Bu haber -- 0  21:57:06 Tarihinde eklenmiştir.

Yönetim aday adaylarını konuştu

AKP Yönetimi, seçimi kaybetmeleri halinde Başbakan Erdoğan’a hesap verememe korkusu ile Ortaköy konusunda sıkıntı yaşıyor. Partiden ihraç edilen Mahmut Ütük’ün ilçedeki gücü AKP lileri korkuturken, yönetim Ortaköy aday adayları için özel toplantı yaptı.

Yönetim aday adaylarını konuştu

Ak Parti Aksaray Yöneticilerini Ortaköy sıkıntısı kapladı. Ortaköy Belediye Başkanı Mahmut Ütük’ü AKP den ihraç ettiren yönetici ve milletvekilleri, şimdi Ortaköy’de seçimi kaybetmeleri halinde Başbakan Ardoğan’a hesap verememekten korkuyorlar.

AKP den ihraç edilen Ortaköy Belediye Başkanı Mahmut Ütük’ün MHP den aday olacağı iddiaları AKP Aksaray Teşkilatı’na korkulu rüyalar gördürüyor. Mahmut Ütük’ün Ortaköy’de sevilen bir isim olması ve belediye başkanlığı süresince hizmetleri ile anılması AKP nin Ortaköy’de seçim kaybedilebileceği hesapları yapmasına neden oluyor.

Aksaray’ın en büyük ilçesi olan Ortaköy İlçesi’nde seçim kaybetmemek için yoğun bir çaba içerisine giren AKP Aksaray Yönetimi’nin geçtiğimiz günlerde Ortaköy Belediye Başkan Aday Adaylığı için geçen isimler konusunda bir toplantı yaptığı öğrenildi. Edinilen bilgide Ortaköy Belediye Başkanlığı için adı geçen 20 aday adayının isminden 5 ini hiç dikkate almayan yönetim kalan 15 ismi ise tek tek masaya yatırdı.

Ortaköy Belediye Başkanlığı aday adaylığı için AKP Yönetimi tarafından masaya yatırılan Halil DEMİR, Rasim GÜL, Bekir PEKCAN, Ramazan SERGİKAYA, Hilmi TEKGÖZ, Cemalettin ÖZTÜRK, Ramazan PINARDAĞ, Oğuz ŞAHİN, İzzet DEMİRYÜREK, Tahsin ŞAHİN, Memiş KÖSE, Yusuf BİLGİÇ, Yavuz IRMAK, Mehmet ŞEN ve Tuncer KURNAZ’dan oluşan 15 isim üzerinde tek tek durulduğu, eksileri ve artılarının tartışıldığı öğrenilirken, Ortaköy Belediye Başkanı olacak ismin özellikle MHP kökenli olması konusu üzerinde durulduğu iddia edildi. Ortaköy Belediye Başkanı Adayının hangi kritere göre belirleneceğinin daha tam olarak netleşmediği de yine edinilen bilgiler arasında yer alırken, AKP Yönetimi’nin Ortaköy konusunda seçim kaybetmemek için her şeyi yapmaya hazır olduğu da sızan bilgiler arasında yer aldı.

Etiketler
Yorum Yap
AKSARAY
AKHAYKOR hiç boş durmuyor
AKHAYKOR hiç boş durmuyor
Aksaray’ın pek bilinmeyen STK larından olan AKHAYKOR Üyeleri, kuruluş amacı olan hayvanlara destek olma konusunda ne tatil dinliyorlar ne mesai.
Serdengeçti’’den Tıp Fakültesi Paylaşımı
Serdengeçti’’den Tıp Fakültesi Paylaşımı
Aksaray Milletvekili Serdengeçti, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Protokolü ile ilgili olarak sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda yakında kammpüs içerisinde Tıp Fakültesi Levhasını takacaklarını söyledi.
Psikolojimiz gittikçe bozuluyor
Psikolojimiz gittikçe bozuluyor
İl Geneli’nde Jandarma Bölgesi’nde ilk 7 ayda toplam 32 intihara teşebbüs ve intihar olayının yaşanması psikolojimizin ne kadar bozulduğunun göstergesi. Bu sayıya Emniyet Bölgesi dahil değil.
MEMUR-SEN den teröre tepki
MEMUR-SEN den teröre tepki
MEMUR-SEN olarak 81 ilde terör ve destekçilerini lanetleyerek, teröre karşı birlik mesajl verdik !
TORBA YASADAN İŞ DÜNYASINA MÜJDELER ÇIKTI
TORBA YASADAN İŞ DÜNYASINA MÜJDELER ÇIKTI
Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, torba yasadan çıkan kararların iş dünyasında mutlulukla karşılandığı dile getirirken konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.
KHB den adrese teslim trilyonluk ihale
KHB den adrese teslim trilyonluk ihale
KHB Yönetimi birbirinden ilginç işlere imza atmaya devam ediyor. Bunlardan birisi de 2 ay kadar önce yapılan 2 milyon liranın üzerindeki 3 aylık adrese teslim temizlik ihalesi.
Tıp Fakültesi’nin Temeli şimdi atıldı
Tıp Fakültesi’nin Temeli şimdi atıldı
YÖK ten çıkan ve Cumhurbaşkanı’nın imzası ile resmiyete geçen Aksaray Tıp Fakültesi’nin temeli ADH nin Eğitim Araştırma Hastanesi’ne Dönüşümü’nün kabul edilmesiyle atılmış oldu.
TEKZİP
TEKZİP
Aksaray Kamu Hastaneleri Birliği’nin Sulh Ceza Hakimliği kanalıyla gönderdiği; 16,06,2016 tarihli gazetemizde “Hastane Yönetimi Usulsüzlük mü yaptı?” başlıklı haberimize istinaden yapılan tekzip metnidir:
AYIP! AYIP! Utanın...
AYIP! AYIP! Utanın...
İktidar Partisi Ak Parti’nin biri Grup Başkanvekili olmak üzere 3 vekili bulunurken, yıllardır ilçelik hayali kuran Sultanhanı için TBMM ye İlçelik Teklifi CHP Niğde Milletvekili tarafından verildi.
Hem bizi, hem ağaçları kandırıyorlar
Hem bizi, hem ağaçları kandırıyorlar
Belediye’nin mahalle araları, cadde ve sokaklarda bulunan ağaçları sulamak için görevlendirdiği ekipler, ağaçların diplerini iyice sulamak yerine ıslatarak geçiyorlar.
Polis Okulu Mimarı Mahmut Öztürk’ten anlamlı teklif: İsmi ÖNDER GÜZEL olsun
Polis Okulu Mimarı Mahmut Öztürk’ten anlamlı teklif: İsmi ÖNDER GÜZEL olsun
Aksaray’a Polis Okulu’nu kazandırarak büyük bir hizmet getiren Aksaray eski Milletvekili Mahmut Öztürk, okula; Gölbaşı saldırısında şehit olan Emniyet Müdürü Önder Güzel’in isminin verilmesini önerdi.
Brissa’nın maliyeti 300 Milyon Dolar
Brissa’nın maliyeti 300 Milyon Dolar
Sabancı Holding’in önemli yatırımlarından birisini yaptığı Aksaray’daki Brissa’ya ayırdığı rakam 300 Milyon Dolar.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
34°C / 19°C
Durum
Az Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
04:29
Güneş
05:59
Öğle
12:53
İkindi
16:34
Akşam
19:36
Yatsı
20:58
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz. ?