AKSARAY
Giriş Tarihi : 13-12-2019 10:06

Hobisi, geçim kaynağı oldu

Hobi olarak başladığı Malaklı Yetiştiriciliği'ni bir çiftlik ile meslek haline getiren Bağçeci; “Eskiden hobiydi şimdi geçim kaynağı oldu” diyor.

Hobisi, geçim kaynağı oldu

Anadolu Aslanı olarak bilinen ve Aksaray Malaklısı olarak adlandırılan çoban köpeği, bacak ve ayak kalınlığı, büyük kafası, sarkık dudağıyla biliniyor.

Aksaray bölgesinde yöresel olarak sarkık olan dudağa “Malaklı” dendiği için bu köpekler “Aksaray Malaklısı” olarak adlandırılıyor. Çocukluğundan bu yana köpeklere ilgi duyan ve köpek besleyen Abbas Bağçeci hobi olarak başlayıp bir meslek haline dönüştürdüğü köpek yetiştiriciliği konusunda şunları söylüyor: “Eskiden hobi olarak besliyordum şimdi ise bu işi profesyonel olarak yapıyorum. Amacım Aksaray'ı güzel bir şekilde temsil etmek. Çiftliğim Yenikent Kasabası Akhan Yaylası'nda toplam 53 tane Malaklı köpeğim var. Malaklıdan başka köpek beslemiyorum. Tek ırk cinsten köpek besliyorum.”.

Hobi olarak başlayıp bir meslek, bir geçim kaynağı haline dönüştürdüğü işi konusunda ciddi bir aşama kaydettiğinin de altını çizen Bağçeci; “Türkiye'nin her yerinden talep var. Dış Ülkelerden de talepler var ama ben çok sıcak bakmıyorum. Türk ırklarını ülkemize kazandırmak daha değerli diye düşünüyorum. Fiyatlar yavruların büyüme aşamasında artar.  Yavru fiyatları 3500 TL Malaklı köpeklerinin en yüksek satıldığı fiyat ise 150 bin TL-250 bin TL arasında değişiyor” sözleri ile de yaptığı işten memnun olduğunu belirtiyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA