AKSARAY
Giriş Tarihi : 03-12-2019 12:01

Bilkent Üniversitesi Eskil'de Kütüphane açtı

Ankara Bilkent Üniversite Öğrencileri, geçtiğimiz günlerde Aksaray'ın Eskil ilçesinde bulunan Şehit Azam Gündendede Okulunu ziyaret edip yeniledi. Toplumsal duyarlılık kapsamında düzenlenen projede 50 üniversite öğrencisi; Şehit Azam Güdendede Okuluna birde kütüphane yaptılar.

 Bilkent Üniversitesi Eskil'de Kütüphane açtı

Toplumsal duyarlılık projesi kapsamında geçtiğimiz günlerde Aksaray'ın Eskil ilçesine gelen 50 Üniversite öğrencisi Tosun yaylasında bulunan Şehit Azam Güdendede okulunu baştan aşağı değiştirirken bir de kütüphane yaptılar.

Güneş Köyden Doğuyor sloganı ile yola çıkan gönüllü 50 öğrenci, Türkiye'nin her köşesinde faaliyet gösteriyor. Özellikle kırsal alan okullarında kütüphane olmamasına dikkat çeken gönüllü öğrenciler, uğradıkları okulları baştan yaratırken birde kütüphane yapıyorlar. Aynı zamanda Üniversite öğrencileri hem çalışmalarına devam ederken hem de okuldaki küçük çocuklarla tüm gün eğlenceli faaliyetler yapıp onlara çok güzel 2 gün yaşatıyorlar. Spor, müzik, sinema, tiyatro, bilim, resim gibi farklı branşlarda çocuklar ile ilgilenip ilgilerini faydalı işlere vermeleri için onlara örnek oluyorlar. Proje Koordinatörü Elif Gökçen Toksoy çalışmaları ile ilgili şunları söylüyor: “Biz Bilkent Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projesi çatısı altında bulunan Güneş Köyden Doğuyor Projesi gönüllüleriyiz. Her yıl belirli aralıklar ile Türkiye'nin her köşesinde bulunan kütüphanesi olmayan köy okullarını belirleyip hafta sonlarını ayarlayıp 2 gün ziyaret etmekteyiz. Bu okulları ise Milli Eğitimin sitelerinden ayarlamaktayız ve fiziki şartlarına göre plan yapıp aktivitemizi gerçekleştirmekteyiz. En büyük amacımız; çocuklara okumanın, araştırmanın, sanatın, bilimin ve daha birçok farklı dalın aslında kolay ulaşılabilir olduğun, istediklerinde bunlara ulaşabileceklerini ve her şeyi başarabileceklerini onlara göstermek. 2010 yılından beri bu projeye devam ediyoruz. 9 yılda 26 farklı kütüphane kurduk ve 28 binden fazla kütüphaneyi okullarımıza bağışladık.”.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA