Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 21-12-2018 19:00   Güncelleme : 21-12-2018 19:00

“Bu mu sizin ADALETiniz?”

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel Aksaray’ın sesi olarak TBMM de Ak Parti’yi pek çok konuda eleştirmeye devam ediyor. Bütçe Görüşmeleri sırasında söz alan Erel; yanında getirdiği bir simidi 2 ye bölerek verdiği örnek ile Ak Parti’nin Adalet anlayışındaki çarpıklığı dile getirdi.

“Bu mu sizin ADALETiniz?”

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, TBMM Genel Kurulundaki bütçe görüşmelerinde yanında getirdiği bir simidi ikiye bölerek yarısını gösterdi ve "Bu kadarını 100 kişiden bir kişi yiyor, yarısından azını ise 99 kişi yiyor. Bu mu sizin adalet anlayışınız?" dedi.

TBMM Genel Kurulunda, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile bağlı kuruluşlarının 2019 yılı bütçelerinin kabul edilmesinin ardından, 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifinin maddelerinin görüşülmesinde Teklifin 3. maddesi üzerinde İYİ Parti Grubu adına konuşan Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, teklife ilişkin eleştirilerini anlattı. Hükümetin bu bütçeyle atanamayan vatandaşların hayallerini öldürdüğünü iddia eden Erel, "Madem insanlara alanlarında ihtiyaç yok, o zaman neden o okulları açtınız? Ne kadar ihtiyacınız varsa o kadar okul açın, o kadar mezun verin; son kişi atanıncaya kadar da öğrenci almayın okullara artık. Neye ihtiyacınız varsa o alanda okutun gençleri, onların hayalleri, gelecekleri ve ümitleriyle oynamayın" dedi.

Bir fotoğraf gösteren Erel, "Bir çocuk, buzdolabının içinin fotoğrafını gönderdi. '10 gündür bu böyle, içi boş ama annem çok gururlu, kimse duymasın' diyor. Babası inşaatlarda iş bulursa çalışıyor. Sizin bu bütçeniz işsizliğe çare oluyor mu?" diye konuştu. Yanında getirdiği bir simidi ikiye bölerek yarısını gösteren Erel, "Bu kadarını 100 kişiden bir kişi yiyor, yarısından azını ise 99 kişi yiyor. Bu mu sizin adalet anlayışınız?" diye sordu. Ayhan Erel, konuşmasının ardından, simidi TBMM Başkanvekili Celal Adan ve AK Parti milletvekillerine ikram etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA