Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 08-03-2020 21:10   Güncelleme : 08-03-2020 21:15

Ak Parti’de Kongre Sürecinin başlamasıyla gözler Merkez İlçeye çevrildi

Ak Parti’de geçtiğimiz Cumartesi Günü Sarıyahşi de ilçe kongrelerine start vermesinin ardından gözler önümüzdeki m günlerde yapılacak olan diğer kongrelere çevrildi.

Ak Parti’de Kongre Sürecinin başlamasıyla gözler Merkez İlçeye çevrildi

Ak Parti’de Büyük Kurultay öncesi yapılacak olan kongreler sürecinde Aksaray Kongreleri Ak Parti için hareketli geçeceğe benziyor.

Geçtiğimiz haftasonu Sarıyahşi kongresinin yapılmasının ardından tüm gözler önümüzdeki günlerde yapılacak olan diğer ilçe kongreleri ile birlikte merkez ilçe ve il kongrelerine çevrildi. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan diğer ilçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından yapılacak olan merkez ilçe ve il kongreleriyle kongre süreçleri tamamlanmış olacak. İl ve Merkez İlçe Teşkilatı tarafından; “aynı isimlerle devam edeceğiz” açıklamasına rağmen ikinci bir aday çıkma ihtimalinin çok yüksek olduğunun dillendirilmesi hız kazandı.

Bu arada İlçe Kongrelerinin tamamlanmasının ardından yapılacak olan Merkez İlçe Kongresine de kesinlikle ikinci bir ismin aday olacağı konuşulmaya başlandı. Genel Merkez tarafından söylenti olarak sızdırılan; “Ali Babacan’ın partisi kurulana kadar kimseyi küstürmemek için yönetimlerde değişiklik yapmayacağız. Babacan’ın partisi kurulup örgütlendikten sonra yönetimlerde yeniden yapılanma olabilir” söylemleri Aksaray’daki teşkilata karşı muhalif örgütlenmeyi durdurmaya yetmemiş görünüyor.

 İlçe Kongrelerinin tamamlanmasının ardından 4-5 ay sonra yapılacağı düşünülen İl Kongresi’nin de kesinlikle 2 adaylı olarak geçeceğine neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Genel Merkezin, Ak Parti Aksaray Milletvekillerinin ve İl Teşkilatının “değişiklik olamayacak. Aynı isimlerle devam edeceğiz” şeklindeki tüm açıklamalarına karşın; Eyüp Dağdaş, Fatih Alkan, Abdülsamet Kılıç gibi isimlerin de bulunduğu 7-8 ismin Ankara’ya sık sık gidip gelerek İl Başkanlığı için kulis çalışmaları yaptıkları tüm Kamuoyunun diline düşmüş durumda.

NELER SÖYLENDİ?
@
pzltruztsu 3 hafta önce
Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA