Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 23-11-2019 10:50

Öğretmensiz bir toplum cansız, ölü bir toplumdur

MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda; Öğretmensiz bir toplumun toplum ruhen, fikren, ahlaken ve vicdanen fakir, dolayısıyla ölü ve cansız bir topluma dönüşeceğini belirterek şunları söyledi:

Öğretmensiz bir toplum cansız, ölü bir toplumdur

“Öğretmen; öğrenenle öğretileni buluşturan, öğrenenle öğretilmesi gerekeni kavuşturan bir akıl, görgü ve sorumluluk sahibi kişidir. Öğretmensiz bir toplum ruhen, fikren, ahlaken ve vicdanen fakir düşecek, geride kalacak, bu yüzden canlılık emarelerini kaybedecektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün şu veciz sözü sanıyorum tüm hakikati gözler önüne sermektedir: Aziz Atatürk diyor ki; ‘Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Sahte kurtarıcıların hâkim olduğu, dogmaların sözünün geçtiği, ilmin ve irfanın dışlandığı bir millet hayatından istikrar beklemek, denge ve düzen ummak boşuna bir heves, boş bir gayrettir.

Öğretmenler Günü'nü kutladığımız bugünde irfan pınarlarımız olan öğretmenlerimizi minnettarlıkla hatırlıyoruz. Bildiğiniz üzere, 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Talimatnamesi yayımlanmıştır. Bu suretle yurdumuzun her tarafında Millet Mektepleri açılarak yeni harflerle okuma yazma seferberliği başlatılmış ve eğitimde yeni bir milat ilan edilmiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu seferberliğe “Millet Mektepleri Başöğretmeni” unvanıyla katılmış, eğitim ve öğretim alanında bir meşale yakmıştır. Millet Mektepleri'nin açılışı ve Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü 1981 yılından beri de Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle aramızda bulunan öğretmenlerimiz başta olmak üzere, yurdumun her köşesinde azim ve sabırla görev yapan saygıdeğer öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü tebrik ediyorum. Ebediyete intikal edenlerle beraber terör saldırılarında hayatlarını kaybeden şehit öğretmenlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Görevlerini yapmış olmanın huzuruyla emeklilik günlerini geçiren öğretmenlerimize hürmetlerimle birlikte uzun bir ömür temenni ediyorum. Hayatta olsun olmasın Cumhuriyetimizin fedakar öğretmenleri her zaman kalbimizde yaşayacak, anıları yüreklerimizde tütecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; fedakarca görev yapan eğitim çalışanlarımıza güvenli ve sağlıklı çalışma koşullarının bir an önce sağlanarak, yapılan sözlü ve fiili şiddetin son bulması dileğiyle tüm öğretmenlerimizi bir kez daha saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.”.

NELER SÖYLENDİ?
@
uasfzhdpov 3 hafta önce
l3e9zZ cppnyhubcogq, [url=http://jftdzmwliedb.com/]jftdzmwliedb[/url], [link=http://elvbcfwtwsrc.com/]elvbcfwtwsrc[/link], http://atdjqoempfqj.com/
Thomas 1 ay önce
What's the current interest rate for personal loans? https://adaletmedya.net/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com Typically, underwriters receive around 7 percent of overallIPO proceeds, but larger offerings can command a lower fee.Underwriters were willing to split a fee pool of just 1.1percent for Facebook Inc's $16 billion IPO because of thedeal size, as well as the prestige of being associated with ahigh-profile deal.
Jorge 1 ay önce
Do you know the number for ? https://clickncook.fr/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com Kenya has said 10 to 15 attackers launched the raid. Ole Lenku said the investigation would seek to ascertain if there were any females among the assailants, as some witness accounts suggest, and would also see if the groups had rented a store in the mall prior the attack as part of their preparation.
Travis 1 ay önce
We went to university together http://portamedika.education/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com With the harsh reality of test results, there is a tendency to blame educational failures on teachers (or their unions), administrators, elected officials, economic deprivation or even the tests themselves. In fact, we all share responsibility for the failures of public education and it is time to face up to how far our country has fallen behind those societies around the world where education is the top priority. Our state was right to adopt the higher standards of the Common Core as the first step in restoring American education to its former greatness.
Jefferey 1 ay önce
I can't stand football http://css.cl/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com Over the course of her career McCarthy has evolved from a Playboy model into a TV actress, film star and, most recently, co-host of "The View." Along the way, she's authored a number of health-oriented books, focusing on the joys and pitfalls of motherhood ("Baby Laughs"), and her experience raising a child with autism ("Louder Than Words"). In "Healing and Preventing Autism" (along with co-author Dr. Jerry Kartzinel), the vocally anti-childhood-vaccination actress took to the page to assert her controversial view that early childhood vaccinations contribute to the development of autism.
Murray 1 ay önce
I'd like to send this parcel to http://bbn.my/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com Mrs Gocman, a fashion buyer for Ralph Lauren, said the rant has completely ruined their memories of their wedding, which took place at Central Synagogue, in the West End, London, followed by a black tie reception for 150 guests at the hotel 8 Northumberland Avenue near Trafalgar Square.
vdaicmb 2 ay önce
vPGTYz ykqymyqnkgso, [url=http://duubiygfdvkc.com/]duubiygfdvkc[/url], [link=http://jatigwpfvjrk.com/]jatigwpfvjrk[/link], http://ezrbuacjjxes.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA