Bu haber -- 0  21:57:06 Tarihinde eklenmiştir.

Yönetim aday adaylarını konuştu

AKP Yönetimi, seçimi kaybetmeleri halinde Başbakan Erdoğan’a hesap verememe korkusu ile Ortaköy konusunda sıkıntı yaşıyor. Partiden ihraç edilen Mahmut Ütük’ün ilçedeki gücü AKP lileri korkuturken, yönetim Ortaköy aday adayları için özel toplantı yaptı.

Yönetim aday adaylarını konuştu

Ak Parti Aksaray Yöneticilerini Ortaköy sıkıntısı kapladı. Ortaköy Belediye Başkanı Mahmut Ütük’ü AKP den ihraç ettiren yönetici ve milletvekilleri, şimdi Ortaköy’de seçimi kaybetmeleri halinde Başbakan Ardoğan’a hesap verememekten korkuyorlar.

AKP den ihraç edilen Ortaköy Belediye Başkanı Mahmut Ütük’ün MHP den aday olacağı iddiaları AKP Aksaray Teşkilatı’na korkulu rüyalar gördürüyor. Mahmut Ütük’ün Ortaköy’de sevilen bir isim olması ve belediye başkanlığı süresince hizmetleri ile anılması AKP nin Ortaköy’de seçim kaybedilebileceği hesapları yapmasına neden oluyor.

Aksaray’ın en büyük ilçesi olan Ortaköy İlçesi’nde seçim kaybetmemek için yoğun bir çaba içerisine giren AKP Aksaray Yönetimi’nin geçtiğimiz günlerde Ortaköy Belediye Başkan Aday Adaylığı için geçen isimler konusunda bir toplantı yaptığı öğrenildi. Edinilen bilgide Ortaköy Belediye Başkanlığı için adı geçen 20 aday adayının isminden 5 ini hiç dikkate almayan yönetim kalan 15 ismi ise tek tek masaya yatırdı.

Ortaköy Belediye Başkanlığı aday adaylığı için AKP Yönetimi tarafından masaya yatırılan Halil DEMİR, Rasim GÜL, Bekir PEKCAN, Ramazan SERGİKAYA, Hilmi TEKGÖZ, Cemalettin ÖZTÜRK, Ramazan PINARDAĞ, Oğuz ŞAHİN, İzzet DEMİRYÜREK, Tahsin ŞAHİN, Memiş KÖSE, Yusuf BİLGİÇ, Yavuz IRMAK, Mehmet ŞEN ve Tuncer KURNAZ’dan oluşan 15 isim üzerinde tek tek durulduğu, eksileri ve artılarının tartışıldığı öğrenilirken, Ortaköy Belediye Başkanı olacak ismin özellikle MHP kökenli olması konusu üzerinde durulduğu iddia edildi. Ortaköy Belediye Başkanı Adayının hangi kritere göre belirleneceğinin daha tam olarak netleşmediği de yine edinilen bilgiler arasında yer alırken, AKP Yönetimi’nin Ortaköy konusunda seçim kaybetmemek için her şeyi yapmaya hazır olduğu da sızan bilgiler arasında yer aldı.

Etiketler
Yorum Yap
AKSARAY
“Milliyetçi Görüş’e ipotek koyulamaz”
“Milliyetçi Görüş’e ipotek koyulamaz”
2 Mahkeme tarafından Kayyum Heyeti’nin kararlarına ihtiyati tedbir konulması ile ilgili bir açıklama yapan Kayyum Heyeti Başkanı Ayhan Erel; “Milliyetçi Görüşe ipotek koyulamaz” diye konuştu.
OSİAD’DAN KADER MAHKUMLARINA KENDİ İŞİNİ KURMA İMKANI
OSİAD’DAN KADER MAHKUMLARINA KENDİ İŞİNİ KURMA İMKANI
Organize Sanayi İş Adamları Derneği ( OSİAD ) ve KOSGEB Aksaray Müdürlüğü işbirliğiyle Aksaray Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu ve hükümlülere yönelik ‘’Uygulamalı Girişimcilik’’Kursu başlatılıyor.
Yunus Emre Anadolu Lisesi Münazara Galibi
Yunus Emre Anadolu Lisesi Münazara Galibi
Aksaray Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen “Haydi Konuş Bakalım” adlı Liseler arası münazara yarışmasının kazananı Yunus Emre Anadolu Lisesi oldu.
Artık yol sormayacağız
Artık yol sormayacağız
Aksaray Belediyesi, şehiriçi trafiğini rahatlatmak ulaşımı kolaylaştırmak için caddelere yönlendirme levhaları koydu.
Diyabet Hastaları artık eğitim de alıyor
Diyabet Hastaları artık eğitim de alıyor
En ciddi hastalıklardan birisi olan Diyabet Hastalığı ile mücadele eden ve tedavi görenler, Aksaray’da bir ilk olan Diyabet Okulu’nda bu hastalıkla daha etkin mücadele konusunda artık eğitiliyorlar da.
Belediye, sadece merkezde çalışmıyor
Belediye, sadece merkezde çalışmıyor
Hizmetlerini sadece merkez ile sınırlı tutmayan belediye, TOKİ_Akin Kavşağı’nda da çalışmalarını aralıksız sürdürürken Başkan Yazgı modern bir şehir oluşturmak için her şeyi yapacaklarını belirtti.
Şehit oğulları Ali Çakır hep yaşayacak!
Şehit oğulları Ali Çakır hep yaşayacak!
Şehit oğullarının ismini sürekli yaşatmak adına Aile Sağlığı Merkezi yaptıran Çakır Ailesi’ne Vali Şeref Ataklı; “Şehit ailemizin takdire şayan bu hayrı Aksaray’ımıza hayırlı olsun” diyerek teşekkür etti.
Bayanlar, öğrenciler için yoğun çaba içersinde
Bayanlar, öğrenciler için yoğun çaba içersinde
Üniversite ve lise öğrencilerine eğitim bursu sağlamak amacıyla ayd bir toplanan bayanlar, bu toplantılarında ihtiyaç sahibi öğrenciler için büyük destek sağlıyorlar.
 “Tarihimizin Dönüm Noktalarından Kut’ül Amare”
“Tarihimizin Dönüm Noktalarından Kut’ül Amare”
Ak Parti Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay Kut’ül Amare Zaferinin 100. Yıl dönümüne dikkat çekerek, Osmanlı'nın 1. Dünya Savaşı'ndan müttefiklerle birlikte yenik çıkması ve bu toprakların kaybedilmesi sonrasında Kut'ül Amare zaferi yıllarca unutulduğunu belirtti.
‘Keloğlan Müzikali’ni 3 bin öğrenci izledi
‘Keloğlan Müzikali’ni 3 bin öğrenci izledi
Belediyenin çocuklara yönelik kültür hizmetleri kapsamında getirilen masal kahramanı Keloğlan’ın gösterileri öğrenciler tarafından büyük beğeni ile izlendi.
ADHD de zor ameliyatta büyük başarı
ADHD de zor ameliyatta büyük başarı
Yüksek risk grubunda olan 85 yaşında ki hastaya, Aksaray Devlet Hastanesinde başarıyla bypass (açık kalp) ameliyatı yapıldı.
İtalya’ya, Aksaray’dan temsilci gönderdik
İtalya’ya, Aksaray’dan temsilci gönderdik
İtalya’da yapılan Erasmus 2015-2017 Projesi İkincieğitim Toplantısında Aksaray’ı temsil eden Aksaray Kamber Gülüzar Demir İlkokulu Yöneticileri döndü.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
24°C / 11°C
Durum
Parçalı Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
04:06
Güneş
05:41
Öğle
12:48
İkindi
16:33
Akşam
19:43
Yatsı
21:10
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz. ?