seks shop   seks shop  
Bu haber -- 9 ral& 15:12:34 Tarihinde eklenmiştir.

Zaman Yazarı AKP'nin Ustalığına Fena Çaktı!

Erdoğan'ın ustalık dönemini bırakması lazım..Çünkü...

Zaman Yazarı AKP'nin Ustalığına Fena Çaktı!

Siyasilerin sözlerini tutmamaları, tutarsızlıkları, beklentilere uzak düşmeleri herhalde Türkiye'ye özgü bir durum değil.
Elbette ki, onlardan entelektüeller gibi davranmaları, doğru bildiklerini söylemek ve yapmak ilkesine uymaları beklenemez. Onların iktidara gelmek ve orada kalmak için oy hesapları vardır; bu da demokrasinin doğası gereğidir.

Bunlar doğru da, Türkiye'de siyasilerin sözlerini tutmamaları, tutarsızlıkları, beklentilere uzak düşmeleri makul karşılanabilecek ölçülerin dışına taşmakta. Bu da, maalesef, siyaset kurumunun (gerçekte AKP iktidarıyla birlikte artan) saygınlığına gölge düşürmekte. 12 Haziran seçimlerinden bu yana yaşananlar bu yönde. En çarpıcı örnek de, AKP iktidarının sivil ve demokratik bir anayasa vaadi ile son seçimlere girip oyların yarısını aldıktan sonra, yeni anayasayı "başka bir bahara" bırakan bir tutum sergilemesi. Başka bir örnek ise, Parlamento'nun (şike yasasının değişmesi, emekli milletvekillerinin maaşlarının iki katına çıkarılması gibi) ortak çıkarlar çevresinde oybirliği sağlarken, başta demokratikleşme reformları olmak üzere toplumun çoğunluğunu ilgilendiren konularda atalet içinde olması.

Geçen hafta bütçe görüşmeleri sonunda hükümet adına yaptığı konuşmada Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, özgürlükçü ve çoğulcu demokrasi açısından umut verici bir beyanda bulundu. "Kürtlerin varlığı en az bin seneden beri bir gerçektir. Bunu inkâar edemezsiniz. Kürt'üm diyen bir insana bu ülkede hepimiz kadar, en az hepimiz kadar hayat hakkı, bilgi, eğitim, dil, kültür, kimlik hakkı ne varsa vereceğiz..." dedi. Ancak, ne yazık ki bu beyan birçoklarınca hükümetin ciddi bir niyet belirtisi olmaktan ziyade, Arınç'ın Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra parti başkanlığı için adaylık beyanı olarak algılandı. MHP sözcülerinin Arınç'ı "gaflet ve hıyanetle" suçlayan sözleri ise, tam mutabakatla anayasa yapma iddiasının ne denli boş olduğunu hatırlattı.

Geçen hafta Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay da özgürlükçü ve çoğulcu demokrasi açısından umut verici bir beyanda bulundu. Dışişleri Bakanlığı'nda düzenlenen Terörle Mücadele oturumu öncesinde basının sorularını cevaplarken, hükümetin şiddet içermeyen görüşlerin özgürce ifade edilmesini sağlayacak yasa değişiklikleri üzerinde çalıştığını söyledi. Atalay'ın sözlerinin daha "mürekkebi kurumadan" İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin çıktı, sanki yasalardaki terör tanımının genişliği Türkiye'de ifade özgürlüğünün en önemli sorunu değilmiş gibi, her türlü görüş ve hatta faaliyetin terörizmle ilişkilendirilmesine yol açabilecek, ancak polis devletlerinde görülebilecek genişlikte bir terör tanımı getirdi. "Psikolojik terör var, bilimsel terör var, terörü besleyen arka bahçe var... Neyiyle (teröre destek) veriyor? Belki resim yaparak tuvale yansıtıyor; şiir yazarak şiirine yansıtıyor; günlük makale, fıkra yazarak oralarda bir şeyler yazıp çiziyor..." dedi. Ve daha ne ibretlik sözler sarf etti (lütfen bkz: Radikal, 26 Aralık). Bu bakanın yerinde kalıp kalmayacağı, herhalde hükümetin demokratikleşmeye devam niyetinin ölçüsü olacak.

Geçen haftanın en dikkate değer beyanları ise, Susurluk davası hükümlüsü Ayhan Çarkın'ın söyledikleriydi. Bir süredir devlet destekli çetenin işlediği cinayetler hakkında açıklamalarda bulunan Çarkın, TBMM İnsan Hakları Komisyonu'nun CHP'li üyesi (Dersim "isyan değil katliamdır" diyen) Hüseyin Aygün'le yaptığı görüşmede, Susurluk çetesinin yargısız infazlarından isimlerini verdiği "başbakanların, yüksek rütbe ve konumdaki figürlerin" haberdar olduğunu; 150 kişilik ekibin halen Emniyet Özel Harekât Şube Müdürlüğü'nde görevde olduğunu, sadece infaz yapmadığını söyledi. (Taraf, 28 Aralık)

Başbakan Erdoğan, çeşitli vesilelerle devlet içindeki çetelerle mücadelede sonuna kadar gidileceğini vaat etti. Bununla ve reformlarla ilgili vaatlerin yerine gelmesi için, acaba Erdoğan ve AKP hükümeti ustalığı bırakıp çıraklık dönemine mi dönmeli? Giderek daha çok sorulan soru bu.

ŞAHİN ALPAY - ZAMAN

Yorum Yap
GÜNCEL
Cumhurbaşkanı Erdoğan'danda onay aldı !
Cumhurbaşkanı Erdoğan'danda onay aldı !
Esnek çalışma yürürlüğe girdi. Sistemle, evlerinde parça başı iş yapanlar sigortalı olacak. Firmalar, daha çok uzman personel alacak.
Cep  yakan Trafik Sigortası’nda çözüm süreci…
Cep yakan Trafik Sigortası’nda çözüm süreci…
Başbakan Yardımcısı Şimşek,tartışmalara neden olan Trafik Sigortası sorununun çözümü için gerekli çalışmaları başlattıklarını açıkladı.
Danıştay Kararı’nı umursamıyorlar bile
Danıştay Kararı’nı umursamıyorlar bile
Danıştay, elektrik faturalarındaki ‘’Sayaç okuma bedelini’’usulsüz buldu ama 0.416 lira alınmaya devam ediliyor. Tahsilatın yıllık toplamı 100 milyon lirayı buluyor.
Müdahale olursa 240 bin memur iş bırakacak
Müdahale olursa 240 bin memur iş bırakacak
KESK, Gezi Parkı'na olası bir polis müdahalesinde 240 bin üyesiyle iş bırakacağını ve Türkiye genelinde meydanlara yürüyeceğini açıkladı.
Aydın’da Yılbaşı Biletleri Beklenen İlgiyi Görmedi
Aydın’da Yılbaşı Biletleri Beklenen İlgiyi Görmedi
Milli Piyango İdaresi tarafından satışa sunulan yılbaşı biletlerinde çekilişte çıkacak 40 milyon lira tutarındaki büyük ikramiye, herkesin hayallerini süslerken, Aydın’da bu yıl yılbaşı biletlerinin beklenen ilgiyi görmediği belirtildi.
Zaman Yazarı AKP'nin Ustalığına Fena Çaktı!
Zaman Yazarı AKP'nin Ustalığına Fena Çaktı!
Erdoğan'ın ustalık dönemini bırakması lazım..Çünkü...
Son Dakika! Genelkurmay'dan Açıklama!
Son Dakika! Genelkurmay'dan Açıklama!
TSK: Ateş altına alınan yer sivil yerleşim yeri olmayan Sinat-Haftanin bölgesi..
Ormanlarımızı Bozkurtlar Yakıyordu!
Ormanlarımızı Bozkurtlar Yakıyordu!
Yunanlılar şimdi de ormanlarını Bozkurtlar denilen KKTC'lilerin yaktığından şüpheleniyor.
Şamil Tayyar'dan Şok İddia!
Şamil Tayyar'dan Şok İddia!
Hürriyet yazarı Ahmet Hakan beni tehdit etti! Çünkü...
Teröristlere Komutandan BABA ŞEFKATİ! (Video)
Teröristlere Komutandan BABA ŞEFKATİ! (Video)
İşte PKK'lıların ikna edildiği görüntüler...
Yüzbaşı'ndan Dursun Çiçek itirafı
Yüzbaşı'ndan Dursun Çiçek itirafı
'İnternet andıcı'nı hazırlayan tutuksuz sanıklardan Murat Uslukılıç'tan açrpıcı açıklamalar
Erdoğan: Çevrecilik konusunda bana gelin
Erdoğan: Çevrecilik konusunda bana gelin
Erdoğan: Çevrecilik konusunda bana gelin
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
0°C / -4°C
Durum
Kar Yağışlı
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:18
Güneş
06:41
Öğle
12:59
İkindi
16:21
Akşam
19:04
Yatsı
20:20
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz. ?

seks shop   sex shop   sex toys   erotik seks shop   gay sex shop   gay sex shop   strapon nedir   kızılay sex shop   vibratör   izmir sex shop   antalya sex shop   ankara sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   seks shop istanbul   فرمتجر الجنس   فروشگاه جنسی   فروشگاه جنسی   هزاز   متجر الجنس اسطنبول   вибратор   фаллоимитатор   секс-игрушки   деление знакомства   секс-шоп   знакомства с иностранцами   sex shop   iç giyim   saç bakım   işitme cihazı   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otel fiyatları   sinop otel tavsiye   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop