Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 18-11-2019 11:31

Çiftçiler Memnun Değil

Aksaray çiftçileri yağışların azlığından ve girdilerin yüksek olmasından memnun olmadıklarını dile getiriyor.

Çiftçiler Memnun Değil

Her türlü ürün yetiştirilen Aksaray’da yağış yok çiftçiler memnun değil diyen Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak yaptığı açıklamalarda şu sözleri dile getirdi:

“Çiftçilerimizin durumu şu anda sıkıntılı kuraklık var. Üreticimiz mahsulünü kaldırdı yerine ekimini yaptı şimdi kara kara düşünüyor. Girdiler zaten aşırı şekilde yüksek tohumunu da ekti yağmur yağışı olmayınca dediğimiz gibi çaresizlik içerisinde düşünüyor. Kışın gelmesini bekliyor. Üreticinin rahatlaması için girdilerin düşmesi ve yağış olması lazım. Çiftçimiz şu anda girdilerin yüksek olduğundan dolayı ödeme geldiğinde bankalara, tarım krediye olan borçlarının ertelenmemesinden dolayı memnun değil. Ziraat bankasına, tarım krediye çiftçilerimizin olan borçlarını faizsiz bir şekilde ertelenmesini istiyoruz.

Alınan mahsullerden çiftçimiz memnun mu?

Mahsuller kaldırıldı alındı ama girdiler yüksek olunca pek fazla bir kar elde edemedik. Aksaray’da her türlü ürün ekiliyor. Arpa, buğday, mısır, yonca, yani aklınıza gelebilecek her türlü ürün yetişir. Topraklarımız iyi yağmur yağışı olmadığından dolayı çiftçinin borcu olduğu için kara kara düşünüyor. Sözleriyle konuşmasına devam eden Emin Koçak “ Verim ne kadar iyi olursa tüketiciye, üreticiye ve ülkemize o kadar katkılı olur.”.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA