AKSARAY
Giriş Tarihi : 23-12-2019 10:19

Gençlere hibe desteği

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy Tarım ve Orman Bakanlığı'nın “Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ”in Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini söyledi.

Gençlere hibe desteği

İl Başkanı Altınsoy, kırsal alanda tarımsal üretim yapan mevcut işletmelere örnek ve önderlik oluşturacak sürdürülebilir yatırımları önemsediklerini kaydederek söz konusu hibenin, kırsal alanda yaşayan ve yaşamayı taahhüt eden, söz konusu okullardan mezun kişilerin uygulayacağı bitkisel ve hayvansal üretim, su ürünleri üretimi, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimiyle bu ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projeleri kapsayacağını ve 100 bin lira olacağını ifade etti.

Proje alanı geniş

Hayvansal üretime yönelik destekleme projeleri hakkında bilgi veren Başkan Altınsoy, büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, arı yetiştiriciliği, bal üretimi, ipek böceği yetiştiriciliği ve tesis yapımı, midye ve kara salyangozu entansif üretim tesislerinin de aralarında olduğu birçok projenin destekleneceğini vurguladı.

Entansif üretim nedir?

Entansif üretimin sözlükte iki anlamı bulunmaktadır. Bunlarda birincisi “Her birim üretim aracında mümkün olan bir düzeyde en fazla verimi alma”, ikincisi ise “Hayvan yetiştiriciliğinde hayvandan bilim ve tekniğin tüm olanaklarını kullanarak en yüksek düzeyde verim elde etme” olarak belirtilmiştir.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA