AKSARAY
Giriş Tarihi : 12-11-2019 10:02

Belediye 93 bin ton sıcak asfalt atarak rekor kırdı

Aksaray Belediyesi vatandaşlara ve sürücülere rahat ve güvenli bir ulaşım imkânı sunmak için bu sezonda toplam 93 Bin ton sıcak asfalt serimi gerçekleştirdi.

Belediye 93 bin ton sıcak asfalt atarak rekor kırdı

Aksaray Belediyesine bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince sezon başından buyana kent merkezinde sıcak asfalt serimi, stabilize yol çalışması, asfalt öncesi pmt serimi, parke taş döşeme, bordür yapımı ve yeni yol açma çalışmaları yapılmaya devam ediyor.

Sezonu yoğun bir çalışma ile sürdüren Aksaray Belediyesi bu sezonda toplam 93 Bin ton sıcak asfalt serimini gerçekleştirdi.

Sıcak asfalt serim çalışmaları öncelik olarak Kurtuluş, Laleli gibi aciliyet arz eden mahallelerde başladı. Vatandaşlardan ve mahalle muhtarlarından gelen talepler doğrultusunda bütün mahallelerde ve ana arterlerde sıcak asfalt serim çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor.

Vatandaşlara konforlu bir ulaşım imkanı sunmak amacı ile çalışmalarına ara vermeden devam eden Aksaray Belediyesi, sıcak asfalt serim çalışmalarının yanında asfalt öncesi yol düzenleme için 30 Bin ton PMT malzemesi serimi, 200 Bin ton stabilize malzeme serimi ve 17 mahallede 59 adet yeni yol açma işlemi gerçekleştirdi.

Bu çalışmaların yanı sıra yaklaşan kış günlerinde vatandaşların yağıştan etkilenmesini en asgariye indirmek için çaba sarf eden Aksaray Belediyesi ekipleri, 6530 metrekare kaldırımın tamiratını, 2116 metrekare kilitli parke taşının döşenmesini ve 6510 metre bordür yapımını gerçekleştirdi.

Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer, asfalt çalışmalarının yoğun bir tempo ile devam ettiğini vurguladı. Başkan Dinçer; ‘’Mahallelerimizden çok yoğun bir şekilde yol talebi geldi. Bizlerde vatandaşlarımızın bu taleplerini karşılamak amacı ile yoğun bir çalışma süreci içerisine girdik. Ekiplerimiz yapımına başladığı yolun en hızlı şekilde hizmete açmak için zaman meftunu olmaksızın çalıştılar. Yoğun bir tempo ile başladığımız çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Amacımız şehrimizde vatandaşlarımıza ve sürücülerimize güvenli ve konforlu bir ulaşım imkanı sunmaktır. ‘’ Dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA