Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 11-12-2019 10:20

Aydoğdu'dan İnsan Hakları Günü açıklaması

Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Aydoğdu mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bugün, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin kabul edilişinin 71. yıldönümünü kutluyoruz. İnsan haklarını ortak temel ilkeler çerçevesinde evrensel düzeye taşıyan bu beyanname, bugün de dünyanın her köşesindeki milyonlarca insanın umudu ve güvencesi olmaya devam etmektedir.

Aydoğdu'dan İnsan Hakları Günü açıklaması

İnsanı cemiyet içinde bir fert olarak düşündüğümüz anda bir arada yaşamanın gerektirdiği haklar ve mesuliyetler devreye girer. Ve bu haklar ve mesuliyetlerin çerçevesini teşkil edip hayata geçirecek olan ferdiyet, bir başka insanın hududunda başlar. Dahil olduğumuz medeniyet dairesinde bu haklar ve mesuliyetler, insanı eşref-i mahlukat yapan bilgiden ayrı düşünülemez. “Hak ve mesuliyet” birlikte düşünülür ve bütün insanların eşit yaratılmış olduğu fikriyle anlam kazanır.

Biliyoruz ki insan olarak doğan her varlık, evrensel kabul gören insan haklarına sahiptir. Bu haklar, devletin bahşettiği değil her insanın doğuştan sahip olduğu devletin onayına ihtiyaçları olmayan haklardır. Devletin buradaki rolü sadece o hakların teminatıdır.

Devletimiz ve milletimiz nezdinde “İnsan Hakları” hassasiyeti her zaman bizim temel hassasiyetlerimiz arasındadır.  Bu duyarlılığı hayata geçirirken de başvuru kaynaklarımız sadece uluslararası sözleşmeler değil bunların yanında kendi tarihimiz ve değerlerimizdir; usulümüz de milletimizin iradesini devletin katına aktarabilme kabiliyeti yani demokrasimizdir.

Ülkemiz, devleti ve milletiyle, gerek kendi toprakları içinde gerekse bölgesinde huzurun, istikrarın, güvenin tesisi için, insan onuruna yakışan evrensel değerlere dayalı bir sistemin kök salmasını sağlamak gayesiyle, var gücüyle çalışmaya devam edecektir.

Yakın ve kardeş coğrafyalarda yaşananlar an be an takip edilerek değerlendirilmektedir. Milletimizin ma'şeri vicdanı “Hilal”in aşina olduğu bütün coğrafyaları kalbiyle takip etmekte unutulmayanlar sütununa kaydetmektedir. Bu çerçevede Doğu Türkistan'da yaşanan acılar, Uygur Türkleri ve diğer Müslüman kardeşlerimize karşı uygulanan insan haklarına aykırı politikalara da milletimiz ve devletimiz göz yummayacak ve Doğu Türkistan Türklüğünün varlığını koruması için bu konunun takipçisi olacaktır.

Bu düşüncelerle İnsan Hakları Günü'nün dünyanın her yerindeki mazlumlar ve mağdurlar başta olmak üzere tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor, aziz milletimizin ve tüm dünya toplumlarının 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nü tebrik ediyorum” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
Mary 2 hafta önce
Insufficient funds http://cerne.org.br/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com "You're talking about relatively young couples thathave strong purchasing power because they work and have enoughdiscretionary income that they can undoubtedly dedicate todecorating their homes," said Carlos Miranda, vice president ofGrupo Axo, which this year brought home decor brand Crate &Barrel to Mexico from the United States.
Burton 2 hafta önce
Will I have to work shifts? https://detr.dict.cc/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com McIlroy admitted that his main focus now was on trying to build some confidence and form for next year. "I've still got six tournaments left this year to finish the year strongly and get some momentum for 2014," he said.
Darrick 2 hafta önce
Do you know each other? https://jordymeow.jp/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com Last month "we cited that fiscal uncertainty was a risk andthat risk has materialized, so I think that's making it lesslikely than would otherwise be that we make a decision to taperin October," Bullard told reporters on the sidelines of aconference hosted by the St. Louis Fed, adding that thedebt-ceiling debate also plays a big role.
Pierre 2 hafta önce
I'm doing an internship https://askaribank.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom Pittsburgh could serve as an example of what blight removal can achieve. Like Detroit, that city had begun to decline after hitting a peak population of nearly 680,000 in 1950 and that accelerated when Pittsburgh's steel industry base disintegrated in the early 1980s. In the 60 years following the city's peak, the population fell to just over 300,000.
Arlen 2 hafta önce
International directory enquiries http://matomeno-sato.net/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com The court, said Baer, had "agreed with the Justice Department and 33 state attorneys general that executives at the highest levels of Apple orchestrated a conspiracy with five major publishers – Hachette, HarperCollins, Macmillan, Penguin and Simon & Schuster – to raise e-book prices. Through today's court decision and previous settlements with five major publishers, consumers are again benefitting from retail price competition and paying less for their e-books."
yjbepwqb 1 ay önce
tb2qv0 crrhpyuymlcn, [url=http://oxkpqmkufarv.com/]oxkpqmkufarv[/url], [link=http://fjgdiqwanaxl.com/]fjgdiqwanaxl[/link], http://odlhotzhlpod.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA