AKSARAY
Giriş Tarihi : 10-03-2020 11:17

Başkan Dinçer’e soruyorlar: Biz üvey evlat mıyız?

Tüm Dünyayı tehdit eden yeni Coranavirüsü nedeniyle Aksaray’da geçtiğimiz günlerde şehir içi toplu taşıma araçlarına yönelik başlatılan dezenfeksiyon uygulaması halk otobüsleriyle sınırlı kaldı.

Başkan Dinçer’e soruyorlar: Biz üvey evlat mıyız?

Ciddi bir tehdit olarak tüm Dünya Ülkelerini önlem almaya mecbur bırakan Coranavirüsü tehdidi nedeniyle Aksaray’da da Belediye tarafından geçtiğimiz günlerde halk otobüsleriyle başlatılan ve tüm toplu taşıma araçları ile devam edeceği belirtilen dezenfekten önleminin devamının gelmemesi, halk otobüslerine yapılan uygulamanın şov amaçlı mı olduğunu bir kez daha sorgulattı.

Yaklaşık 10 gün önce Belediye Başkanı Evren Dinçer’in 2 saatten fazla gecikmeli olarak başlattığı halk otobüslerinin ‘dezenfeksiyon töreni’ sırasında söylediği;” Bütün toplu taşıma araçlarına aynı uygulamayı yapacağız” sözünün üzerinden geçen süreye rağmen bu konuda hiçbir şey yapılmaması vatandaşların olduğu kadar diğer toplu taşıma araçlarının bağlı bulunduğu derneklerin de tepkilerine neden oluyor.

Yapılan uygulamaların şov amaçlı değil hizmet amaçlı olması gerektiğinin altını çizen vatandaşlar; “Yetkililer bütün toplu taşıma araçlarına, yani okul servislerine köy dolmuşlarına da aynı çalışmanın yapılacağını belirtmişlerdi. Her gün binlerce insanın kullandığı toplu taşıma araçlarında salgın hastalıkların insandan insana taşınmasının önlenmesi amacıyla başlatılan dezenfeksiyon uygulaması Halk otobüsleriyle sınırlı kaldı.  Binlerce çocuğu taşıyan servisler ve köy dolmuşlarında da böyle bir uygulama yapılmaması vatandaşı hayal kırıklığına uğrattı. Sadece halk otobüslerinde mi insan taşınıyor. En önemlisi çocuklarımıza neden ayrım yapılıyor? Yapılan uygulama her yerde eşit olmalı. Biz üvey evlat mıyız? diye konuştular.

NELER SÖYLENDİ?
@
XjcTukfnhrqOyl 8 ay önce
BQPSdvJYwVgLWo
sNyIabkl 8 ay önce
NPfSnrvZ
DeYqhAHto 9 ay önce
aSbAinvoKcfGIW
BwpTtVAeXm 9 ay önce
fWBsDFnydmIb
ErHDWSMZFVmT 10 ay önce
xwanqPdSlUcGke
WtfHBrjhvQ 10 ay önce
nQfySxigwvLZW
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA