Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 14-12-2018 16:03   Güncelleme : 14-12-2018 16:03

Aksaray Belediyesinden Anlamlı Konferans

Güvenlik ve Politika Uzmanı Mete Yarar, Aksaray’da önemli mesajlar verdi “Türkiye kendi çözümünü buldu mu her şeyi başarır.”. ““2023 sonrası Türkiye’nin Dünyanın en büyük 10 ülkesinden birisi olduğuna şahitlik edeceksiniz.”.

Aksaray Belediyesinden Anlamlı Konferans

Aksaray Belediyesinin toplum yararına düzenlediği konferanslar devam ediyor. Güvenlik ve Politika Uzmanı Mete Yarar, Aksaray Belediyesinin düzenlediği konferansta  ”2020 Yeni Dünya Düzeni” hakkında çok önemli konuları anlattı.

 

Aksaray Kültür Merkezinde düzenlenen programa Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, ve çok sayıda vatandaş katıldı. Moderatörlüğünü Türker Akıncı’nın yaptığı programda, Güvenlik ve Politika Uzmanı Mete Yarar ”2020 Yeni Dünya Düzeni” hakkında Türkiye’nin ve dünyanın içinde bulunduğu çok önemli konulara değindi.

 

Yarar, konuşmasında Türkiye’nin sadece kendisi için değil mazlumlar ve İslam coğrafyası içinde ayakta kaldığına dikkat çekerek şunları söyledi “ Bu coğrafyada toprak ve güç kaybetmeyen tek bir ülke kaldı o da Türkiye’dir. Yani dışarıya göç vermeyen topraklarından vazgeçmeyen istikrarlı bir şekilde büyümesine devam eden bir tek ülke var oda Türkiye. O yüzden de dikkat edin son dönemde en fazla saldırıya maruz kalan ülkede Türkiye’dir. Çünkü ayakta kalan bir tek biz varız. Yalnızca kendimiz içinde ayakta kalmıyoruz. Mazlumlar içinde, İslam coğrafyası içinde ayakta kalıyoruz. Ve bu mücadeleyi yedi düvele rağmen yapıyoruz.

 

Geçmişi anlatmaktan çok 2020 de Türkiye neyle karşılaşacak. Türkiye nereye doğru gidecek. Eğer Türkiye bu 2020 ye kadar olan bütün saldırıları bertaraf edip, birde üstüne üstlük iki şeyi başarabilirse, 2023 sonrası Türkiye’nin dünyanın en büyük 10 ülkesinden biri olduğuna şahitlik edeceksiniz.

 

Türkiye kendi çözümünü buldu mu her şeyi başarır. Türkiye SİHA’sını kendi üretmeye başladığı andan itibaren sıfır SİHA’dan tam bir buçuk yılda Avrupa’nın en büyük SİHA filosuna ulaştı. Şu anda 70 tane SİHA’sı var. Avrupa’da böyle bir rakam yok. Türkiye gerçekten direnişten dirilişe doğru gidiyor. Bunu bir eski asker olarak rahatlıkla söyleyebiliyorum. Sayın Cumhurbaşkanım arkasına savunma sanayi ile ilgili 2 bin kişiyi alıp konuştuğunda 3 gün veya birkaç gün sonra Fırat’ın doğusuna gireceğiz lafını ne kadar rahat söylediğinin farkında mısınız? Bakın o kelimeyi sarf etmeniz için milletinize güveneceksiniz. Silahlı kuvvetlerinize güveneceksiniz, kaynaklarınız sizi bu savaşa başkasından bir şey almadan. Eğer kaynağınız varsa gireceksiniz. Bugün TSK’nın kullandığı mühimmatların % 98’i Türkiye’de üretilmeye başlandı. Bu nedenle Sayın Cumhurbaşkanımız operasyon emrini verebiliyor.”

 

 Moderatör Türker Akıncı ile Güvenlik ve Politika Uzmanı Mete Yarar programın ilerleyen bölümünde salonu dolduran izleyicilerden sorusu olanlarla karşılıklı soru cevap şeklinde görüş alış verişinde bulundu.

 

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, çok olumlu ve faydalı geçen konferansın ardından Güvenlik ve Politika Uzmanı Mete Yarar ile Moderatör Türker Akıncı’ya verdikleri önemli bilgilerden dolayı teşekkür ederek,  günün anısına çiçek ve tablo hediye etti.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA