AKSARAY
Giriş Tarihi : 20-11-2019 10:26

Öğrenciler ağaçlarıyla büyüyecekler

Aksaray Anaokulu öğrencileri ağaç diktiler.

Öğrenciler ağaçlarıyla büyüyecekler

Aksaray Üniversitesi kampüsü içerisinde bulunan Aksaray Anaokulu öğrencileri, geçtiğimiz günlerde anaokulu bahçesi ve etrafını ağaçlarla donattı. Ağaç dikme etkinliğine rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, Gnl. Sek. B. Ali Yavaş, Daire Bşk. Serpil D. Gümüşsoy’da katıldı.

Etkinlikte her bir öğrenci kendi adına bir ağaç dikti. Misafirlerin, öğretmenlerin ve anaokulu müdürü Esra Aslan’ında kendi adına ağaç diktiği programda dikilen ağaç fidanlarının üzerine ağaçları dikenlerin isimlerinin yazılı olduğu etiketler takıldı.

Ağaçları diken öğrenciler aynı zamanda diktikleri ağaçların bundan sonraki bakımını da üstlenecekler. Henüz üç yaşında öğrencilerin de kendi ağaçlarını diktiği etkinlik doğayı seven, koruyan sorumluluk sahibi bir nesil yetişmesi açısından heyecan ve mutluluk verici. Bu minik eller toprağa ağaç yüreklerine doğa sevgisi ektiler.

Minik yüreklerde çarpan ağaç sevgisi Ulu Önder Atatürk’ün şu sözlerini hatırlattı: “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbâl ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.” HaberFoto: Ömer SEVGİ

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA