Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 22-04-2021 17:50

Akıllı Bisiklet Yolları Geliyor

Akıllı Bisiklet yolları projesi kapsamında Aksaray Üniversitesinden şehir merkezi yönüne ilerleyecek olan yol ağında ve istasyonlarda ilk çalışma başlatıldı.

Akıllı Bisiklet Yolları Geliyor

Aksaray Belediyesi, şehir merkezinde bisiklet kullanımını yaygınlaştıracak ve ulaşımı rahatlatacak olan “Akıllı Bisiklet Yolu” projesinin ihale aşamasını tamamlayarak projenin uygulanacağı alanlarda çalışmalara başladı. Akıllı Bisiklet Yolu projesinde ilk kazma Aksaray Üniversitesinde kurulacak istasyon ve bisiklet yolu için vuruldu.

1.Etap olarak belirlenen Aksaray Üniversitesi-Atatürk Caddesi-Ebul feyz Elçibey Caddesi-Acem Sokak-Yavuz Sultan Selim mahallesi güzergahında çalışmalar başladı.  Bu alanlarda yapılan çalışmaların ardından 2.Etap olarak Toki (Cumhuriyet Mahallesi-Zafer Mahallesi)-Eğitim Ve Araştırma Hastanesi-Terminal bölgesinde ardından da 3.Etap olarak Fatih-Mahallesi-Acem Sokak Bulvarı-Üniversite güzergâhında çalışmalar başlayacak.

Yol ağları üzerindeki 9 noktada kurulacak olan bisiklet istasyonlarından birinden bisiklet alan kullanıcılar başka bir istasyona bisikleti teslim edebileceği bir sistem üzerine kurulacak.

Akıllı Bisiklet yolları kapsamında yeni yapılan 17 kilometrelik bisiklet yoluna mevcutta var olan 12 kilometrelik bisiklet yolunun revize edilmesi için de çalışma yapıldı. Kılıçaslan parkı içerisinde kullanılan mevcut bisiklet yolunda yıpranan veya deforme olan kısımlarda zemin kaplama yapmak için Belediye ekipleri harekete geçti.

Belediye Başkanı Evren Dinçer Akıllı Bisiklet Yolları projesi ile ilgi yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Şehrimizde bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve sağlıklı yaşamı desteklemek adına uzun zamandır üzerinde çalıştığımız projemizin ihale aşamasını tamamladık. Saha çalışmalarına geçiyoruz. Aksaray Üniversitesinde başlayan 1. Etapta kazı çalışmalarına başladık.  Bu projemiz ile Kent merkezinde ulaşımı rahatlatmak, vatandaşlarımızın spor yapmalarına ve rekreasyonel faaliyetlerde bulunmalarına imkân sağlayabilmek için emniyet ve standartlara uygun bisiklet dolaşım ağı altyapısını oluşturmayı amaçlıyoruz. Projemizi 2021 yılı içerisinde hayata geçirmek için gayretle çalışacağız.’’ Dedi.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA