AKSARAY
Giriş Tarihi : 25-10-2018 11:50   Güncelleme : 25-10-2018 11:50

MHP Aksaray’da da köprüleri attı

Yerel Seçimde Ak Parti-MHP İttifakı olacak mı, olmayacak mı sorusu önceki gün itibariyle önce Bahçeli’nin, ardından İl Başkanı Çölkesen’in açıklaması ile netlik kazanırken, önümüzdeki seçimde MHP nin adayının kim olacağı sorusu çok daha büyük önem kazandı.

MHP Aksaray’da da köprüleri attı

30 Mart Yerel Seçimleri için önceki güne kadar Ak Parti ile MHP arasında bir türlü ittifak olacağı beklentileri MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklamaları ile son buldu.

Genel Başkan Bahçeli 30 Mart Yerel Seçimleri’nde kesinlikle ittifak yapmayacaklarını açıklarken, Aksaray’da da Ak Parti’ye karşı en güçlü rakip partilerin başında gösterilen MHP İl Başkanı Mustafa Çölgeçen’de bir açıklama yaparak ittifak konusunun artık tartışma noktasından çıktığını ve MHP nin Aksaray Belediye Başkanlığını almak için var gücü ile çaba göstereceğini söyledi.

Önce Bahçeli, ardından Çölgeçen’in açıklamalarının ardından gözler MHP ye çevrilirken, MHP nin 30 Mart Yerel Seçimleri için göstereceği aday ismi de büyük önem taşımaya başladı. İYİ Parti’nin ayrılması ile Aksaray’da da ciddi kan kaybına uğramasına karşın 24 Haziran Seçimlerinde 1 Milletvekili çıkarma başarısı gösteren MHP de gösterilecek aday ismi 30 Mart Yerel Seçimlerinin şekillenmesinde büyük önem taşıyacak.

MHP İl Başkanı Mustafa Çölkesen, ittifakın sona ermesi ile ilgili yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “‘’MHP 24 Haziran seçimlerinde hiçbir beklentisi olmadan sadece ülkemizin ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda Cumhur İttifakına destek vermiştir. Bu ittifak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hedefine ulaşmıştır.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimde Liderimiz Sayın Dr.Devlet Bahçeli beyin dediği gibi ‘Cumhur ittifakı duruyor, yerelde ittifak yok. Her seçim bölgesinde kendi adayımızı açıklayacağız.’.

Yerel seçimde Büyük Türk Milleti'nin karşısına en güçlü adaylarla iddialı bir şekilde çıkaracağız. Biz MHP Aksaray teşkilatları olarak yerel seçimlere ittifak olmayacakmış gibi sahada zaten çalışıyorduk. Şimdi bu çalışmalarımızı daha da hızlı yürüteceğiz. Aksaray Belediyesi dahil 21 belediyenin tamamına talibiz. Yerel seçimlerde Aksaray'ın en iddialı partisi biziz. Milletimizin karşısına en iyi adaylarla çıkacağız. İnşallah yerel seçimlerin galibi MHP olacaktır.".

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA