AKSARAY
Giriş Tarihi : 15-05-2017 12:54   Güncelleme : 15-05-2017 12:54

‘Koku Kabusu’na az kaldı

Aksaray’ın havaların ısınmaya başlaması ile birlikte üzerine çöken ‘Koku Kabusu’nun yeniden başlaması için sayılı günler kaldı. Durumdan rahatsız olan vatandaşlar sorunun bir an önce çözümü için çare bulunmasını istiyorlar.

‘Koku Kabusu’na az kaldı

Yıllardır; yaz aylarının başlaması ile birlikte Aksaray’ın önemli bir bölümünün sürekli büyük çoğunluğunun ise sık sık yaşadıkları rahatsızlığın tekrar başlaması için sayılı günler kaldı.

 Özellikle, eskilerin Azak Deresi olarak bildiği Karasu Köprüsü olarak adlandırılan mevkiide bulunan dere yatağının baş sorumlusu olduğu koku, sadece o bölgede bulunanları ve bölgeye yakın yerleşim yerlerini tehdit etmekle kalmıyor. Koku havaların ısınması ile birlikte Sanaayi başta olmak üzere Büyük Bölcek Mahallesi’nin oratalarına kadar etki ediyor.

Aksaray’ı sağlıkta dahil olmak üzere tehdit eden kokunun başlıca kaynaklarının, derenin altında bulunan metan gazı ve dereye akan başka kaynaklardan kaynaklandığı iddia edilirken, derenin kokusundan muzdarip olan vatandaşlar başta Valilik, Halk Sağlığı ve belediyeden bu soruna bir çare bulunması için çaba gösterilmesini istiyorlar.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA