Bu haber -- 0  21:57:06 Tarihinde eklenmiştir.

Yönetim aday adaylarını konuştu

AKP Yönetimi, seçimi kaybetmeleri halinde Başbakan Erdoğan’a hesap verememe korkusu ile Ortaköy konusunda sıkıntı yaşıyor. Partiden ihraç edilen Mahmut Ütük’ün ilçedeki gücü AKP lileri korkuturken, yönetim Ortaköy aday adayları için özel toplantı yaptı.

Yönetim aday adaylarını konuştu

Ak Parti Aksaray Yöneticilerini Ortaköy sıkıntısı kapladı. Ortaköy Belediye Başkanı Mahmut Ütük’ü AKP den ihraç ettiren yönetici ve milletvekilleri, şimdi Ortaköy’de seçimi kaybetmeleri halinde Başbakan Ardoğan’a hesap verememekten korkuyorlar.

AKP den ihraç edilen Ortaköy Belediye Başkanı Mahmut Ütük’ün MHP den aday olacağı iddiaları AKP Aksaray Teşkilatı’na korkulu rüyalar gördürüyor. Mahmut Ütük’ün Ortaköy’de sevilen bir isim olması ve belediye başkanlığı süresince hizmetleri ile anılması AKP nin Ortaköy’de seçim kaybedilebileceği hesapları yapmasına neden oluyor.

Aksaray’ın en büyük ilçesi olan Ortaköy İlçesi’nde seçim kaybetmemek için yoğun bir çaba içerisine giren AKP Aksaray Yönetimi’nin geçtiğimiz günlerde Ortaköy Belediye Başkan Aday Adaylığı için geçen isimler konusunda bir toplantı yaptığı öğrenildi. Edinilen bilgide Ortaköy Belediye Başkanlığı için adı geçen 20 aday adayının isminden 5 ini hiç dikkate almayan yönetim kalan 15 ismi ise tek tek masaya yatırdı.

Ortaköy Belediye Başkanlığı aday adaylığı için AKP Yönetimi tarafından masaya yatırılan Halil DEMİR, Rasim GÜL, Bekir PEKCAN, Ramazan SERGİKAYA, Hilmi TEKGÖZ, Cemalettin ÖZTÜRK, Ramazan PINARDAĞ, Oğuz ŞAHİN, İzzet DEMİRYÜREK, Tahsin ŞAHİN, Memiş KÖSE, Yusuf BİLGİÇ, Yavuz IRMAK, Mehmet ŞEN ve Tuncer KURNAZ’dan oluşan 15 isim üzerinde tek tek durulduğu, eksileri ve artılarının tartışıldığı öğrenilirken, Ortaköy Belediye Başkanı olacak ismin özellikle MHP kökenli olması konusu üzerinde durulduğu iddia edildi. Ortaköy Belediye Başkanı Adayının hangi kritere göre belirleneceğinin daha tam olarak netleşmediği de yine edinilen bilgiler arasında yer alırken, AKP Yönetimi’nin Ortaköy konusunda seçim kaybetmemek için her şeyi yapmaya hazır olduğu da sızan bilgiler arasında yer aldı.

Etiketler
Yorum Yap
AKSARAY
Ok Yaydan Çıktı
Ok Yaydan Çıktı
Ak Parti Aksaray Teşkilatı’nda yanan ateş yavaşlayacağına her geçen gün daha da şiddetleniyor. Geçtiğimiz günlerde Belediye Meclis Üyeleri’nin vekilleri ziyaretinin ardından bu kez de belediye başkanları vekillerle görüştü.
Öztürk, annesini kaybetti
Öztürk, annesini kaybetti
18-19 Dönem Aksaray Milletvekili Mahmut Öztürk, bir süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören annesi Hürü Öztürk’ü bugün (Perşembe) öğle saatlerinde kaybetti.
Ramazan'ın coşkusunu hep birlikte yaşadılar.
Ramazan'ın coşkusunu hep birlikte yaşadılar.
İftarda bir araya gelen görme engelliler ve yakınları Ramazan Coşkusu’nu bir arada yaşadılar.
ATSO’dan Trenyolu ve Havalimanı uyarısı
ATSO’dan Trenyolu ve Havalimanı uyarısı
Aksaray’ın ulaşımolarak stratejik konumdan uzaklaştığına dikkat çeken ATSO Başkanı Koçaş, raylı taşıma ve havalimanının çok önemli bir hale geldiğini vurguladı.
Sinan Oğan Aksaray’da iftar açtı
Sinan Oğan Aksaray’da iftar açtı
MHP Eski Milletvekili ve Genel Başkan Adaylarından Sinan Oğan, Çağrı Heyeti’nden Ayhan Erel ve bazı partililer ile Abaylar Tesisleri’nde iftar açtı. Oktay Vural’ın istifasını da değerlendiren Oğan; “Muhalefet Saflarında her zaman yeri vardır. Cuma Günü adaylığını açıklayabilir” diye konuştu.
İnceöz, Aydınlara sert çıktı
İnceöz, Aydınlara sert çıktı
Aydınların bildirisi üzerine bir açıklama yapan AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz aydınları sert bir dille eleştirdi ve terör sözkodnusu olduğu zaman aydınları devletin karşısında olmakla suçladı..
Kavga, Meclisi de harekete geçirdi!
Kavga, Meclisi de harekete geçirdi!
Ak Partili 2 Başkan arasında yaşanan sözlü kavga bardağı taşırdı. Ak Partili Belediye Meclis Üyelerinin birçoğunun toplanarak Ankara’da Aksaraylı vekilleri ziyaret ettikleri ve İl Başkanı’nın şikayet ettikleri öğrenildi.
Aksaray'ın Ulaşım Sorunları Bakan Gündeminde
Aksaray'ın Ulaşım Sorunları Bakan Gündeminde
Aksaray milletvekili Mustafa Serdengeçti Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'ı makamında ziyaret ederek, Aksaray'ın sorunlarını iletti.
Hastane Yönetimi usulsüzlük mü yaptı? Kaçan firmaya hakediş mi ödediler?
Hastane Yönetimi usulsüzlük mü yaptı? Kaçan firmaya hakediş mi ödediler?
Devlet Hastanesi Yönetimi’nin kaçan firmaya usulsüz hakediş ödemesi ve tüm teminatlarını iade etmesi nedeniyle firma işçilerinin halen Şubat ayı maaşlarını alamadıkları belirtiliyor.Maaşlarını alamayan işçiler bir de tehdit edilmişler!
Ak Parti’de İl Başkanlığı Toto başladı
Ak Parti’de İl Başkanlığı Toto başladı
Aksaray Siyaset Kulvarı’nda günlük konuşulan ve üzerinde kafa yorulan konuların başında Ak Parti İl Başkanlığı geliyor. Karatay henüz görevinin başında olmasına karşın Ak Parti içerisindeki gruplar kendilerine göre il başkanı belirliyor.
Ak Parti’de 40 kişiyle İl Danışma Meclisi Toplantısı
Ak Parti’de 40 kişiyle İl Danışma Meclisi Toplantısı
Ak Parti’nin Pazar günkü İl Danışma Meclisi Toplantısı’na, 210 kişilik isimden sadece 40 kişi katıldı. Vekillerin tümü ve Belediye Başkanı’nın katıldığı toplantıya katılımın azlığı şaşkınlık yarattı.
Şehidimiz Gözyaşı ve Dualarla Uğurlandı
Şehidimiz Gözyaşı ve Dualarla Uğurlandı
Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’ndeki Tekeli Tabur Komutanlığı’na bağlı üs bölgesine PKK’lı teröristlerin düzenlediği saldırı sonrası çıkan çatışmada şehit olan 23 yaşındaki Aksaraylı Uzman Çavuş İsmail Yüksel’in cenazesi bugün memleketi Aksaray’da toprağa verildi.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
35°C / 21°C
Durum
Sıcak
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
03:23
Güneş
05:15
Öğle
12:54
İkindi
16:46
Akşam
20:20
Yatsı
22:02
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz. ?