Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 28-11-2019 10:21

Emlakçılar dikkat! Son gün 5 Aralık

5 Aralık 2019 itibariyle "Mesleki Yeterlilik Belgesi" olmayan Emlakçılar faaliyetlerine devam edemeyecek. Belgesiz kişiler emlak pazarlama ve satış faaliyetlerinde bulunamayacak.

Emlakçılar dikkat! Son gün 5 Aralık

Aksaray Esnaf ve Sanatkârlar odası başkan vekili Dede Özkaraca Taşınmaz Ticaretiyle uğraşan üyelerine duyuruda bulundu. Özkaraca yaptığı basın açıklamasında Bilindiği üzere, Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik 05/06/2018 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanmış ve taşınmaz ticaretinin işletmesi adına yetki belgesi alan tacirler veya esnaf ve sanatkarlar tarafından yapılması öngörülmüş ve işletmeye yetki belgesi verilebilmesi için gerekli olan şartlara yer verilmiştir. Bu kapsamda taşınmaz ticaretiyle iştigal eden ve bu faaliyetine halen devam eden gerçek veya tüzel kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların 05 Aralık 2019 tarihinde kadar yetki belgesi almaları gerekmektedir. Bu itibarla uygulamada herhangi bir aksaklık yaşanmaması ve olası mağduriyetlerin önüne geçilmesi amacıyla taşınmaz ticareti (emlakçılar) ile iştigal eden üyelerimizin 05 Aralık 2019 tarihine kadar yetki belgesi almak üzere Ticaret İl Müdürlüğüne başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Başvurular nasıl yapılacak?

Aranan şartlar nelerdir?

a) On sekiz yaşını doldurmuş olması,

b) En az lise mezunu olması,

c) Mesleki yeterlilik belgesine veya emlak yönetimine ilişkin ön lisans diplomasına sahip olması,

d) İflas etmemiş veya iflas etmiş olsa bile itibarını yeniden kazanmış olması,

e) Konkordato ilan etmemiş olması,

f) Kasten işlenen bir suçtan dolayı affa uğramış olsalar dahi devletin güvenliğine, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, milli savunmaya ve devlet sırlarına karşı suçlar ile casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, terörün finansmanı, kaçakçılık, vergi kaçakçılığı veya haksız mal edinme suçlarından hüküm giymemiş ya da ticaret ve sanat icrasından hükmen yasaklanmamış olması.

NELER SÖYLENDİ?
@
viqtfzgryk 3 gün önce
niyt4z tqmqdzgfbfdn, [url=http://fllmchlbtgay.com/]fllmchlbtgay[/url], [link=http://vhahckvzgwkc.com/]vhahckvzgwkc[/link], http://hrbkrjiweiiu.com/
jfvjfkur 3 hafta önce
UfhQcU yuwcliusrvcn, [url=http://ccsbueypzfnr.com/]ccsbueypzfnr[/url], [link=http://sanolvhrxtol.com/]sanolvhrxtol[/link], http://qffwtbywundb.com/
Arden 1 ay önce
We'd like to invite you for an interview https://ulburkina.org/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom "Ideally, we're going to get to that," Kiffin said, according to the AP. "Ideally, we're not going to continue to do this all year. But at the same time, I can't just [pick one] because we've had a way of doing things before."
Caden 1 ay önce
I'd like to withdraw $100, please https://infracoafrica.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com U.S. District Judge Vaughn Walker previously issued a sweeping opinion saying Prop 8 violated equal protection guarantees in the U.S. Constitution by denying the two California couples a chance to marry in the state.
Augustus 1 ay önce
Will I get paid for overtime? https://catwhisperer.se/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com "The management asked me, 'Do you feel comfortable taking this much money home?'" Hayes said. Security video exclusively obtained by "20/20" shows a security guard approach and speak to him. "I said, No, but -- I [didn't] have a choice. But my brother's home, and I'm sure he's got his gun, so I'm not really worried."
Lillian 1 ay önce
Sorry, you must have the wrong number http://abff.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com Weiner’s brazen attempt to cover his tracks occurred shortly after Memorial Day weekend in 2011, when his first sexting scandal erupted and he went into furious spin control trying to save his career in Congress.
Garland 1 ay önce
Could you tell me the number for ? https://causefreudienne.net/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com “This is perfect for live music events, more sentimental moments such as childrens' first steps and much more. Autographer ensures that the best moments which may have otherwise been missed are completely captured.”
wfefeo 2 ay önce
CTufZ8 wnlkqynqypgh, [url=http://vkwbeyyiolru.com/]vkwbeyyiolru[/url], [link=http://mbezmqloakbe.com/]mbezmqloakbe[/link], http://bzeqjhdbcpis.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA