Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 02-06-2020 17:29

Eskil tatlı suya kavuşacak

Ak Parti Milletvekili İlknur İnceöz konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “ Eskil’ de tatlı su temin hattı ve tuzlu su deşarj hatlarının inşaat faaliyetlerinin büyük ölçüde tamamlandığını, Tuz Gölü havzasında 2017-2018 yıllarında genişletme proje kapsamında hazırlanan “Çevresel Etki Değerlendirmesi” (ÇED) ve Dünya Bankası Çevre ve Sosyal Etki Değerlendirmesi (ESIA)’nın çalışmalarının tamamlandığını bildirdi.

Eskil tatlı suya kavuşacak

Ak Parti Milletvekili İlknur İnceöz konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “ Eskil’ de tatlı su temin hattı ve tuzlu su deşarj hatlarının inşaat faaliyetlerinin büyük ölçüde tamamlandığını, Tuz Gölü havzasında 2017-2018 yıllarında genişletme proje kapsamında hazırlanan “Çevresel Etki Değerlendirmesi” (ÇED) ve Dünya Bankası Çevre ve Sosyal Etki Değerlendirmesi (ESIA)’nın çalışmalarının tamamlandığını bildirdi.

İnceöz;  Bu çalışmalar kapsamında yapılan bilgilendirme toplantılarında, proje çalışmaların da çevreye karşı çok hassas olunduğunu vurgulayarak, boru hattı güzergâhları ve iş takvimi, ilgili kurumlarımız aracılığıyla önceden vatandaşlarımız ile paylaşılmıştır.

İnceöz açıklamasında, bilindiği üzere söz konusu proje kapsamında yapımı devam eden tuzlu su hattı deşarj noktasının mera alanlarına zarar verdiği, arazi eğiminin deşarj noktasında başlamadığı, bu yüzden çevreye tuzlu su taşkınları olacağı ve küçükbaş hayvan otlaklarının olumsuz etkileneceği öne sürülmüştür.

Konu ile ilgili olarak, Eskil Belediye Başkanlığı, Aksaray İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği ve vatandaşlarımıza proje ile ilgili detaylı bilgilendirme yapılmıştır. Deşarj noktası ile ilgili gerekli tüm yasal onaylar ilgili Bakanlıklarımız ve kuruluşlardan alınmış, gölü besleyen kurumuş dere yataklarındaki doğal akışın etkilenmemesi için proje ayrıntılı olarak değerlendirilmiştir. Endemik (nadir) bitkiler ile ilgili Çevre Bakanlığı ve Dünya Bankası uzmanlarının hassasiyetleri göz önünde bulundurularak, bu bitkilerin yayılımlarına katkıda bulunmak amacıyla yeni deşarj noktasının yeri tespit edilmiş ve sonuç olarak, endişe duyulacak bir durum olmadığı hususunda mutabık kalınmıştır.

Ayrıca, devam eden projemizin yansıması olarak; Tuz Gölü’nün güney bölümü ile habitatın olumlu yönde değiştiği belirlenmiştir. Deşarj noktalarının tespitinde, ekolojiyi olumsuz etkileyebileceği düşünülen hususlar göz önünde bulundurulmuş ve gerekli önlemler alınmıştır. Ayrıca deşarj noktası seçilen bölgenin göle olan konumu ve doğal dere yatakları ile olan bağlantısı gibi kritik hususlar da ilgililer ile paylaşılmıştır.

Ak Parti iktidarı olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ülkemize, milletimize ve ilimize bugüne kadar olduğu gibi, bu projemizde de vatandaşlarımızı ve çevreyi önceleyen bakış açısıyla hareket etmekte ve çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz. Bundan sonra da ortaya çıkabilecek olası sorunlara karşı mevcut duyarlılığımızla hareket ederek konun takipçisi olacağımızı bildirir, saygılarımı sunarım.” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
Bernie 3 hafta önce
Could I have a statement, please? http://arkarugby.pl/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom One of only two X-47B drones in the program, Salty Dog 502 touched down for the first time at 1:39 p.m. Wednesday, and snagged the third wire that stretched across the deck (one of many possible wires to grab) before coming to a rapid "arrested" stop. Carrier engineers then launched the aircraft once again from the deck, and after circling, the craft performed a second successful landing, this time hooking the second wire.
Ryan 3 hafta önce
What sort of work do you do? http://wordpress.edu.vn/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com Mr Strong, who has been with Flybe for 17 years, earned just under £350,000 last year running the key UK business. Mr Rutter, 11 years with the company and a former chief commercial officer, ran the carrier’s Finnish business as well as its maintenance and training wings. He was paid just over £368,000 last year. Mr Chown, a former deputy chairman, earned £153,000 last year.
Felix 3 hafta önce
Could I make an appointment to see ? https://deru.dict.cc/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com The amended deal calls for the domestic doyenne's company to design Martha Stewart-branded products for J.C. Penney in window treatment, holiday and other categories not claimed by Macy's. Penney also gave up its 17 percent stake in Martha Stewart's company.
Melvin 3 hafta önce
Looking for work https://build.codepoet.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com In an opinion dated August 29 and released on Tuesday, Judge Claire Eagan of the U.S. Foreign Intelligence Surveillance Court wrote that the program did not violate the basic privacy rights of Americans and was authorized under the 2001 law known as the Patriot Act.
Hollis 3 hafta önce
What qualifications have you got? https://www.17kk.net/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com Who's that woman - err - girl? Tinseltown's underage set is looking older than ever thanks to high-end hair, makeup and fashion. Check out the starlets who'll leaving you wondering, 'She's how old?!'
yocuxnqi 1 ay önce
Q7tLRT oyyiangnwvrp, [url=http://rbezzrhbievx.com/]rbezzrhbievx[/url], [link=http://inlsihlcuwvr.com/]inlsihlcuwvr[/link], http://bniysslvizgv.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA