Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 13-12-2019 10:06

Hobisi, geçim kaynağı oldu

Hobi olarak başladığı Malaklı Yetiştiriciliği'ni bir çiftlik ile meslek haline getiren Bağçeci; “Eskiden hobiydi şimdi geçim kaynağı oldu” diyor.

Hobisi, geçim kaynağı oldu

Anadolu Aslanı olarak bilinen ve Aksaray Malaklısı olarak adlandırılan çoban köpeği, bacak ve ayak kalınlığı, büyük kafası, sarkık dudağıyla biliniyor.

Aksaray bölgesinde yöresel olarak sarkık olan dudağa “Malaklı” dendiği için bu köpekler “Aksaray Malaklısı” olarak adlandırılıyor. Çocukluğundan bu yana köpeklere ilgi duyan ve köpek besleyen Abbas Bağçeci hobi olarak başlayıp bir meslek haline dönüştürdüğü köpek yetiştiriciliği konusunda şunları söylüyor: “Eskiden hobi olarak besliyordum şimdi ise bu işi profesyonel olarak yapıyorum. Amacım Aksaray'ı güzel bir şekilde temsil etmek. Çiftliğim Yenikent Kasabası Akhan Yaylası'nda toplam 53 tane Malaklı köpeğim var. Malaklıdan başka köpek beslemiyorum. Tek ırk cinsten köpek besliyorum.”.

Hobi olarak başlayıp bir meslek, bir geçim kaynağı haline dönüştürdüğü işi konusunda ciddi bir aşama kaydettiğinin de altını çizen Bağçeci; “Türkiye'nin her yerinden talep var. Dış Ülkelerden de talepler var ama ben çok sıcak bakmıyorum. Türk ırklarını ülkemize kazandırmak daha değerli diye düşünüyorum. Fiyatlar yavruların büyüme aşamasında artar.  Yavru fiyatları 3500 TL Malaklı köpeklerinin en yüksek satıldığı fiyat ise 150 bin TL-250 bin TL arasında değişiyor” sözleri ile de yaptığı işten memnun olduğunu belirtiyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
Eugenio 2 hafta önce
The line's engaged https://ptr.pharmacy.ufl.edu/page/6/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com "It's just speculation," Downs said, "but I think what is going on is that people see the daily or per-meal calorie recommendations." She gave the example of a Big Mac, listed at 550 calories. "Which is actually not unreasonable. So then [customers] maybe feel OK to go ahead and get a slightly bigger main dish, but at the same time still get the same side dish and drink they would normally get. And then all of a sudden they're up over 1,100 calories for the meal. Each one item may seem OK, but it adds up," she noted.
Laverne 2 hafta önce
Other amount https://hsl.lib.unc.edu/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom Google has never consciously built such a culture. And now it seems that the company’s 20% time was not part of a freedom-of-initiative culture, but a perk. Google has a legendary collection of those, from free gourmet food to, nowadays, a death perk: As Chief People Officer Laszlo Bock explained to Forbes last year, an employee’s surviving spouse gets a 10-year pay package, with all stock vested immediately, while any children receive $1,000 monthly until 19 (or 23 if a student).
Cornelius 2 hafta önce
Just over two years https://www.rantapallo.fi/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com Investors will be looking ahead to third-quarter earnings results over the next several weeks. Companies issuing negative outlooks for the quarter outnumber positive ones by 5.2-to-1, the most negative since the 6.3-to-1 ratio in the second quarter, according to the latest data from Reuters.
Malik 2 hafta önce
I've got a part-time job http://pcit.ucdavis.edu/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com In an uncertain world in which the number of nuclear weapons remains high and some states are increasing their holdings, we should not take risks with our security by downgrading to a part-time deterrent.
Bryan 2 hafta önce
Will I be paid weekly or monthly? http://milkman.la/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com At 1040 GMT (0640 ET), Fiat shares were down 0.3 percent at 6.13 euros, extending losses on Friday after Fiat chief executive Sergio Marchionne said he was not getting any closer to striking a deal with VEBA.
kxddhdrc 1 ay önce
GNdGty lfsbhmwbdahz, [url=http://snpmbduhnqyx.com/]snpmbduhnqyx[/url], [link=http://mbsbefzkhliq.com/]mbsbefzkhliq[/link], http://jiuysyxhqmvq.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA