Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 20-12-2019 11:34

Belediye personellerine E-Belediye eğitim semineri verdi

İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ile Aksaray Belediyesi koordinesinde il, ilçe ve belde belediyelerin yönetici ve personellerine “E-Belediye Bilgi Sistemi” projesinin yerel yönetimlere sunduğu modüllerinin belediyelerin kullanımına entegre edilmesi için eğitim semineri düzenlendi.

Belediye personellerine E-Belediye eğitim semineri verdi

Aksaray Belediyesi konferans salonunda gerçekleşen eğitim seminerinde “E-Belediye Bilgi Sistemi”nin kullanımı, yerel yönetimlere getirileri ve vatandaşlara sunulan olanaklar anlatıldı. Eğitimde, belediyelerin kullanacağı modüller sayesinde birçok alanda tasarruf sağlanacağı bildirildi.

“E-Belediye Bilgi Sistemi” projesiyle belediyelerin tek veri tabanında ortak bir altyapıda, standart yazılımlarla tüm iş ve işlemlerin elektronik ortamda yapılabilmesi ve yerel hizmetlerin elektronik ortamda vatandaşa sunulması sağlanıyor. Sistemle vatandaş odaklı yerel yönetim yapısı oluşturularak vatandaşların yerel yönetim hizmetlerinden daha hızlı, kolay, etkin ve kaliteli şekilde yararlanılması amaçlanıyor.

Tüm belediyelerin sisteme dahil olmasıyla ihtiyaç duyulan entegrasyonlar sağlanacak. E-Belediye Bilgi Sistemi üzerinden sunulan ve sunulacak hizmetlerin elektronik ortama taşınmasıyla vatandaşlara zaman ve mekândan bağımsız kesintisiz hizmet alma imkânı sağlanacak.

E-Devlet Kapısı üzerinden vatandaşların kullanımına sunulan sistemde, e-Belediye EBYS Evrak Doğrulama, e-Belediye EBYS Evrak Takibi, Belediye Ruhsat Başvurusu, Belediye Ruhsat Başvuru Sorgulama, e-Belediye Dilekçe Kayıt, Belediye Bilgi Edinme Başvuruları hizmetleri yer alıyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA