AKSARAY
Giriş Tarihi : 02-12-2019 10:13

CHP Delegelerini belirledi

Cumhuriyet Halk Partisi Aksaray İl Başkanlığı 30.11.2019 Cumartesi Günü düzenlediği delege seçiminde delegelerini seçti.

CHP Delegelerini belirledi

CHP Aksaray Teşkilatı, İlçe Kongrelerinde oy kullanma hakkına sahip olacak delegeleri Cumartesi Günü Merkez İlçe dahil 8 İlçede yaptığı Delege seçimi ile belirledi.

CHP ye kayıtlı üyelerin oyları ile yapılan Delege Seçimleri için CHP İl Binası'nda görüşlerini aldığımız CHP Aksaray İl Başkanı Ramazan Koçak; “Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak 8 ilçemizde bugün yapılacak merkez ilçe delege seçimleri ile birlikte ilçe kongresinde oy kullanacak delegelerimizi seçmiş olacağız. Üyelerimizin demokratik haklarını kullanabilmeleri için uygun bir ortam hazırladık. Partililerimiz geliyorlar kendilerini ilçe kongresinde temsil edecek delegeleri seçiyorlar. Bugünkü yaptığımız işlem bu. Aralık ayı içerisinde 8 ilçemizde ilçe kongrelerini yapacağız. Ocak ayının 5 inde yapacağımız Merkez İlçe kongresi ile ilçe kongrelerini tamamlamış olacağız. 16 Şubatta il kongremizi yapıp kurultay delegelerimizi seçip görevlerimizi devrettikten sonra kongre sürecini bitirmiş olacağız. Yani kısaca bu günkü delege seçimi de il kongresinde ve ötesinde kurultaya giden önemli bir bölüm niteliğinde.

Parti içi demokrasi kongrelerle hayat bulur. Üyelerimiz herhangi bir göreve talip olabilirler ve onun da tescillenmesi için üyelerimizin desteğine ve oyuna ihtiyaç vardır. Üyelerimiz bugün seçme ve seçilme haklarını kullanıyorlar.

Ben başarılar diliyorum. Umarım bu süreç öncelikle partimize, ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olur. Siyaset mekanizması,  siyaset kurumu umarız bu halkın, milletin sorunlarını çözer. Ülkemize huzur gelir, ülkemize refah gelir. Gençlerimiz iş bulur. Herkes bu ülkede yaşamaktan mutluluk duyar. Siyasetin temel hedefi budur zaten. Bizim de Cumhuriyet Halk Partisi olarak, bu ülkenin kurucu partisi olarak böyle bir misyonumuz var. Bunun gereğini en iyi şekilde yerine getirmeye, halkımızın bu konuda takdirini ve desteğini almaya gayret ediyoruz. Bu parti içi bir organizasyon. Yönetimler seçildikten sonra da parti politikalarını vatandaşımıza anlatacaklar, onların desteğini isteyecekler. İktidara giden yolda çaba sarf edecekler” şeklinde konuştu. HaberFoto: Yunus Karasan

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA