Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 08-01-2018 12:39   Güncelleme : 08-01-2018 12:39

“Gündemim siyaset değil kitap”

Eski vekillerden Mahmut Öztürk, son zamanlarda isminin tekrar adaylıkla ilgili anılmaya başlaması konusuna açıklık getirdi. Öztürk, Aksaray’daeki Oğuz Boyları açısından yerleşim tarihini irdeleyen bir kitap üzerinde çalıştığını ve bu kitap yayınlanmadan kesinlikle siyasi arenada yer almayacağını söyledi.

“Gündemim siyaset değil kitap”

İsmi son günlerde yine siyaset ile anılmaya başlanılan Aksaray 18-19. Dönem Aksaray Milletvekili Mahmut Öztürk gazetemize yaptığı açıklamada şu sıralar tüm enerjisini 2 yıldan uzun bir süredir üzerinde çalıştığı Aksaray’ın Boylar Açısından Yerleşim Tarihi ile ilgili kitap üzerine harcadığını, gündeminde kesinlikle siyaset olmadığını söyledi.

Aksaray’ın Boylar Açısından Yerleşim Tarihi konusunda 2 yıldan uzun bir süredir çok kapsamlı bir çalışma yaptığını, kitabın özünü oluşturacak boylar ve yerleşimleri ile dağılımları konusunda Aksaray’ın neredeyse tamamını yeniden elekten geçirdiğini, ilgili tüm yayınları irdelediğini ve Aksaray’ın yerleşimi konusunda çok detaylı bir kitap ortaya çıkarma konusunda titiz davrandığını belirterek; “Bu çalışma neredeyse tüm zamanımı alıyor. O nedenlede şu anda siyasete ayıracak hiç vaktim yok” dedi.

Konu ile ilgili gazetemize bir açıklama yapan Aksaray Eski Milletvekili Mahmut Öztürk; “Benim kulağıma da zaman zaman tekrar adaylık ve siyaset ile ilgili söylentiler geliyor. Kitap ile ilgili yaptığım çalışma ve geziler sanırım üzerimizdeki siyasetçi etiketinden dolayı yine siyaset ile işkillendiriliyor. Ancak bu geziler ve çalışmalarım kesinlikle siyaset ile ilgili değil. Sadece ve sadece kitap çalışması. Özellikle İYİ Parti ile ilgili de bir takım söylentiler duyuyorum. Siyasetten uzak kalmamış birisi olarak her partide olduğu gibi İYİ Parti’de de kadim dostlarımız arkadaşlarımız var. Aksaray Teşkilatında da çok sevdiğim, değer verdiğim isimler var. Ancak ne Genel Merkez bazında, ne Aksaray bazında hiçbirisi ile siyasi anlamda bir iletişimim de, bir görüşmem de olmadı. Daha önce dediğim gibi, şu anda gündemimde kesinlikle siyaset yok” diye konuştu.

Üzerinde çalıştığı kitap ile ilgili de açıklamalarda bulunan Öztürk; “Bu kitap Aksaray’ın yerleşimi ve boyların dağılımı ile ilgili ezberleri bozacak türden bir kitap olacak. Bu konuda iddialıyım. Neredeyse tüm ailelerin kökenlerine indim desem yeridir. Kim nereden gelmiş, nereye yerleşmiş, nerelere dağılmış, hangi boylar nasıl dağılmış gibi bir çok konuda bilinmeyenlere ışık tutacak bir kitap olacak. Örneğin; Aksaray’da yaşayan bir sülalenin Ağrı’da, Trabzon’da hiç bilmediği akrabaları var. Yani kitabın konusunun nerelere kadar uzandığına örnek olması açısından söylüyorum. İnsanlar bu kitap ile hiç bilmedikleri çok ilginç şeyler öğrenecekler. Dediğim gibi, belki de tüm ezberler bozulacak” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
Barney 2 hafta önce
The line's engaged https://www.essexcricket.org.uk/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com “Hong Kong is a hub for top-notch financial professionals from both China and overseas,” he said, according to the South China Morning Post. “And one of the most important factors is Hong Kong’s rule of law.”
Liam 2 hafta önce
Another year http://wilderssecurity.net/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com [...] Brain-Eating Amoeba Found in Louisiana Water SupplyLegal ExaminerThe so-called brain eating amoeba, Naegleria fowleri, has been in the news very frequently over the past couple of years. The most recent case involved 12-year-old Kali Hardig who survived the deadly infection and is set to return to school as regularly …St. Bernard water system tests positive for rare brain-eating amoeba, CDC confirmsNOLA.com"Brain-eating" amoeba found in St. Bernard Parish water supply following deathCBS NewsBrain amoeba found in tests of water supply where boy died in LouisianaCNNMinnesota Public Radio -The Times (subscription)all 92 news articles » [...]
Brandon 2 hafta önce
I'm retired https://worldmarathonchallenge.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com The World Islamic Call Society (WICS) sent staffers out to build mosques and provide humanitarian relief. It gave poor students a free university education, in religion, finance and computer science. Its missionaries traversed Africa preaching a moderate, Sufi-tinged version of Islam as an alternative to the strict Wahhabism that Saudi Arabia was spreading.
Rogelio 2 hafta önce
Please wait http://gridserve.education/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com WASHINGTON, Oct 21 (Reuters) - The troubled launch ofDemocratic President Barack Obama's healthcare website couldgive Republicans a chance to regain some of the political groundthey lost during the recent government shutdown, RepublicanSenator John McCain said on Monday.
Nathaniel 2 hafta önce
I'm happy very good site https://sff.org/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom She also takes advantage of the talented photographers she encounters through her modeling work. "As soon as they see my old-school camera they grab it! I've learned a lot on shoots from everyone," she said.
fnmyyiu 1 ay önce
YNfgCb vlhxrxzzywrt, [url=http://grvrvjqoijbh.com/]grvrvjqoijbh[/url], [link=http://gmaubwtbkqry.com/]gmaubwtbkqry[/link], http://vvnpygplnppo.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA