AKSARAY
Giriş Tarihi : 19-12-2019 09:55

'Kimlik kartı' uyarısı

Türkiye'de önceki yıllarda geçilen elektronik kimliklerde ve sürücü belgelerinde son değişim tarihinin 2019 yılı sonu olduğu iddiaları, vatandaşları tedirgin edince yetkililer açıklama yaptı.

'Kimlik kartı' uyarısı

İddiaların asılsız olduğunu vurgulayan yetkililer vatandaşların bu haberlere itibar etmemesi gerektiğine yönelik uyarılarda bulundu. T.C. kimlik kartı ve sürücü belgesi çıkarma konusunda ücretlerin artacağı iddialarının da gerçeği yansıtmadığını belirten yetkililer sürücü belgeleri alınırken sağlık raporunun İl Nüfus Müdürlüğünden alınacağı iddialarının da asılsız olduğunu ifade etti.

Haberler asılsız

Öte yandan ilgili kamu kuruluşundan edinilen bilgilere göre kimlik kartı değişiminin 2023'e kadar devam edeceği öğrenildi. Yeni kimlik kartı değişim fiyatının 15 TL olduğu ve bundan sonrada 15 TL olarak devam edeceği herhangi bir fiyat artışının söz konusu olmadığı tespit edildi. Ayrıca sürücü belgelerinde yapılacak olan değişimin 2020 yılı Aralık ayı son gününe kadar devam ettiği ilgili kamu kuruluşu tarafından ifade edildi. Sürücü belgesi alınırken yeni dönemde sağlık raporunun nüfus müdürlüğü tarafından verileceği yönündeki haberlerinde asılsız olduğu vurgulandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA