Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 12-07-2018 16:01   Güncelleme : 12-07-2018 16:01

Başkan Yazgı, 150 kişilik ekiple sahaya indi

Belediye Başkanı Yazgı, Aksaray’ın belediyecilik tarihinde ilkleri gerçekleştirmeyi sürdürüyor. Seçim sürecine kadar Aksaray’ın tüm mahallelerini tek tek gezmeyi taahhüt eden Başkan Yazgı, Başkan Mahallemizde Projesi’nin ilk durağı olan İstiklal Mahallesi’ne 150 kişilik bir ekip ile gitti. Yazgı tüm gününü mahallede geçirirken, ekiplerde sabah 08 den akşam 24 e kadar aralıksız çalıştı.

Başkan Yazgı, 150 kişilik ekiple sahaya indi

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “Başkan Mahallemizde” projesi ile belediye tarihinde bugüne kadar görülmemiş bir çalışmaya imza attı.

 

Başkan Yazgı 48 Mahalleyi kapsayan “Başkan Mahallemizde” projesinin ilkini İstiklal Mahallesinden başlattı.

 

Sabah erken saatlerde Başkan yardımcılarını ve birim müdürleriyle birlikte belediyedeki 150 kişilik hizmet ordusunu İstiklal Mahallesinde toplayan Başkan Yazgı, mahallenin daha önce tespit edilen eksikliklerinin bir gün içinde bitirilmesi için çalışma startı verdi.

 

AKSARAY BELEDİYESİ İSTİKLAL MAHALLESİ’NE ADETA ÇIKARMA YAPTI

 

Sahaya inen belediye ekipleri gün boyunca hummalı bir çalışma yaptı. “Belediye kapımda” ekibi mahalledeki bütün evlerin kapılarını çalarak vatandaşların istek ve taleplerini aldılar.

 

Temizlik İşleri, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri başta olmak üzere tüm belediye ekipleri İstiklal Mahallesi’nde müthiş bir çalışma gerçekleştirdi.

 

“Başkan Mahallemizde” projesi kapsamında Aksaray Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri İstiklal Mahallesi’nde ihtiyaç duyulan noktalarda drenaj ve kanal hatlarını temizlik çalışmaları ile asfalt yama bakım onarım çalışmaları gerçekleştirdi.

 

 İstiklal Mahallesi’ne adeta çıkarma yapan ekipler, mahallenin belli başlı noktalarında kanal temizliği yol ve kaldırımlarını yenileyerek düzenleme yaptı. Ekipler, tespitler doğrultusunda geriye kalan çalışmalarına ise planlanan program dâhilinde devam edecek.

 

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ’da çalışmaları bizzat yerinde ve yakından takip etti.

 

Başkan Yazgı, eşi Hasibe Yazgı hanımefendi ile birlikte Mahallede ikamet eden Gaziyi, yaşlıları, engellileri ve mahalle sakinlerini ziyaret ederek hasbıhalde bulundu.

 

Başkan Yazgı, İstiklal Mahallesi Muhtarı Hüseyin Darılmaz ile birlikte Mahalle sakinlerinden Hasan Avan adlı vatandaşın kahvaltı davetine icabet etti.Sıcak ve samimi bir sohbet gerçekleştirdi.

 

Başkan Yazgı daha sonra eşi Hasibe Hanım ve beraberindekilerle birlikte Hakkari'de çıkan çatışmada gazi olan Uzman Çavuş Bora Eren’i ve ailesini evlerinde ziyaret etti.

 

 Başkan Yazgı, ziyaretler kapsamında Mahalle Muhtarı Hüseyin Darılmaz'ın evine de misafir oldu.

 

Başkan Yazgı, Aksaray’da Gençlik Merkezi Kapalı Spor Salonu'nda kamp yapan Cezayir Tekerlekli Sandalye Bayan Basketbol Milli Takımı'nı ziyaret ederek başarılar diledi.

 

Öte yandan yine İstiklal mahallesinde bulunan Aksaray Gençlik Merkezinde spor yapan ve çeşitlik branşlarda eğitim gören gençler ile Yaz Kur'an Kurslarında ki öğrenciler ve kursiyer hocaları ziyaret edildi.

 

 Başkan Yazgı,  Musa Toprak Aile Sağlığı Merkezi'ni ziyaret ederek görevli sağlık personellerine kolaylıklar diledi.

 

Mahallede  ikamet eden Cevriye Uzun ve ailesini evinde ziyaret edildi.Başkan Yazgı ziyaretler kapsamında Fatih Cami Kurân Kursu'nda eğitim alan çocukları da ziyaret etti.
Camii hocası ve geleceğimizi aydınlatacak pırıl pırıl çocuklarla hasbihal etti.

 

İstiklal Mahallemizde faaliyet gösteren esnaflardan Atılım Mimarlık ve Mühendislik'te düzenlenen öğle yemeğinin ardından Muhtarlar, esnaflar, mahalle temsilcileri, kamu görevlileri ve vatandaşlar ile bir araya gelerek İstiklal Mahallesi ve şehre  yapılacak  projelerle ilgili istişarelerde bulunuldu.

 

Başkan Yazgı daha sonra Mahalledeki tüm okulları tek tek ziyaret etti. Nuray Kaya İmam Hatip Orta okulu,Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Somuncu baba Anadolu Lisesi ve Hayme Hatun Ana okulu’nu  ziyaret ederek, okul idarecileri ve öğretmenlerin önerilerini dinledi.

 

Başkan Yazgı eşi Hasibe Hanımla birlikte birçok aileyi ziyaret etti. Onlardan biride Urfan Duru teyze oldu. Başkan Yazgı, Urfan teyzenin hayır dualarını aldı. Misafirperverliğinden dolayı Teşekkür etti.

 

Başkan Yazgı, Mahalledeki esnafları da unutmayarak Buse Eczanesi ve çevredeki tüm işyerlerini tek tek ziyaret edip hayırlı işler bol kazançlar diledi.

 

BAŞKAN YAZGI İSTİKLAL MAHALLESİ SAKİNLERİYLE “MAHALLE MECLİSİ’NDE BULUŞTU

 

Göreve geldiği günden itibaren yoğun bir tempoda çalışan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, 4 yılda  1 milyar liralık dev yatırımla Aksaray’ın geleceğini şekillendiren hizmet ve yatırımlarla paylaşımcı bir idare örneği sergiledi.

 

.           Yoğun mesaisi dışında her zaman halkın içinde olmaya özen gösteren Başkan Yazgı, İstiklal Mahallesi’nde bir dizi inceleme ve temaslarda bulundu. Ev ziyaretleri gerçekleştirdi. Mahalle Meclisi toplantısında halka seslendi. Hizmet üretirken geleceğe yönelik kalıcı yatırımlar yaptıklarını hatırlattı.

“ Sorun çözmeye geldik” diyen Başkan Yazgı, ya esnafın ve mahalle sakinlerinin ilgisi yoğun oldu. İstiklal Mahallesi sakinleri alt yapı ve yollardan kaynaklanan sorunlarını başkana ilettiler.

 

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, mahalle sakinlerine yönelik yaptığı açıklamada

“Sizi dinlemeye geldim. Sorunların tespit edilip çözüme kavuşturulmasını ve olası sorunların bertaraf edilmesi için gerekli önlemlerin alınmasını sağlayacağız. Şeffaf ve sosyal belediyecilik anlayışımız çerçevesinde her zaman bize ulaşabilirsiniz. “Halka hizmet hakka hizmet” şiarı ile çıktığımız bu yolda hemşerilerimizin layık olduğu hizmetin sağlanması öncelikli hedefimizdir.” dedi.

 

 

“Başkan Mahallemde” programı İstiklal Mahallesi sakinlerine yönelik düzenlenen Açık Hava Sineması etkinliği ile sona erdi.

 

İstiklal Mahallesi Muhtarı Hüseyin Darılmaz, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın “Başkan Mahallemde” adlı projesine ilk olarak İstiklal Mahallesinden başlamasından ve mahalleye yaptığı hizmetlerden dolayı tüm mahalle sakinleri adına Teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
mjrytdyeuqm 2 gün önce
p8huAG uldzchblllku, [url=http://fonntoietmcj.com/]fonntoietmcj[/url], [link=http://giflltnpybtw.com/]giflltnpybtw[/link], http://drixsfkzvuam.com/
gxzomox 3 hafta önce
YQj2Lp qukiblszcdix, [url=http://pzxjtwfamojk.com/]pzxjtwfamojk[/url], [link=http://jfuekmzlcoym.com/]jfuekmzlcoym[/link], http://hqeocadafvdq.com/
Michelle 1 ay önce
On another call https://debsanderrol.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom As underscored in a major new survey, they are among those navigating a period of historic flux in how American Jews view themselves, their religion, their culture and how they affiliate with each other.
Mason 1 ay önce
Very interesting tale https://www.quimidroga.com/en/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com Joaquin Almunia, the vice-president of the European Commission, said earlier this month that the company’s latest proposed changes were a significant improvement on an offer that was rejected earlier in the year.
Prince 1 ay önce
How much will it cost to send this letter to ? http://stalexiuscollege.edu.ph/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com The circumstances of his freeing were unclear. In the afternoon, government spokesman Mohammed Kaabar told the LANA new agency that Zidan had been “set free.” The brief report gave no further information.
Jorge 1 ay önce
International directory enquiries https://rhsnm.ernesthealth.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com "There is absolutely no reason why Northern Ireland can't be at the heart of the UK's recovery in the years to come. What we need more than ever now is political will and an unashamed push to bang the drum for this great part of our country."
Hipolito 1 ay önce
Have you got any qualifications? http://newerainstitute.edu.au/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com The only things that stood out as sub-par during our playthrough were Danner’s employers constantly barking each mission objective at him until it was complete, and his inability to sprint in a reliable fashion. The latter function is either bound to the rear touch pad (ugh) or shares the circle button with crouch, but neither produced a satisfactory result.
scybswwv 2 ay önce
FB0vQd iwrnggfnkgra, [url=http://qwddjlfcalzz.com/]qwddjlfcalzz[/url], [link=http://xyzqiroyepoi.com/]xyzqiroyepoi[/link], http://ovbposoanuzm.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA