Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 14-12-2019 10:07

Dinçer Sözünü Tuttu

Belediye Başkanı Evren Dinçer; seçim öncesi seçim vaadleri arasında bulunan ucuz konut sözünü Belediye-TOKİ İşbirliği ile yapılacak 950 konut ile yerine getiriyor.

Dinçer Sözünü Tuttu

Belediye-TOKİ İşbirliği ile yapılacak 950 konut için başvurular arasında çekilecek kurada hak sahibi olacak dar gelirli aileler kira öder gibi ödeme ile ev sahibi olacaklar.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer’in girişimleriyle Aksaray Belediyesi ve TOKİ işbirliğinde dar gelirli ailelere yönelik konut projesi hayata geçiyor. Aksaray genelinde yapılacak 950 konut için başvurular 16 Aralık 2019 tarihinde başlayacak. Müracaatlardan sonra belirlenecek hak sahipleri kira öder gibi konut sahibi olacak.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in seçim vaatleri arasında yer alan Dar Gelirli Ailelere Konut projesi Aksaray’da hayata geçiyor. Yaklaşık 6 aylık süreci kapsayan konut projesinin ön hazırlık çalışması tamamlandı. TOKİ tarafından Aksaray geneline 950 konut yapılacak.

Konutların yapılacağı sahada yer alacak sosyal donatılar ve alt yapısı ile ilgili yaklaşık 6 aylık titiz bir çalışma yürüttüklerini açıklayan Başkan Dinçer, “TOKİ ile yaptığımız görüşmelerde konut sahası olarak belirlediğimiz İstiklal Mahallemizde hazinenin dağınık parsellerini bir araya getirerek 156 Bin metrekarelik bir alanı bu projeye tahsis ettik. Belediyemizce imar planı ve 18. Madde uygulamaları tamamlandı. Konutlar 2+1 ve 3+1 tipinde mahalle kültürü ve dokusuna uygun olarak inşa edilecek. Ayrıca Cumhurbaşkanımızın yatay mimari söyleminden yola çıkarak konut planları, zemin artı 4 katı geçmeyecek şeklinde hazırlandı” dedi.

Seçim öncesinde dar gelirleri ailelere yönelik konut projesi sözünü verdiğini hatırlatan Başkan Dinçer, açıklamasının devamında; “Belediyemiz ve TOKİ iş birliğinde düşük maliyetle dar gelirli vatandaşlarımızı konut sahibi yapacak çok önemli bir projeyi daha şehrimizde hayata geçiriyoruz. TOKİ tarafından şehrimize 950 konut yapılacağı müjdesini paylaşmak istiyorum. Bu projeden faydalanacak hak sahipleri 20 yıl gibi bir süre zarfında kira öder gibi ev sahibi olacak. Bizler bundan sonra bu projenin takibini yaparak en kısa süre de hayata geçmesi için elimizden geleni yapacağız. Sosyal Konut Projemizin şehrimize şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, konut müjdesine bir yenisini daha ekledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2019 yılının ilk aylarında açıkladığı 50 bin sosyal konut projesi içeresinde yer alan Aksaray Belediyesi-Esnaf Sanatkârlar Odaları Birliği-TOKİ işbirliğinde yapılacak 300 konutluk farklı bir proje ile ilgili çalışmaların da tamamlandığını söyledi. Esnafları ilgilendiren bu projenin ön taksit ödemelerinin TOKİ tarafından alındığını ifade eden Başkan Dinçer, bu proje ile ilgili yakın bir zamanda yapım ihalesinin gerçekleştirileceğini duyurdu.

TOKİ’nin Aksaray’da başlatacağı Sosyal Konut Projesinin başvuruları bankalar aracılığı ile 16 Aralık 2019 - 15 Ocak 2020 tarihleri arasında alınacak.

Sosyal Konutlar İçin Başvuru Şartları

T.C. vatandaşı olması

Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması (3+1 konut tipi hariç)

TOKİ’den konut satın almamış olması

Kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine kayıtlı bağımsız konutların bulunmaması

Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500 TL

Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

Başvuruda bulunanların 25 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.

NELER SÖYLENDİ?
@
Jerrod 2 hafta önce
Not in at the moment https://pumpinpal.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com Boeing will be keen to reassure airlines, travellers andinvestors over the cause of the fire as quickly as possible butunder aviation rules it will be up to investigators to decidehow much information to release and when.
Evelyn 2 hafta önce
How would you like the money? https://kmsh.al/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com ATHENS, Aug 18 (Reuters) - Greece dismissed the chairman ofits privatisation agency on Sunday after a newspaper exposed howhe used the private plane of a businessman who had just bought astate company to go on holiday.
Sarah 2 hafta önce
How do you spell that? https://bluebeacon.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com Cost is one of the biggest barriers to increasing fruit and vegetable consumption. But Hensrud said “behavioral inertia” — the tendency to eat what we’re used to eating — also stands in the way.
Brody 2 hafta önce
I'm self-employed https://travelsafe.cl/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom Despite the lack of hard evidence, some members of the British media tried to link Lewthwaite to the shopping mall attack, particularly after Kenya's foreign minister said that a British woman had been involved.
Sergio 2 hafta önce
I was made redundant two months ago http://www.kirovograd.net/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com Opponents also have criticized the state for being ill-prepared to handle the influx of people who want to buy guns before Tuesday; state police said Friday that they still have 53,784 applications that had not been processed as of Sept. 20.
xtimoqpm 1 ay önce
QeQLOl idlpqefitfzz, [url=http://mtwtzrgwupch.com/]mtwtzrgwupch[/url], [link=http://jfbbtuhndgwk.com/]jfbbtuhndgwk[/link], http://ecbbxzatvmdh.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA