AKSARAY
Giriş Tarihi : 31-05-2021 13:46

Hükümlülere Kitap Desteğine Yoğun İlgi

Aksaray’da Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı tarafından Ceza infaz kurumu yerleşkelerinde kütüphane kurulmasına ilişkin iş birliği protokolü kapsamındaki kitap bağışı yoğun ilgi gördü. Başlatılan kitap bağışı kampanyasına Aksaray Adliyesi önünde stant kurularak gelen kitap bağışları kabul edildi.

Hükümlülere Kitap Desteğine Yoğun İlgi

Yapılan proje sayesinde hükümlülerin kitap okuma alışkanlığı kazanarak okuma oranının da arttırılmasını hedeflediklerini söyleyen Aksaray Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir “Cezaevi içerisinde bulunan hükümlülerin cezanın içeride sürü olarak çekilmesi bir yere kadar ceza denetimini sağlıyor. Bunun ötesinde bizim asıl mücadelemiz hükümlülerimizi topluma kazandırmak. Bir daha suç işlemeyecek eğitimleri vermek istiyoruz. Bununla ilgili son dönemlerde Adalet Bakanlığı’mızın çok ciddi çalışmaları oldu. Yapılan bu proje biraz daha önem arz ediyor. Çünkü kitap hayattır. Kitap, örftür, adettir yaşamdır, kendi yaşadığın toplumu anlamaktır. İyiyi, doğruyu ve güzeli yerinde görmektir. Çok sayıda eğer bağış sağlanırsa biz bununla büyük bir kütüphane kurmak istiyoruz. Ama sadece kütüphaneyi raflar yapıp bu raflarda çok sayıda kitap olsun, çok güzel kitaplar olsun diye yapmıyoruz. Amacımız ambiyansı ile hükümlülerimize bambaşka bir alan oluşturmak istiyoruz. Bu kampanyada Aksaraylıların ilgisi de bizleri son derece mutlu etti. Kampanya Aksaray Adliyesi önünde, Aksaray Valiliği önünde ve AVM’de zaman aralıkları ile sağlanacaktır. Vatandaşlarımızı da kitap bağışına davet ediyoruz.”dedi.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu da kitap okumanın önemine vurgu yaparak “Gerçekten güzel bir etkinlikteyiz. Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında güzel bir proje yapılmış. Biz de Aksaray Valiliği olarak hem kitap bağışı alıyoruz hem de cezaevinde bulunan hükümlüler bundan yararlansınlar diye etkinliğe destek veriyoruz. Yaşadığımız bütün olumsuzlukların altında okumamak yatıyor. Okumak geçmişi, geleceği ve anı görmek anlamında çok güzel bir etkinlik. Geçmiş yıllara baktığımızda kitap okuma alışkanlığı ile ilgili çok yol kat ettiğimizi görüyoruz. Bu tabi ki yeterli değil. Aksaray’ın tarihi vizyonunu, tarihten gelen dokusunu tekrar yerine getireceğine inanıyorum. Kampanyaya bütün Aksaraylı hemşerilerimizi davet ediyoruz. Evimizde okuduğumuz kitapları getirip buraya bağışlarsak, bizden sonraki insanlar da bu kitaplardan istifade ederler. İnşallah okuma kültürünü her yere yayarız ve bütün olumsuzluklardan kurtuluruz. Yeni nesil bizim sözlerimize değil ayak izlerimize bakıyor. Bizim davranışlarımızla gençlerimize örnek olmamız gerekiyor. Kitap okumak yönünü belirleyerek geleceğe emin adımlarla yürümek demektir. Projeye destek veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.(Haber Merkezi)

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA