AKSARAY
Giriş Tarihi : 28-11-2019 10:07

Kargolarda işler tersine döndü

Bir hizmet sektörü olan kargoculukta, gönderilen mallar daha önce müşteriye teslim edilirken, özellikle son 1 haftadır Kara Cuma Alışverişi nedeni ile kargolardaki müşteri sayısının artması kargocuları ‘keyfe keder’ bir tutum içerisine soktu. Kargo ile gelen malları müşteriye teslim etmeleri gereken kargo şirketleri şimdi tam aksine davranarak müşteriden kargo şubelerine gelerek emanetlerini almalarını istiyor.

Kargolarda işler tersine döndü

Kargo Sektöründe Ayağımıza Gelin Dönemi Başladı

Son günlerde artan sanal alışverişlerde ulaşımı sağlayan kargo işletmeleri yaşanan yoğunluk karşısında yetersiz kaldı. Bir çok kişinin kargosu adresine ulaşmazken vatandaşlar telefonlara bile cevap verilmediğini iddia ediyorlar.

Ülkemiz genelinde her geçen gün daha fazla tercih edilmeye başlanılan sanal mağazalarda yıl sonu indirim kampanyaları ile birlikte yoğun günler yaşanıyor. Ürünlerin internet üzerinden alınmasından sonra başlanılan teslim süreci ise vatandaşlar tarafından tam anlamıyla hayal kırıklığına dönüştü. Aksaray genelinde faaliyet gösteren kargo işletmelerinin önemli bir kemsi yoğunluğa cevap veremedi. Bir çok kargo adreslere gönderilmesi gerekirken kargo merkezlerinde müşterilerin kendilerinin almaları için bekletiliyor. Bu mağazalardan alış veriş yapan vatandaşlar ise duruma tepki göstererek kargo çalışanlarının işerlini yapmadıklarını iddia ediyor. Gazetemize ulaşan bazı vatandaşlar; “Aksaray genelinde çalışan bazı kargo şirketleri tarafımıza gelen ürünleri adreslere ulaştırmıyor. Kargo şirketlerinin telefon numaraları da ya cevap vermiyor ya da “adrese gelindi kimse bulunamadı buradan almak zorundasınız” gibi beyanlarla müşterileri çağırıyorlar. Bu işi bir denetleyen yok son 3-4 hafta içerisinde gelen kargoların büyük bölümünde bu sorun yaşanmaya başladı” derken ulusal anlamada sanal ticaretin önde gelen firmalarından birisi de aynı konu üzerinden bir açıklama yaparak kargo işletmelerinin Türkiye genelinde işlerini tam anlamıyla yapmadıklarını belirterek müşterilerine bilgilendirmede bulunarak özür diledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA