AKSARAY
Giriş Tarihi : 02-06-2020 17:31

Önce Virüs Ardından Dolu

Türkiye Geneli’nde olduğu gibi Aksaray’da da üreticileri ekonomik olarak çok zor duruma düşüren Koronavirüs Felaketinin ardından Eskil Çiftçisi şimdi de Dolu Mağduru oldu. Birkaç gündür aralıklarla devam eden şiddetli yağışlar dün Doluya dönüşünce. Eskil ve Sultanhanı Bölgesindeki çiftçilerin ürünleri neredeyse ceviz büyüklüğündeki dolu taneleri nedeniyle büyük zarar gördü.

Önce Virüs Ardından Dolu

Bu sene çiftçinin senesi olması beklenirken, gelen soğuklar ve Sultanhanı, Eşmekaya, Bozcamahmut hattı üzerindeki dolu yağışı çiftçiyi çok zor duruma soktu.

Koronavirüsün başladığı günlerden sonra çiftçinin ürettiği mahsulün ülke için ne kadar değerli olduğu anlaşılmasının ardından, çiftçiliğin altın yılı olacak değerlendirmeleri çoğalmıştı. Fakat bu sene de hava şartları çiftçiyi zor duruma sokmaya başladı. Bir anda değişken olan hava durumu, önce mahsullerin don vurup hastalanmasına sebep olmuştu. Şimdi de Sultanhanı, Eşmekaya, Bozcamahmut, Küçük Bozcamahmut bölgesindeki aşırı dolu yağışı tardaki mahsulü bitirme derecesine geldi.

Tarladaki mahsulü neredeyse yok olan çiftçi zor günler yaşarken, şu şekilde konuştu:

“Her şey Allah’tan gelir, belki de nasibimiz budur ama bu sene hava şartları üreticiyi bitirdi neredeyse. Gerçekten çok zor dönemlerden geçiyoruz. Önce soğuklar geldi, bir kısım mahsule don vurdu şimdi de ürünlerimizi dolu vurdu. Vardır bunda da bir hayır diyoruz. Yetkililerden bu ülkenin bel kemiği olan çiftçilerin mağduriyetlerinin giderilmesini ve destek çıkılmasını istiyoruz”

NELER SÖYLENDİ?
@
aqnrcsegqo 6 ay önce
Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA