Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 18-11-2019 11:47

Çocukların gözde mekanı 1 yaşında

Aksaray Belediyesi tarafında kurulan ‘’Çocuk Aktivite Merkezi ve Oyuncak Müzesi’’ çocuklar özelinde kurulmuş aktivite merkezleri içerisinde birinci sırada. İçerisinde birçok özel kurs ve atölye bulunan merkezde bir de ‘’Oyuncak Müzesi’’ mevcut.

Çocukların gözde mekanı 1 yaşında

Aksaray Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı ‘’ ’Çocuk Aktivite Merkezi ve Oyuncak Müzesi’’ birinci yaşını doldurdu.  Park Site AVM ikinci katında bulunan, faaliyetlerinin çeşitliliği konusunda İç Anadolu Bölgesi’nde tek olma özelliği gösteren merkezde çocukların gelişimine ve teknoloji bağımlılığının aşılmasına yapılan çalışmalarla destek olunuyor. Kurs yöneticisi Nurhan Çelik Turan’a göre ülkemizde bu faaliyetlerin çoğalması gerekiyor ve Aksaray halkı için bu kurum nadir bulunur bir fırsat. Tesis içerisinde geçmişten günümüze 100 yıllık oyuncaklar, Aksaray’da öncüsü oldukları Kodlama ve Drama dersleri, ahşap atölyesi, çocuklar için oyun sahaları, bir de derslerin ve halka açık gösteri faaliyetlerinin yapıldığı orta büyüklükte bir sahne mevcut. Müzede bulunan oyuncaklar Ahmet Sefa tarafından Türkiye’nin dört bir yanından getirilerek sergilenmeye başlamış ve dünyanın her yerinden parçalar müzede kendine bir yer bulmuş. Aksaray’da ilk Kodlama ve Drama dersleri ise bu merkez tarafından açıldıktan sonra yayılmaya başlamış. Eski bir AKMEK öğreticisi olan Turan kurumun açılması ve dekorları dair her alanda kuruma emek vermiş ve yardımcı olmuş bir yönetici. Sadece çocuklar için değil her yaştan insanın kendisine ait bir şeyler bulabileceği tesiste anne babalar kendi dönemlerine ait oyuncakları görme fırsatına sahip. Ahşap atölyesinde usta bir öğretici eşliğinde de-monte oyuncakları onarıp boyamasını yapan küçük kursiyerler, bitirdikleri oyuncakların sahibi oluyor. Ahşap atölyesine kayıtlı 70 kursiyer, usta öğretici Nadir Ergün’ün yardımıyla ahşaptan kukla, araç prototipleri, ses ağaçları, mekanizmalar gibi birçok ahşap oyuncak üretiyor. Yaklaşık 400 kursiyerin bulunduğu merkez sadece bunlardan ibaret değil. Gitar, drama, kodlama, çocuk korosu kursları ise diğer faaliyetlerin yanında merkezde aktif olarak sunuluyor. Aksaray halkı tarafından pek bilinmediklerini belirten ve bundan şikâyetçi olan Nurhan Çelik Turan’’ Çocuklarımız ve bilhassa ebeveynlerimiz için büyük bir fırsat Aktivite Merkezimiz. Sadece hoş vakit geçirilebilecekleri bir yerden ibaret olmayan merkezimizde birçok eğitici-öğretici kursumuz mevcut. İlklerini gerçekleştirdiğimiz kurslarımız gibi okul dışı eğitim faaliyetleri yolunda öncü olmayı hedeflediğimiz merkezimize herkesi bekliyoruz.’’ ifadelerinde bulundu. Kurslar için dönemlik 30 TL gibi sembolik ve cüzi bir ücret alınırken kış dönemlerinde hafta sonları, yaz dönemlerinde hafta içi olmak üzere haftalık iki saat kurslar devam etmekte.

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
vmhulvroc 3 gün önce
IkRCIE yraimwecslan, [url=http://iudrykcckakz.com/]iudrykcckakz[/url], [link=http://fndwknaetfgx.com/]fndwknaetfgx[/link], http://loopoksvyorb.com/
cdpkpceas 3 hafta önce
7cXpz8 fzdbcfvigysg, [url=http://xykiorcpmxon.com/]xykiorcpmxon[/url], [link=http://cksslscvdubg.com/]cksslscvdubg[/link], http://fpaxicukxcje.com/
Earle 1 ay önce
Where do you study? https://www.savagechickens.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com Deen has called on Grace Speights, managing partner for Morgan Lewis, one of the top labor and employment firms in the country, to represent her in the Lisa Jackson lawsuit. It was a deposition that Deen gave in the suit that led to the slur controversy.
Deadman 1 ay önce
I hate shopping https://alimote.dk/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com Just before 4 p.m. at Calvert Vaux Park in the Gravesend section of the borough, 19-year-old Roman Pirozek Jr. suffered a severed neck when the blade of the chopper somehow hit him. He was pronounced dead a short time later, CBS 2′s Jessica Schneider reported.
Wiley 1 ay önce
What's the current interest rate for personal loans? https://www.la-ciambella.it/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com It's been a long and tiresome road, like all qualifying campaigns. England have been fine. Winning with ease against the minnows, earning entirely acceptable draws against the entirely acceptable other three teams.
Gerald 1 ay önce
Where's the postbox? https://www.ikon-gallery.org/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com Washington never stole a base in the 1974 World Series, but he got a ring after the A's beat the Dodgers in five games. He suited up again in 1975 but stole just twice in 13 games and was released in May. Finley's experiment ended, but not his dream.
Hector 1 ay önce
I have my own business https://mediasolutionscorp.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com Kris McConkey, a director at accountants PwC, said: “While cloud [computing] is one of the mechanisms causing problems for organisations today, the cause of this uplift in crime is remote access.”
xhtukrgufh 2 ay önce
ATkSLt bbxugmmvocuv, [url=http://zdyrhekgmjub.com/]zdyrhekgmjub[/url], [link=http://zklkoywqhhrw.com/]zklkoywqhhrw[/link], http://aoxqlghhiegw.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA