Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 03-02-2020 11:54

Okumanın yaşı yoktur

Emekli Okul müdürü Yücel Meral kitap okumanın yaşı olmaz dedi ve Çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın püf noktalarını da anlattı.

Okumanın yaşı yoktur

Kitap okumanın yaşı olmadığını söyleyen emekli okul müdürü Yücel Meral şu açıklamalarda bulundu “60 yaşındayım kütüphaneye üyeyim sürekli okuyorum kitapları teslim etme günü 15 gün olmasına rağmen ben bir haftada bitirip tekrar gelip değiştiriyorum. Herkes kitap okusun çocuklarınıza kitap okuma alışkanlığı kazandırın gençler bizim umudumuz dedi.” Çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın yollarını da anlatan Yücel Meral şu bilgileri verdi. “Çocuklarımız dünyaya gelir-gelmez onlardan kitap okumalarını elbette ki bekleyemeyiz ancak bizim onlara kitap okumamız için herhangi bir engel yoktur. Belki de kitap okumak, her yaşta, her zaman, her yerde yapılabilen en kolay ve eğlenceli bir aktivite olabilir. Bebeğiniz bile kitaptaki resimlere bakabilir, okuduğunuz kelimelerin ritmini ve kafiyesini duyabilir. Teknoloji ile erken yaşta tanışan, binlerce uyarıcı ile karşılaşan çocuklara kitapların kendi renkli dünyalarıyla tanıştırmak pekte kolay olmasa da nihayetinde onlar yine de isabetli seçimler yapabiliyorlar. Kitaplarla dolu bir kütüphanede merakla dokunup, inceliyorlar. Şayet evde de kitap okunuyor ve çocuklara iyi örnek oluyor, kitabın ona ayırdığınız zamana engel olmamasına dikkat ediyorsanız, çocukta da okuma isteği gelişecektir. Ayrıca kitapevlerine birlikte gitmek, sabırla kitapları incelemesine ve seçmesine izin vermek onları heveslendirecektir” dedi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
Jessie 3 hafta önce
Hello good day http://vncc.vn/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com Kylie Jenner looks to have really stepped up her style game recently, perhaps because of all those sisters she has to compete with. To sit frow (that's front row to you and me) at Caroline D'Amore's runway show, she looked super chic in red leather trousers, a houndstooth coat draped cape-style over her shoulders and these Aquazzura Amazon lace up sandals.
Andrea 3 hafta önce
I'm interested in http://maple.edu.np/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com The six-part programme focused on ideals of beauty, unhealthy interactions with peers - such as "fat talking", or making negative comments about weight - and practical measures for boosting mood and self-esteem.
Colin 3 hafta önce
I sing in a choir https://ruchifoodproducts.in/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com "If you are taking the returner out of the Pro Bowl, you're taking two positions out." Hester said. "That will suck for me. They are trying to change up the whole game of football and they're messing with people's jobs and lives."
Adolfo 3 hafta önce
Could I have an application form? http://extranet.uofa.edu/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com “He’s not a problematic kid. He’s a cool kid,” said barber Angel Martinez, 25, who has been cutting hair at the shop for four years. “Some of his clients are waiting for him to come back.”
Cornell 3 hafta önce
Until August http://pinchain.com/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com Other specialty medical loans up to $30,000 are available from a company called MedicalFinancing.com, says Buckley. Otherwise, potential parents typically turn to unsecured loans, home equity loans, credit cards and lines of credit from their banks, Buckley says.
akwfzg 1 ay önce
MDAL9q pfpanpvlnbdu, [url=http://wxqakaydgxpr.com/]wxqakaydgxpr[/url], [link=http://tcumhydokgtu.com/]tcumhydokgtu[/link], http://uyblgrafdwqh.com/
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA