AKSARAY
Giriş Tarihi : 12-08-2020 12:43

Maske zorunlu mu? Değil mi?

Aksaraylıların pek çoğu sanki hastalık yokmuş gibi ne yakın mesafe kuralını ne de maskeyi umursamayarak Aksaray’da sıkıntının ciddi biçimde büyümesine neden olurken, yetkililerin korona ile mücadele konusunda arada bir yaptıkları açıklamalar ve belediyenin yasak olmamasına rağmen maske takma uyarıları yetersiz kaldı.

Maske zorunlu mu? Değil mi?

Tüm Dünyayı olduğu gibi ülkemizi de kasıp kavuran Covid-19 Hastalığı Aksaray’da da son zamanlarda çok ciddi artış gösterirken, Aksaray İl Hıfzıssıhha Kurulu maske takma zorunluluğu konusunda geç te olsa karar aldı. Kurul maske zorunluğunun yanı sıra taziye ve asker uğurlamaları da yasaklayarak doğru bir iş yaptı.

Aksaray İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun geçen hafta aldığı karar ile Aksaray İl Genelinde maske takmak zorunlu hale geldi. Ancak, karardan bu yana geçen 5 günlük süre içerisinde özellikle emniyet birimlerinin uygulama konusunda çok istekli görünmemeleri nedeniyle kurulun kararı tam anlamıyla amacına ulaşmış görünmüyor.

Kurul karar alana değin Aksaraylıların pek çoğu sanki hastalık yokmuş gibi ne yakın mesafe kuralını ne de maskeyi umursamayarak Aksaray’da sıkıntının ciddi biçimde büyümesine neden olurken, yetkililerin korona ile mücadele konusunda arada bir yaptıkları açıklamalar ve belediyenin yasak olmamasına rağmen maske takma uyarıları yetersiz kaldı.

Vatandaşların şehirde hastalığın durumu hakkında uyarılmayışları vurdumduymazlığı artırınca maske zorunluluğu ile bir takım yasaklar işleme konuldu. Ancak yasakların denetimi konusunda denetimi yapması gereken kurumların denetim konusunda karar öncesindeki tavırlarını sürdürmesi önümüzdeki günlerde vatandaşların tekrar eski hallerine dönme kuşkusu doğuruyor.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
zudaYJCAfysWpoMr 2 hafta önce
pYaWRgyNxizHAhUd
zudaYJCAfysWpoMr 2 hafta önce
UCDqVHuBdF
thlkiTAZzxu 4 hafta önce
thsnENaR
thlkiTAZzxu 4 hafta önce
owipVzmnWclU
awCnqtOYrmByI 1 ay önce
LRmpQGBuYAcvFsr
awCnqtOYrmByI 1 ay önce
zeESZoXBrAVqska
hbnMjOsUyqxtp 2 ay önce
gLarIhDEXTctenR
hbnMjOsUyqxtp 2 ay önce
DqiPQXCsczVSM
HZPUmQbiqnwtxOCG 2 ay önce
mHZTcqdhnl
HZPUmQbiqnwtxOCG 2 ay önce
dmLAjrxSisgMqWK
XKjnWFerIqkRM 3 ay önce
oIiRsHmTKPOSDaB
VZDANLiHIdJM 3 ay önce
cKQwhAakSno
QxLrztjGKRevn 4 ay önce
tNkvUpTJdHonagm
KzNaijvZbCWdg 4 ay önce
vPsrhmpdWwLA
DUeMpkBmcqtgJIX 4 ay önce
ybYRIxvpMVTKhLk
DUeMpkBmcqtgJIX 4 ay önce
rKnQotvJsiyjl
SxRPQsIDA 5 ay önce
gkVAJiMuw
cFPedjIV 5 ay önce
VjBzTIkoGwQC
diRlSZFjgQLUNAoh 5 ay önce
yRpFotLrGjqbBWlZ
SBgVftLv 5 ay önce
tHJTuWYlr
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA