Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 08-11-2019 10:14   Güncelleme : 08-11-2019 14:37

Kütüphanemiz Gelişiyor ama Büyüyemiyor

Şehrin tam merkezinde bulunan il halk kütüphanesi her yıl daha fazla okuyucuya kavuşuyor. Öğrenci sayısının giderek artmasıyla doğru oranda büyüyen bu okuyucu kitlesine daha iyi hizmet sunabilmek için ellerinden geleni yapan Aksaray İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü binanın yetersiz kalmasıyla çalışmalarını sürdüremiyor.

Kütüphanemiz Gelişiyor ama Büyüyemiyor

Her yıl üye sayısı ve kullanıcısı artan il halk kütüphanesi içerisindeki zengin içeriklerle okuyucularına hizmet vermekte. Ansiklopedi, roman, çocuk kitapları, felsefe, din, din bilim ve güzel sanatlar gibi bir çok alanda içerikler bulunmaktadır. Kitap sayısı 40.553'e ulaşan halk kütüphanesi, her yıl bünyesine yeni eserler eklemeye devam ediyor.2018 yılında 18.370 olan üye sayısı 2019'un ilk yarısında 20.490'a ulaşmış durumda.

Giderek büyüyen ve gelişen halk kütüphanesi içerisinde bulunduğu binanın yetersiz gelmesiyle bazı sıkıntılar yaşamakta.Gerekli bütçenin ayarlanamaması yüzünden kendi kabuğuna sıkışan halk kütüphanesi okuyucularına daha iyi hizmetler sunmak konusunda zorluklar yaşıyor.Aksaray İl Halk Kütüphanesi Müdürü Çağatay Van'la yaptığımız görüşmede; okuyucuya daha iyi hizmet verebilmek için tüm kütüphane personelinin özverili bir çalışma ortaya koyduğunu dile getirdi. Kütüphaneye olan ilginin arttırılması için çeşitli etkinliklerin yapıldığını; yaz boyunca randevu ve aile talepleri noktasında ebeveyn ve çocukların katılımıyla, çocuk bölümünü düzenlenledikleri etkinliklerin yapıldığını, Türkiye genelinde il halk kütüphaneleri arasında pek bir örneği olmayan, kütüphane haftasında kitabı, okuyucuyu ve yazarı bir araya getirdikleri etkinliklerin düzenlendiğini belirten Çağatay Van, bu gibi etkinliklerde ve eserlerin çoğaltılması, daha fazla okuyucuya hizmet verilmesi anlamında binanın yetersiz kaldığını ve kütüphane terimine uymadığını belirtti. Aksaray Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün bazı projeler yüzünden kütüphane için yeterli bütçe ayıramadığının da bilgisini verdi.

Aksaray İl Halk Kütüphanesi Müdürü Çağatay Van " Okuyucu sorumluluğu dediğimiz şeyin hala yerleştirilebilme noktasında belirli sıkıntılarını yaşıyoruz." dedi. Kütüphaneden 15 günlüğüne alınan kitapların bazı üyeler tarafından vaktinde geri getirilmediğini, bunun sonucunda diğer okuyucuların mağduriyet yaşadığını ve ücretsiz bir hizmet sunulurken, üyeye ulaşma ve kitabı geri isteme işlemleri esnasında bazı harcamalar yapılarak gereksiz yere kamunun zarara uğratıldığını belirtti.

Ayrıca Çağatay Van; "Halk kütüphanesinde yürüttüğümüz hizmetler, eğitsel ve kültürel etkinlikler dahil olmak üzere tamamen ücretsizdir" diyerek ödünç kitap almak isteyenlerin ücretsiz bir şekilde kütüphaneye üye olup ödünç kitap alabileceklerini söyledi. HaberFoto: İbrahim CENGİZ

NELER SÖYLENDİ?
@
bkioxj 3 gün önce
FOKdJm mvqaqnmuylke, [url=http://vxqmwyojvfif.com/]vxqmwyojvfif[/url], [link=http://vtsfkvlldrkj.com/]vtsfkvlldrkj[/link], http://pomdlsgkwitp.com/
jzfstcb 3 hafta önce
vJpZLD xwfjkiopcecc, [url=http://oywfgjgqczpf.com/]oywfgjgqczpf[/url], [link=http://sfwpnlnfgmny.com/]sfwpnlnfgmny[/link], http://zvmrivgozzjt.com/
Werner 1 ay önce
What sort of work do you do? http://abfly.org.uk/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom "We have ensured that medical staff escalate cases to a consultant when required, we have continued to ensure staff have the correct nationally accredited trauma training, and that equipment is checked thoroughly after each use."
Ivory 1 ay önce
This is your employment contract http://www.muslimahmediawatch.org/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom Nova had posted a 1.89 ERA over his previous seven starts, going at least seven innings and allowing no more than three earned runs in any of them. The Blue Jays ensured that streak would not be extended to eight, however, reaching Nova for four runs in the second inning, including a two-run double by Rajai Davis for a quick 4-0 lead.
Mauro 1 ay önce
Have you read any good books lately? https://kfumkristinehamn.se/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com “I asked him where Anjelica was, and he said he didn’t know where she was. He said his sister had told him she had died,” Castillo told Univision New York. “I asked where her grave was. He said he didn’t know.”
Antwan 1 ay önce
How much does the job pay? https://northchurchindy.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com Celebs not on the show were in attendance. Ewan McGregor was spotted in the VIP section and tweeted his condolences as a fan of the show with, “Breaking Bad. Ends Tonight. #gotthebluesalready.”
Quincy 1 ay önce
I sing in a choir https://falconsafety.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom The MSN site has been stagnating for the past year, with itsU.S. monthly unique visitors stuck at about 116 million, whilethe more popular Yahoo Inc and AOL Inc portalsare growing faster, according to figures from industry researchfirm Comscore.
wayfvfrqv 2 ay önce
QQDP0N pumhhnoftorz, [url=http://eldeykzkrlby.com/]eldeykzkrlby[/url], [link=http://opqjrbxcfubc.com/]opqjrbxcfubc[/link], http://mzovqadpwiov.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA