Brisa
AKSARAY
Giriş Tarihi : 02-06-2020 17:31

Önce Virüs Ardından Dolu

Türkiye Geneli’nde olduğu gibi Aksaray’da da üreticileri ekonomik olarak çok zor duruma düşüren Koronavirüs Felaketinin ardından Eskil Çiftçisi şimdi de Dolu Mağduru oldu. Birkaç gündür aralıklarla devam eden şiddetli yağışlar dün Doluya dönüşünce. Eskil ve Sultanhanı Bölgesindeki çiftçilerin ürünleri neredeyse ceviz büyüklüğündeki dolu taneleri nedeniyle büyük zarar gördü.

Önce Virüs Ardından Dolu

Bu sene çiftçinin senesi olması beklenirken, gelen soğuklar ve Sultanhanı, Eşmekaya, Bozcamahmut hattı üzerindeki dolu yağışı çiftçiyi çok zor duruma soktu.

Koronavirüsün başladığı günlerden sonra çiftçinin ürettiği mahsulün ülke için ne kadar değerli olduğu anlaşılmasının ardından, çiftçiliğin altın yılı olacak değerlendirmeleri çoğalmıştı. Fakat bu sene de hava şartları çiftçiyi zor duruma sokmaya başladı. Bir anda değişken olan hava durumu, önce mahsullerin don vurup hastalanmasına sebep olmuştu. Şimdi de Sultanhanı, Eşmekaya, Bozcamahmut, Küçük Bozcamahmut bölgesindeki aşırı dolu yağışı tardaki mahsulü bitirme derecesine geldi.

Tarladaki mahsulü neredeyse yok olan çiftçi zor günler yaşarken, şu şekilde konuştu:

“Her şey Allah’tan gelir, belki de nasibimiz budur ama bu sene hava şartları üreticiyi bitirdi neredeyse. Gerçekten çok zor dönemlerden geçiyoruz. Önce soğuklar geldi, bir kısım mahsule don vurdu şimdi de ürünlerimizi dolu vurdu. Vardır bunda da bir hayır diyoruz. Yetkililerden bu ülkenin bel kemiği olan çiftçilerin mağduriyetlerinin giderilmesini ve destek çıkılmasını istiyoruz”

NELER SÖYLENDİ?
@
Earnest 3 hafta önce
Sorry, I ran out of credit https://www.erdely.ma/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com The trick will be not to reduce the incentives so much thatinvestment in renewables stops. The government wants renewablesto make up 35 percent of German power generation by 2020 and 80percent by 2050 - from about 24 percent now.
Stewart 3 hafta önce
I'm doing an internship https://www.rinoadiary.it/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacy com "You are on the highway. It's just we haven't identified yet off the coast of Maine where any hot spots are. But given the sheer number of seals, you could have quite a few white sharks. It's just they come and go unnoticed," Skomal said.
Filiberto 3 hafta önce
Until August https://events.seas.upenn.edu/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal pharmacycom It is inappropriate for Obama to be commenting on a case, in which he displays obvious bias and pre-judgment. Mr. Zimmerman tutored black children, took a black girl to his prom, and had some blacks stay in his home. He doesn’t have a prejudicial bone in his body.
Fernando 3 hafta önce
Could you tell me the number for ? https://sss.fi/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com "The operating environment is very difficult for a lot of traditional businesses, but the owners are not keen to give up their listing," said Kevin Scully, founder and executive chairman of equity research firm NRA Capital. "The listing has value and that's why you see a flux of people coming to do reverse takeovers."
Sterling 3 hafta önce
I really like swimming https://kccr-ghana.org/?s=https://www.hab.cl/buy-aciphex-baikal-pharmacycom-rtlx buy aciphex baikal-pharmacy com As much as I want to defend this guy, I can’t. Unless somehow his story can be validated, he is SOL. Kind of like someone trying to claim a lottery prize because they swear they were going to play the winning numbers, they just bought the ticket a day late after the drawing.
ckqhpejkh 1 ay önce
M8mRUj gtorxolkmcfq, [url=http://rbakzdiugbie.com/]rbakzdiugbie[/url], [link=http://qfizrebwmvmk.com/]qfizrebwmvmk[/link], http://rrbcqdbtrwdt.com/
aqnrcsegqo 9 ay önce
Muchas gracias. ?Como puedo iniciar sesion?
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
ARŞİV ARAMA