Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 03-12-2019 11:11

İlaç hayati ama piyasada yok

Aksaray'da 2 çocuk annesi, Epilepsi Hastası Ayşe Gül kullandığı ilacı yaklaşık 2 haftadır eczanelerde bulamadığını belirterek, ciddi şekilde mağdur olduğunu söyledi.

İlaç hayati ama piyasada yok

Aksaray'ın Gülağaç ilçesinde yaşayan ve babasından kalan maaş ile geçinmeye çalışan Ayşe Gül epilepsi hastası olması nedeniyle tedavisinde kullandığı ilacı yaklaşık 2 haftadır eczanelerde bulamıyor. Kullandığı başka ilaçlar da olduğunu söyleyen Ayşe Gül, en önemli ilacın da bulamadığı bu ilaç olduğunu belirtiyor. Doktorunun mutlaka kullanması gerektiğini özellikle belirttiğini söyleyen Ayşe Gül, bu ilaç olmazsa ağır nöbetler geçirdiğini de söylüyor.

Söz konusu olan ilaç Aksaray Eczacılar odasından edinilen bilgiye göre Türkiye de olmadığı ve yurt dışından getirildiği bilgisi verildi. Ama mağdur Ayşe Gül'ün bu ilaca bir an önce ulaşması gerekiyor.

Aynı ilaç için sosyal platformlarda da imza kampanyası başlatıldı. 5 aydır bu ilaç ve muadilinin Türkiye stoklarında olamaması epilepsi hastaları ve ailelerinin mağdur olmasına sebep oluyor. Ayşe Gül gibi bir çok epilepsi hastası bu ilaç sayesinde (frisium) nöbet geçirme riskini ve benzeri olayları azaltabiliyordu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA