur” diyerek Aksaraylıların 14 yıldır Ak Parti’ye oy vermekle yanlış yaptığını söyledi.
“MUSUL OPERASYONUNDA OLMAMIZ ŞART”
“MUSUL OPERASYONUNDA OLMAMIZ ŞART”
Aksaraylı Siyasetçi ve İşadamı Hazım Turan; yaptığı açıklama ile Türkiye’nin Musul Operasyonu’na katılmasının bir gereklilik değil bir zorunluluk olduğunu söyledi.
“KEŞFET YAKIN DÜNYA AKSARAYI” Kitabı’nın tanıtımı tarihi medresede yapıldı
“KEŞFET YAKIN DÜNYA AKSARAYI” Kitabı’nın tanıtımı tarihi medresede yapıldı
Hakan Öztürk tarafından çekilen fotoğraflardan oluşan; “Keşfet Aksarayı” isimli kitabın tanıtımı tarihi Zinciriye Medresesi’nde yapıldı.
MUHARREM İNCE AKSARAY’A GELİYOR
MUHARREM İNCE AKSARAY’A GELİYOR
CHP de Genel Başkan Adaylığı için ismi geçen Yalova Milletvekili Muharrem İnce Perşembe günü Aksaray Teşkilatı’nı ziyaret edecek.
Artık herkes emlakçılık yapamayacak
Artık herkes emlakçılık yapamayacak
Aksaray’da da sayıları çok hızlı artan emlakçıları sevindirmeyecek bir karar alındı. Karara göre, bundan sonra belirlenecek standartlara uymayanlar emlakçılık yapamayacak.
Başkan Yazgı, Canlı Hayvan Pazarı İnşaatını inceledi
Başkan Yazgı, Canlı Hayvan Pazarı İnşaatını inceledi
Canlı Hayvan Borsası İnşaatı’nda incelemelerde bulunan Başkan Yazgı, Aksaray için STK larla omuz omuza çalıştıklarını belirterek; Burası da Türkiye’nin en modern hayvan pazarlarından biri olacak” dedi.
Belediye 8 bin kişiye Aşure dağıttı
Belediye 8 bin kişiye Aşure dağıttı
Hükümet Meydanı’nda belediye tarafından 8 bin kişiye Aşure dağıtılırken, Başkan Yazgı Aşura Kazanı’nın başına geçerek vatandaşlara kendi eliyle doldurduğu aşurelerden ikram etti.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
20°C / 6°C
Durum
Parçalı Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:35
Güneş
06:59
Öğle
12:35
İkindi
15:29
Akşam
17:59
Yatsı
19:15
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz. ?