AKSARAY
Giriş Tarihi : 21-11-2019 10:26

Öğrenemiyorsa onu farkedin disleksi olabilir

Disleksi (Öğrenme Güçlüğü) Farkındalık Haftası nedeniyle Aksaray Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından konferans düzenlendi.

Öğrenemiyorsa onu farkedin disleksi olabilir

Aksaray Valiliği,  Aksaray Belediyesi, Aksaray Üniversitesi ve İl Sağlık Müdürlüğü'nün katkılarıyla Aksaray Kültür Merkezinde düzenlenen programa Vali Ali Mantı, Belediye Başkan Vekili Osman Koçak, Tıp Fakültesi Dekanı Namık Özkan'nın kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve davetliler katıldı.

Aksaray Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen konferans saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla Tıp Fakültesi Dekanı Namık Özkan'nın açılış konuşmasıyla başladı. Tıp Fakültesi Dekanı Özkan konuşmasında; Tıp Fakültelerinin sadece hastalara bakmadığını öğrenci yetiştirmediğini belirterek vatandaşları bilinçlendirme noktasında önemli çalışmalar yaptığını Disleksi ( Öğrenme Güçlüğü) farkındalık programında bunlardan birini olduğu söyledi. Kendi sininde özel eğitim gören çocuğunun bulunduğunu belirten Özkan bu noktada ailelere ve öğretmenlere çok büyük görev düştüğünü ifade etti.

“Toplum olarak sorumluluğumuz var”

Vali Ali Mantı ise; “Gelecek nesillere sağlıklı ve temiz bir ortam bırakmak toplum olarak sorumluluğumuz var. Çevremize güzel ve hoş işleri yaymamız lazım" dedi. Konuşmaların ardından konferans programı alanlarında uzman doktorlar ve psikolog tarafından öğrenme güçlüğü ile ilgili teşhis, tedavi konularında sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA