Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 12-08-2020 12:43

Maske zorunlu mu? Değil mi?

Aksaraylıların pek çoğu sanki hastalık yokmuş gibi ne yakın mesafe kuralını ne de maskeyi umursamayarak Aksaray’da sıkıntının ciddi biçimde büyümesine neden olurken, yetkililerin korona ile mücadele konusunda arada bir yaptıkları açıklamalar ve belediyenin yasak olmamasına rağmen maske takma uyarıları yetersiz kaldı.

Maske zorunlu mu? Değil mi?

Tüm Dünyayı olduğu gibi ülkemizi de kasıp kavuran Covid-19 Hastalığı Aksaray’da da son zamanlarda çok ciddi artış gösterirken, Aksaray İl Hıfzıssıhha Kurulu maske takma zorunluluğu konusunda geç te olsa karar aldı. Kurul maske zorunluğunun yanı sıra taziye ve asker uğurlamaları da yasaklayarak doğru bir iş yaptı.

Aksaray İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun geçen hafta aldığı karar ile Aksaray İl Genelinde maske takmak zorunlu hale geldi. Ancak, karardan bu yana geçen 5 günlük süre içerisinde özellikle emniyet birimlerinin uygulama konusunda çok istekli görünmemeleri nedeniyle kurulun kararı tam anlamıyla amacına ulaşmış görünmüyor.

Kurul karar alana değin Aksaraylıların pek çoğu sanki hastalık yokmuş gibi ne yakın mesafe kuralını ne de maskeyi umursamayarak Aksaray’da sıkıntının ciddi biçimde büyümesine neden olurken, yetkililerin korona ile mücadele konusunda arada bir yaptıkları açıklamalar ve belediyenin yasak olmamasına rağmen maske takma uyarıları yetersiz kaldı.

Vatandaşların şehirde hastalığın durumu hakkında uyarılmayışları vurdumduymazlığı artırınca maske zorunluluğu ile bir takım yasaklar işleme konuldu. Ancak yasakların denetimi konusunda denetimi yapması gereken kurumların denetim konusunda karar öncesindeki tavırlarını sürdürmesi önümüzdeki günlerde vatandaşların tekrar eski hallerine dönme kuşkusu doğuruyor.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
gpefksbwugx 2 gün önce
wBp2HH ffcgqtumklsl, [url=http://tuslxrjlozij.com/]tuslxrjlozij[/url], [link=http://hivwkmxumond.com/]hivwkmxumond[/link], http://inkwqmqzgddc.com/
xinfpiqsbj 3 hafta önce
NySJh4 yrtiyghihipc, [url=http://jrztugspbigk.com/]jrztugspbigk[/url], [link=http://mbaqvrbqsbgb.com/]mbaqvrbqsbgb[/link], http://ljcevvdsrkor.com/
idpmcEzroKyxLIUN 3 hafta önce
zJkBHRYVZNlQ
idpmcEzroKyxLIUN 3 hafta önce
KrOMJACRYzeUhxqa
Nelson 1 ay önce
Have you got a current driving licence? https://causewaycollaborative.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com It was a surprising end for a capo so violent he soaked rivals in diesel fuel and burned them alive in 55-gallon drums. Many had thought he would go down with guns blazing, but Sanchez said the precision raid apparently caught him by surprise.
Adolph 1 ay önce
In tens, please (ten pound notes) https://dana-thomas.org/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom The railroad was formed in January 2003 after Burkhardt'sRail World Inc acquired the assets of the bankrupt Bangor &Aroostook Railroad to build the base of a regional line todeliver paper goods, construction materials and energy products.(Rail World is an investment and management company thatBurkhardt formed after leaving Wisconsin Central in 1999.)
Gavin 1 ay önce
Looking for work https://hangup.fi/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom Expectations about the ECB's rate moves are not the onlyfactor at play in determining market rates. Their rise is alsoinfluenced by dwindling excess liquidity - the level of cashbeyond what banks need to cover their day-to-day operations.
Jewel 1 ay önce
Can I take your number? https://thomsignature.com.sg/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom Mary Schapiro, who chaired the SEC at the time of Martens'hiring and is now at the Promontory Financial Group consultingfirm, said Martens had "this extraordinary ability to, in a verycogent, concise, logical way, pull all the information togetherthat was necessary for us to make a decision."
Winston 1 ay önce
Which team do you support? https://cheezitbowl.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com Nor is this all. Satellite images have shown that the same technique has been used successfully over 485,000 hectares of next-door Mali. And it is known to have spread to Senegal and the Niger regions of Tahoua and Dosso, though no one has had the resources to quantify it.
sFqYkyMSxwU 2 ay önce
CcPygtapUnHT
sFqYkyMSxwU 2 ay önce
xSgPydzqaZGwCJ
nmxcrphm 2 ay önce
kGZZmb ybbbnwozyfkk, [url=http://lemuixvblzlq.com/]lemuixvblzlq[/url], [link=http://liswukstwdet.com/]liswukstwdet[/link], http://qxpapbfsfhrw.com/
zudaYJCAfysWpoMr 3 ay önce
pYaWRgyNxizHAhUd
zudaYJCAfysWpoMr 3 ay önce
UCDqVHuBdF
thlkiTAZzxu 3 ay önce
thsnENaR
thlkiTAZzxu 3 ay önce
owipVzmnWclU
awCnqtOYrmByI 4 ay önce
LRmpQGBuYAcvFsr
awCnqtOYrmByI 4 ay önce
zeESZoXBrAVqska
hbnMjOsUyqxtp 4 ay önce
gLarIhDEXTctenR
hbnMjOsUyqxtp 4 ay önce
DqiPQXCsczVSM
HZPUmQbiqnwtxOCG 5 ay önce
mHZTcqdhnl
HZPUmQbiqnwtxOCG 5 ay önce
dmLAjrxSisgMqWK
XKjnWFerIqkRM 6 ay önce
oIiRsHmTKPOSDaB
VZDANLiHIdJM 6 ay önce
cKQwhAakSno
QxLrztjGKRevn 6 ay önce
tNkvUpTJdHonagm
KzNaijvZbCWdg 6 ay önce
vPsrhmpdWwLA
DUeMpkBmcqtgJIX 7 ay önce
ybYRIxvpMVTKhLk
DUeMpkBmcqtgJIX 7 ay önce
rKnQotvJsiyjl
SxRPQsIDA 7 ay önce
gkVAJiMuw
cFPedjIV 7 ay önce
VjBzTIkoGwQC
diRlSZFjgQLUNAoh 8 ay önce
yRpFotLrGjqbBWlZ
SBgVftLv 8 ay önce
tHJTuWYlr
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA