Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 13-11-2019 11:10

EFOR Kavşağı’na düzenleme şart

Atatürk Caddesi Efor Kavşağı yan yollarda adeta kazaya davetiye çıkarılıyor. Alt geçitten çıkış ve girişlerde uyarı levhalarının olmaması ve çöp konteynırlarının gelişigüzel konulması nedeniyle sürücüler ve yayalar ciddi sıkıntılar hatta tehlikelerle karşı karşıya.

EFOR Kavşağı’na düzenleme şart

Atatürk caddesindeki alt geçiş yan yol girişinde banka ATM lerinin ve alışveriş merkezinin bulunduğu mevkide araçların kaldırılmaması yolu daralttığı gibi park halindeki araçlar çıkış için geri manevralarla trafiği tehlikeye atıyor. Makas mevkiinden Nora istikametinde altgeçit girişinde sağ tarafta bulunan yaya geçidinin tabelasını kapatan çöp konteynırı ve park yasağı tabelasının olmaması nedeniyle bilinçsiz yapılan araç parkları yüzünden yola çıkacak yayalar için kazaya davetiye çıkarılmış.

Altgeçitten makas mevkiine doğru çıkışta sürücülerin görüş mesafesi dışındaki yaya geçidi ise yine çöp konteynırı ve bilinçsiz yapılan araç parkları nedeniyle seyir halindeki araç sahiplerini ve trafiği ciddi anlamda tehlikeye atıyor. Alt geçitle yan yolun birleşim noktasına konulan çöp konteynırı ve park halindeki araçlar sebebiyle sürücülerin görüş alanı kapatılmış ve buradan kaşıya geçmek isteyen yayalarda tehlikeye atılmış. Yayalar ancak birkaç adım attıktan sonra yani konteynırın ardından çıktıktan sonra görülebiliyor sürücüler tarafından, bu da her an bir kazaya sebep olabilir.

Buralarda mutlaka ışıklı uyarı levhalarının konulması ve çöp konteynırlarının yol üzerinden kaldırılması gerekir. Yine yol üzerinde araç park yasağı tabelaları konulmalı ve zaten dar olan yoldaki cep mutlaka kaldırılmalı.

Trafik kurallarına ne kadar uyarsak uyalım gerekli uyarı tabelaları konulmadığı sürece yayaların ve sürücülerin can güvenliği tehlikededir. Umarım yazımızı dikkate alır ve kimsenin burnu kanamadan bölgede gerekli önlemler alınır.

Gerekli tedbirler alınsa da sürücülerin ve yayaların kurallara uyması ve birbirine karşı saygılı olması hayat kurtarır. Unutmayalım trafik saygıdır. HaberFoto: Ömer SEVGİ

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA