Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 27-12-2019 10:10

Aksaray Belediyesi e-belediye bilgi sistemine geçiş yaptı

Aksaray Belediyesi vatandaşlara daha hızlı hizmet vermek ve kurum içerisinde evrak dolaşımını aktif bir şekilde sürdürmek için e-belediye sistemine geçiş yaptı.

Aksaray Belediyesi e-belediye bilgi sistemine geçiş yaptı

İçişleri Bakanlığı ve Aksaray Belediyesi işbirliğinde daha önce EBYS hakkında personelleri bilgilendirme semineri düzenlemişti. Düzenlenen seminerde sistemi kullanacak personellere bilgi verilmişti. Ebys alanında bilgi sahibi olan personeller kurum içindeki iş ve işleyişi hızlandırmak amacı ile e-belediye sistemini kullanmaya başladı.

''E-Belediye Bilgi Sistemi” projesiyle belediye tek veri tabanında ortak bir altyapıda, standart yazılımlarla tüm iş ve işlemlerin elektronik ortamda yapılabilmesi ve yerel hizmetlerin elektronik ortamda vatandaşa sunulması sağlanıyor. Sistemle vatandaş odaklı yerel yönetim yapısı oluşturularak vatandaşların yerel yönetim hizmetlerinden daha hızlı, kolay, etkin ve kaliteli şekilde yararlanılması amaçlanıyor.

Tüm belediyelerin sisteme dahil olmasıyla ihtiyaç duyulan entegrasyonlar sağlanacak. E-Belediye Bilgi Sistemi üzerinden sunulan ve sunulacak hizmetlerin elektronik ortama taşınmasıyla vatandaşlara zaman ve mekândan bağımsız kesintisiz hizmet alma imkânı sağlanacak.

E-Devlet Kapısı üzerinden vatandaşların kullanımına sunulan sistemde, e-Belediye EBYS Evrak Doğrulama, e-Belediye EBYS Evrak Takibi, Belediye Ruhsat Başvurusu, Belediye Ruhsat Başvuru Sorgulama, e-Belediye Dilekçe Kayıt, Belediye Bilgi Edinme Başvuruları hizmetleri yer alıyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA