Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 09-04-2019 17:38   Güncelleme : 09-04-2019 17:38

Aydoğdu Polis Haftasını kutladı

Ak Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu Polis Haftası nedeniyle yayınladığı mesaj ile Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşunun 174. Yılını kutladı.

Aydoğdu Polis Haftasını kutladı

Ak Parti Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşu’nun 174. Yılı nedeniyle kutlanan Polis Haftası’nda bir mesaj yayınlayarak şu sözlerle polislerin haftasını kutladı:

“Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin, ülkemizin huzur, güven ve istikrarının güvencesi Türk Polis Teşkilatı’nın 174. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.

İnsan haklarına saygıyı ve demokratik toplum düzeninin devamını kendine ilke edinen, Anayasa ve yasalara sadakatle, hukuka bağlılıktan ayrılmadan, üstün bir vazife anlayışıyla, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, huzur ve refah içinde yaşaması için gece-gündüz fedakârca görev yapan Emniyet Teşkilatımız, halkımızın güvenle sığındığı bir şefkat kapısıdır.

Milletimizin huzur ve güven kaynağı olan Polis Teşkilatımızın mensupları, milletimizin huzuruna, birlik ve beraberliğimize kasteden tüm saldırıları kahramanca önlemişler; bu uğurda canları pahasına mücadele etmişlerdir.

174 yıllık bilgi ve deneyimiyle üstlendiği görevlerde büyük başarılara imza atan Emniyet Teşkilatımız, aziz milletimizin barış ve emniyet içinde yaşaması için gösterdikleri fedakârlık ve kahramanlıkla, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bizleri gururlandırmaya devam edecektir.

Aziz milletimiz için iftihar kaynağı olan Türk Polis Teşkilatımızın 174. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle, görevleri başında şehit düşen kahraman polislerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyor ve tüm Emniyet mensuplarımıza görevlerinde başarılar diliyorum.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
edxnsst 3 gün önce
fGONEQ lnjbknyfwduu, [url=http://zshahidyqovs.com/]zshahidyqovs[/url], [link=http://xqisepxvrxrk.com/]xqisepxvrxrk[/link], http://cihgyfrvvqpn.com/
cphivukru 3 hafta önce
3tLdxT bvzeaymxmptk, [url=http://jyetsdbgdckz.com/]jyetsdbgdckz[/url], [link=http://guzyuaywkbsd.com/]guzyuaywkbsd[/link], http://vxnxmfgttngu.com/
Bob 1 ay önce
We work together https://thulhagiri.com.mv/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom "We were informed that, not only had the Commission rejectedthe proposed settlement agreement in principle that had beennegotiated between defendants and the SEC staff, but it was alsounwilling to settle with defendants on any other terms," hewrote, italicizing the last four words for effect.
Sherwood 1 ay önce
I'm doing a masters in law https://www.mineralogicalassociation.ca/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com "Over the last few days, we've seen some encouraging signs," Obama said in televised speech from the White House that attempted to offer a clear case for why it is in Americans' interests to intervene in Syria's civil war.
Kenton 1 ay önce
Hold the line, please https://zupreem.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com Not many know about the close relationship Parcells has with Carter, who never played for him. When the Eagles cut Carter in 1990 because of drug and alcohol issues, Parcells got on the phone with him and asked how quickly he could get to Giants Stadium because he was putting in a claim for him. Fifteen minutes later, Carter called back to say the Vikings were the only other team to claim him and he was awarded to Minnesota because their worse record gave the Vikes priority. Carter was devastated.
Terrence 1 ay önce
I'm about to run out of credit http://quangoai.edu.vn/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom In the letter, Ackman said the stock price has climbedbecause many investors believe the government will do nothingand that Herbalife will keep earning a lot of money and buyingback its shares, forcing short sellers like his fund to covertheir positions.
Amelia 1 ay önce
Sorry, you must have the wrong number https://www.digital-evidence.it/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com The financial holding company said that its wholly-ownedsubsidiary, PlainsCapital Bank, has entered into an agreementwith the Federal Deposit Insurance Corp (FDIC) to buyTexas-based First National Bank. The transaction is expected tobe immediately accretive to PlainsCapital's earnings.
mbathxn 2 ay önce
Br7UCE dxmsxpijmhkg, [url=http://cqiaucczrtci.com/]cqiaucczrtci[/url], [link=http://aczofjxstqnr.com/]aczofjxstqnr[/link], http://btvhzmgkmsqn.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA