AKSARAY
Giriş Tarihi : 11-11-2019 10:35

Kuruyemiş Fiyatları Uçuşta

Kuruyemiş insanların severek tükettiği ürünlerdir. Kuruyemişler insan sağlığına yararlı ürünlerdir. Vatandaşlar ve esnaf ürünlerin pahalı olmasından dolayı memnun değil. Aksaray kuruyemişçi esnaflarından Mehmet İşeri; “ Durumu iyi olan vatandaşlar ürünlerden alıyorlar fakat orta bütçeli vatandaşlar tezgâhlarımıza pek çok yanaşmıyor” ifadelerini kullandı. Yararlı ürünleri pahalı olduğu için tüketemiyoruz alamıyoruz diyen vatandaş bu durumdan şikayetçi.

Kuruyemiş Fiyatları Uçuşta

Kuruyemişin bilinmeyen faydaları

Bu gün pek çoğumuzun severek tükettiği, elinin altından eksik etmediği kuruyemişler üzerinde duracak, faydalarını öğreneceğiz. Bu sayede çeşitli kuruyemişler hakkında yazılıp çizilen “zararlıdır kilo aldırır” vs. türünden yanlışları da zihinlerden temizlemiş olacağız. Zira yanlış yönlendirmeler neticesinde birçok insan esasen kendisi için çok faydalı olacak ve her gün belirli oranlarda tüketince yararlarını göreceği kuruyemiş nimetinden uzak kalmaktadır.

Fındık: kuvvet vericidir. Ayrıca yüksek kolesterolün düşürülmesinde çok etkindir. Badem: Omega 3 yönünden çok zengin olan ve faydaları bilinenden çok fazla olan badem zihni yorgunluğu giderir. Antep fıstığı: içerisinde kolesterol bulundurmayan Antep fıstığı kolesterol seviyesinin düşürülmesinde oldukça etkindir. Yer fıstığı: baklagiller familyasındandır bedeni ve zihni gücü yüksek oranda artırır. Beyaz leblebi: mide suyunu çeker. Kilo vermek için kullanılabilecek harika bir kuruyemiştir. Sarı leblebi: vücudu kuvvetlendirici özelliğe sahiptir. Ay çekirdeği Bilinenin aksine ay çekirdeği bir çok faydayı içinde barındırır. Günlük 50 – 100 gram ay çekirdeği bir insanın E vitamini ihtiyacının hemen hemen hepsini karşılar. Ceviz: Alzheimer ve egzama hastalığına iyi gelir.

Ürünlerin fiyatları

Ceviz 80 lira, fındık 90 lira, badem 90 lira, incir 50 lira, mısır 20 lira, üzüm 25-45 lira, kaju 100 lira, Antep fıstığı 80-100 lira dan satışa sunuluyor. HaberFoto: Y.Emre KARASAN-Meryem SELÇUKER

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA