Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 05-12-2019 10:27

“Kadınlarımız; Türkiyemizin teminatıdır”

Ülkemizde kadınların seçme ve seçilme hakkına sahip olduğu 5Aralık Günü nedeni ile bir açıklama yapan Ak Parti Aksaray Milletvekili Av. İlknur İnceöz; kadınların Cumhuriyet öncesinde de Cumhuriyet sonrasında da her zaman etkin bir konumda olduklarını, Ak Parti İktidarı Döneminde ise hem parlamentoda güçlü bir şekilde temsil edildiklerini hem de önemli görevler üstlendiklerini belirtti.

“Kadınlarımız; Türkiyemizin teminatıdır”

Türkiye’de 5 Aralık Günü Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı tanınması nedeniyle kutlanan Kadınlar Günü’ndü bir açıklama yapan Ak Parti Aksaray Milletvekili Av. İlknur İnceöz şunları söyledi: “Ülkemiz kendi kadınlarına Dünya’daki birçok ülkeden daha önce seçme ve seçilme hakkını vererek medeniyet ve demokrasi köklerinin ne denli derin olduğunu göstermiştir.

Geçmişten günümüze, toplumsal hayatımızın her alanında ve devlet yönetiminde kadın her zaman önemli bir noktada yer almıştır. Kadınlar eski Türk devletlerinde ülke yönetiminde Hakan’a eşlik ederek Hanım hitabına mazhar olmuşlardır. Osmanlı Devletinde de devlet yönetiminde aktif olarak yer alan kadınlar genç padişahlara yol gösterici olmuştur. Tarih boyunca kadınlar, milletimizin zor anlarında cesaretle inisiyatif alarak toplumumuza ışık tutmuştur.  Bunun yakın tarihteki en güzel örneklerinden biri 15 Temmuz gecesi, kadınlarımızın erkeklerle birlikte omuz omuza vermiş olduğu vatan ve demokrasi mücadelesidir.

Tarihi tecrübe göstermiştir ki; kadınlar güçlendikçe Türk demokrasisi güçlenmekte, Türk demokrasisi güçlendikçe kadınlar yücelmektedir. Bu bilinçle AK Partinin kuruluşundan günümüze kadar, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, kadınlarımız her kademede önemli görev ve sorumluluklar üstlenmektedir. Kadınların Partimizdeki bu konumu, iktidarlarımızın başarısının en önemli kaynaklarından biridir.

Kadınların olmadığı bir siyasi ve sosyal hayatta ilerlemenin mümkün olamayacağı inancıyla, AK Parti Hükümetleri döneminde kadınlara yönelik birçok düzenleme yapılmıştır. Gelinen noktada kadınlarımız hem toplumsal hem siyasal hayatta daha güçlü bir konuma erişmişlerdir. Bu politikalar AK Partinin kadına verdiği önemin de açık bir göstergesidir. Bugün Gazi Meclisimizde AK Partili kadın milletvekili sayısı 53’tür ve Parlamentomuzdaki en yüksek sayıdır. Kadınların AK Parti içindeki bu güçlü konumu, güçlü Türkiye’nin de teminatıdır.

Milletimizin kurtuluşunda ve devletimizin kuruluşunda erkeklerle birlikte omuz omuza mücadele veren kadınlarımız, 1934 yılında seçme ve seçilme hakkını elde ederek siyasal hayatta eşit haklara kavuşmuş ve bu alanda Dünya milletlerine örnek olmuştur. Bu vesileyle 5 Aralık 1934 tarihinde kadınlara seçme ve seçilme hakkını getiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
Curtis 2 hafta önce
I work here http://nagasaon4d.biz/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com "The suspicion is that bank accounts are being created in Costa Rica to launder money in the United States and other countries, from companies belonging to the Venezuelan government", the statement said.
Kerry 2 hafta önce
Some First Class stamps https://safety.transportation.org/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com The filings showed that Chief Executive Thorsten Heins and Chief Financial Officer Brian Bidulka sold about 51.1 percent of their batches of newly vested shares on September 20, netting C$121,107.68 ($117,600) and C$40,386.79 ($39,200), respectively.
Jarvis 2 hafta önce
I work here https://rickferri.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom But since both companies will depend on resales of traded-indevices to help recoup their costs, Citi analyst Michael Rollinsworried that they may lose money if there is a lot moreavailability of second-hand phones.
Shane 2 hafta önce
What's the interest rate on this account? https://www.pixelatedplay.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom Judge Grewal said Samsung has been "unable to provide evidence on even the most basic questions" about this incident. Samsung did say it would provide Apple with a log of documents associated with the transmission of the Nokia-Apple data, but it does not have plans to interview Samsung personnel about what happened, which the judge said is "inefficient."
Lowell 2 hafta önce
I'd like to withdraw $100, please http://opzandvoort.nl/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com "The concern that high-end smartphones could see slowergrowth is a valid one. But Samsung has both the speed andfast-follower tendencies of Zara and a portfolio spanning high-and low-end products as well as components such as a brand likeSwatch," Lee at IBK said.
xoutsbvobzz 1 ay önce
x0E4mT yavabcrjbfuk, [url=http://qclrxdulacmp.com/]qclrxdulacmp[/url], [link=http://akhicaaieqtm.com/]akhicaaieqtm[/link], http://hjnfbszbauxv.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA