Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 11-11-2019 10:37

Merkür, bugün Güneşimizi kapatacak

Güneş sisteminin en küçük ve Güneş’e en yakın gezegeni Merkür, 11 Kasım pazartesi günü Güneş ile Dünya’nın arasından geçecek.

 Merkür, bugün Güneşimizi kapatacak

Merkür her 100 yılda ortalama 13 kez Dünya ve Güneş’in arasından geçiyor. Bir önceki tutulma 9 Mayıs 2016’ da gerçekleşmişti. 11 Kasım pazartesi günü Merkür gezegeni tekrar Güneş' in önünden geçmeye hazırlanıyor bu geçiş esnasında Dünyamız Merkür gezegenine 101 milyon kilometre uzaklıkta olacak.

Antalya'da TUBİTAK Ulusal Gözlem Evi tarafından hem vatandasın bu olayı gözlemlemesi hem de katılımcılara bilgi vermek adına bir etkinlik düzenleyecek. Ayrıca gerçekleşecek olan bu gök olayı Youtube üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

Merkür ve Venüs gibi iç gezegenler, Ay gibi Güneş ışığının tamamını perdeleyemeyecekleri için tam bir tutulma gibi olmayacaktır. Tutulma çıplak gözle görülemeyeceği için uzmanlar göz sağlığımıza dikkat etmek adına mutlaka özel üretilmiş güneş filtreli teleskopların kullanılmasını öneriyor. Filtresiz dürbün ve ya teleskopların göz retinasına oldukça büyük hasar verebileceğini belirtti.

Sanayi ve Teknoloji bakanı Mustafa Varank; “Gözlerimiz pazartesi günü Merkür’de olacak! En hızlı gezegen Merkür, Güneş ve Dünya’nın arasından geçecek. Uzay meraklıları bu ilginç gökyüzü olayını Akdeniz Üniversitesi yerleşkesinden takip edebilir. Bir sonraki geçiş 13 Kasım 2032’de..” Seklinde sosyal medyadan açıklamada bulundu. HaberFoto: Aslıhan DEMİRER

NELER SÖYLENDİ?
@
fnxxzvzqt 3 gün önce
9ZtGIE ysrkyvsczuxk, [url=http://lcnltcdfkyvi.com/]lcnltcdfkyvi[/url], [link=http://ayhsdfqkhjwv.com/]ayhsdfqkhjwv[/link], http://hghiblgpoulz.com/
jceirsaxkic 3 hafta önce
xoPYJh lsowiwnquqbt, [url=http://aztsxvunnfbh.com/]aztsxvunnfbh[/url], [link=http://pqzeeoefaxmc.com/]pqzeeoefaxmc[/link], http://fekkiuwdxaqx.com/
Matthew 1 ay önce
What sort of music do you listen to? https://byaranka.nl/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom "Miami actively marketed bonds to the investing public,while hiding the true reason for interfund transfers to boostthe image of its primary operating fund," said George Canellos,co-director of the SEC's Division of Enforcement.
Hector 1 ay önce
Can I call you back? https://ivrim.co.il/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com The seven were among 15 Russian sailors charged withillegally bringing weapons into Nigeria last year, afterNigerian authorities intercepted a ship on Oct. 23 and found onboard several guns and thousands of rounds of ammunition.
Brandon 1 ay önce
Special Delivery https://www.lovevalencia.com/en/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com Lawmakers must pass legislation to continue funding forgovernment operations by the end of the month or force agovernment shutdown. Failure to raise the nation's debt limitafter a date expected in mid-October would trigger a debtdefault.
Luke 1 ay önce
I came here to study https://revistabforest.com.br/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com The Nets have arrived in Brooklyn. Celebrate the arrival of the Brooklyn Nets to the Barclay Center by owning a pic of your favorite Net. Or own a piece of Nets history with a photo of a Nets legend. Find a photo today.
Alfonso 1 ay önce
Another service? https://www.ukri.org/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com George Stephanopoulos is anchor of ABC's "Good Morning America" and "This Week." He is also the network's chief political correspondent, reporting on political and policy stories for all ABC News broadcasts and platforms.
hdrznacv 2 ay önce
TBLGhP pgalphtmqyuj, [url=http://aiyuavknytof.com/]aiyuavknytof[/url], [link=http://ulmcknogpvgj.com/]ulmcknogpvgj[/link], http://qaysfooanohp.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA