Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 01-10-2019 20:07   Güncelleme : 01-10-2019 20:25

Letonyalı öğrenciler Hasandağı zirvesinde

Erasmus Projesi kapamında Aksaray’a gelen Letonya’lı öğretmen ve örenciler, ihtişamına hayran kaldıkları Hasandağı’na zirve yürüyüşü gerçekleştirdiler.

Letonyalı öğrenciler Hasandağı zirvesinde

Aksaray’da Atatürk Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ve Dış İşleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nca kabul edilen ‘Yaparak Yaşayarak Öğrenme’ isimli Erasmus+ Okul Ortaklıkları Projesi, Letonya, Litvanya ve İtalya’dan gelen öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla Atatürk Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Proje kapsamında bölgeyi gezen grup, 3268 metre yüksekliğindeki Hasandağı’na hayran kalırken, Letonya’dan gelen öğretmen ve öğrenciler Hasandağı’na çıkmaya karar verdiler.

Hasandağı’nda otel bölgesinden zirve yürüyüşüne başlayan Letonya’lı öğretmen ve öğrencilerden oluşan 9 kişilik grup, 6 saatlik zirve yürüyüşünü 4 buçuk saatte tamamlamayı başardı.

Hasandağı’nın ihtişamıyla büyüleyici bir dağ olduğunu belirten Letonyalılar, kendi ülkelerinde olmayan böyle bir dağa çıkmaktan ve dağcılık sporunu yapmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA