Bu haber -- 0  21:57:06 Tarihinde eklenmiştir.

Yönetim aday adaylarını konuştu

AKP Yönetimi, seçimi kaybetmeleri halinde Başbakan Erdoğan’a hesap verememe korkusu ile Ortaköy konusunda sıkıntı yaşıyor. Partiden ihraç edilen Mahmut Ütük’ün ilçedeki gücü AKP lileri korkuturken, yönetim Ortaköy aday adayları için özel toplantı yaptı.

Yönetim aday adaylarını konuştu

Ak Parti Aksaray Yöneticilerini Ortaköy sıkıntısı kapladı. Ortaköy Belediye Başkanı Mahmut Ütük’ü AKP den ihraç ettiren yönetici ve milletvekilleri, şimdi Ortaköy’de seçimi kaybetmeleri halinde Başbakan Ardoğan’a hesap verememekten korkuyorlar.

AKP den ihraç edilen Ortaköy Belediye Başkanı Mahmut Ütük’ün MHP den aday olacağı iddiaları AKP Aksaray Teşkilatı’na korkulu rüyalar gördürüyor. Mahmut Ütük’ün Ortaköy’de sevilen bir isim olması ve belediye başkanlığı süresince hizmetleri ile anılması AKP nin Ortaköy’de seçim kaybedilebileceği hesapları yapmasına neden oluyor.

Aksaray’ın en büyük ilçesi olan Ortaköy İlçesi’nde seçim kaybetmemek için yoğun bir çaba içerisine giren AKP Aksaray Yönetimi’nin geçtiğimiz günlerde Ortaköy Belediye Başkan Aday Adaylığı için geçen isimler konusunda bir toplantı yaptığı öğrenildi. Edinilen bilgide Ortaköy Belediye Başkanlığı için adı geçen 20 aday adayının isminden 5 ini hiç dikkate almayan yönetim kalan 15 ismi ise tek tek masaya yatırdı.

Ortaköy Belediye Başkanlığı aday adaylığı için AKP Yönetimi tarafından masaya yatırılan Halil DEMİR, Rasim GÜL, Bekir PEKCAN, Ramazan SERGİKAYA, Hilmi TEKGÖZ, Cemalettin ÖZTÜRK, Ramazan PINARDAĞ, Oğuz ŞAHİN, İzzet DEMİRYÜREK, Tahsin ŞAHİN, Memiş KÖSE, Yusuf BİLGİÇ, Yavuz IRMAK, Mehmet ŞEN ve Tuncer KURNAZ’dan oluşan 15 isim üzerinde tek tek durulduğu, eksileri ve artılarının tartışıldığı öğrenilirken, Ortaköy Belediye Başkanı olacak ismin özellikle MHP kökenli olması konusu üzerinde durulduğu iddia edildi. Ortaköy Belediye Başkanı Adayının hangi kritere göre belirleneceğinin daha tam olarak netleşmediği de yine edinilen bilgiler arasında yer alırken, AKP Yönetimi’nin Ortaköy konusunda seçim kaybetmemek için her şeyi yapmaya hazır olduğu da sızan bilgiler arasında yer aldı.

Etiketler
Yorum Yap
AKSARAY
“300 Milyon TL’lik Yatırım Hayırlı Olsun”
“300 Milyon TL’lik Yatırım Hayırlı Olsun”
Bin 500 kişiye de istihdam sağlayacak olan 300 Milyon TL. Lik yatırım vekiller ve İl Başkanı Karatay’ın çabaları ile Aksaray’a kazandırıldı.
FETÖ bahaneli telefon dolandırıcılığı
FETÖ bahaneli telefon dolandırıcılığı
Telefon dolandırıcıları, Aksaray’ın Gözlükuyu Köyü'nde ikamet eden Hızır Ö.'nün (57) 20 bin lirasını aldı.
Şehit Ömer Halisdemir'in adı Aksaray'da ölümsüzleşti
Şehit Ömer Halisdemir'in adı Aksaray'da ölümsüzleşti
Ömer Halisdemir'in adı, Aksaray Hüseyin Cahit Korkmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin spor salonuna verildi.
KOSGEB’Ten üretime dev katkı
KOSGEB’Ten üretime dev katkı
KOSGEB), 2016 yılında İmalat sanayinde faaliyet gösteren KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı işletmelerin kullanacakları yerli ve yeni makine-teçhizat alımlarının desteklenmesine yönelik olarak Kredi Faiz Desteği uygulayacak.
Kadın Aktivite Merkezi açılıyor
Kadın Aktivite Merkezi açılıyor
Aksaray'da bayanlara yönelik mesleki kursların verileceği, içerisinde kütüphane, kapalı yüzme havuzu, sauna, fitness, spor ve dinlenme salonlarının yer aldığı Kadın Aktivite Merkezinin kısa süre sonra hizmete gireceği bildirildi.
Alaboyun siyasetten çekiliyor mu?
Alaboyun siyasetten çekiliyor mu?
Bakanlık görevinin ardından Aksaray Siyaseti’ne mesafeli durmasına karşın yaptığı bazı açıklamalarla özellikle teşkilata karşı tavır koyan Ali Rıza Alaboyun’un siyasetten çekilip çekilmeyeceği konuşuluyor.
Okullar açıldı tehlike başladı
Okullar açıldı tehlike başladı
2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı başlarken, özelliklede ilköğretim okullarında bazı tehlikeleri de beraberinde getirdi.
CHP İl Başkanı Toprak: “İstifalar şaibeli”
CHP İl Başkanı Toprak: “İstifalar şaibeli”
Dünkü manşetimizde çıkan Merkez İlçe Yönetimi’nin fesih olduğu konusundaki haber ile ilgili bir açıklama yapan CHP İl Başkanı Toprak; “İstifalar Şaibeli” dedi.
Hiç mi kendinizden utanmıyorsunuz?
Hiç mi kendinizden utanmıyorsunuz?
Çocuklar için yapılan ve mümkün olduğunca en iyi şekilde korunması gereken çocuk parkını çöplüğe çevirenlere sorulacak tek soru var: “Hiç mi kendinizden utanmıyorsunuz?”.
CHP de yanlış hesap Bağdat’a kadar gitmedi
CHP de yanlış hesap Bağdat’a kadar gitmedi
Kısa süre önce Başkanları görevden alınan CHP Aksaray Merkez İlçe Teşkilatı, yönetim kurulu üyelerinin çoğunluğunun istifası ile otomatikman fesih oldu. CHP de yeniden Merkez İlçe Kongresi yapılacak.
Bayramda şehit ailelerini yalnız bırakmadılar
Bayramda şehit ailelerini yalnız bırakmadılar
Ak Partili vekiller ve İl Başkanı Karatay, bayramda şehit ailelerini ziyaret ederek yalnız olmadıklarını gösterdiler.
Karatay’dan, yeni ders yılında başarı temennisi
Karatay’dan, yeni ders yılında başarı temennisi
AK Parti Aksaray İl Başkanı Abdulkadir Karatay, 2016-2017 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ederek öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
27°C / 11°C
Durum
Az Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:10
Güneş
06:32
Öğle
12:41
İkindi
15:58
Akşam
18:37
Yatsı
19:53
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz. ?